PDA

View Full Version : Theo's work

Theo
27-10-2005, 09:44 PM
Salut sunt Theo am aproape 16 ani si sunt eleva la lic n. tonitza. Sunt membra noua si doresc parerile tuturor pt desenele mele.

Theo
27-10-2005, 09:56 PM
inca 5...

Theo
27-10-2005, 10:22 PM
altele...

AmonSul
27-10-2005, 10:32 PM
Cand vad pe cineva cu asemenea talent imi vine sa ma las de desen(sau nu...) Superbe,ce sa zic...
Animalutele sunt scumpe rau.Imi place culoarea de pe Pegasus.Imi aminteste de stilul lui Valentin Tanase. Keep the good work! :)

ad1
27-10-2005, 10:37 PM
bine ai venit pe VA!ce pot sa zic?!eu nici la varsta asta nu am atata dibacie(sa-i zic asa) cu penelu' de scris../creion,asa cum o ai tu!(cu toate ca sunt si eu la d'nu nicolae' )felicitari!ii las pe ceilalti sa-ti faca corecturile de rigoare la ce este nevoie/daca este..
sal!

mutley
27-10-2005, 10:48 PM
Bine ai venit. Foarte frumos ce ne arati aici. sa cresti mare :)
Salutari lu' Buliga

lilsim
27-10-2005, 11:33 PM
Theo, m-am blocat! desenele sunt superbe.si ai numai 16 ani! nici 16 inca!
felicitari!

ad1
27-10-2005, 11:44 PM
offtopic...Mutley...toata lumea ramane marcata in urma cursurilor cu Buliga,peste ani?!pt ca nici generatia noastra nu face exceptii.cea mai beton profesoara!e super ok,imi place ca atunci cand cineva face referire la tonitza duce imediat cu gandu la Buliga.(cei care o cunosc/cunoscut-o)

bliss
28-10-2005, 12:05 AM
Bine ai venit! Foarte frumoase multe din lucrari. Imi place mult ala cu catzelu, cred ca e preferatu meu. De fapt si pisica.Mi se pare f greu de surprins expresia unui animal, mai ales la modul realist, si tu ai reusit f bine.
Si mai imi place si tigrul alb din prima lucrare pt ca seamana cu pisoiu meu..... pacat ca n-are ochii galbeni :D

cine e Buliga?

Akyra Kazama
28-10-2005, 02:23 AM
profa de istoria artei...super profesoara..super diriginte..super om....
si super desenele ...cu cine faci desen si culoare ..la ce sectie esti?
mai scrie lex pe liceu :D???
tre sa ii facem o vizita doamnei Buliga ...cu multe flori...
theo mai adu copii de la tonitza pe forum ca stim ca sunt o groaza de talente pe acolo ....
si cea mai frumoasa lucrare din punctul meu de vedere este cea cu pegasul sa-l termini te rog..
felicitari inca odata ..si la mai multe...

Mister Bluesteel
28-10-2005, 03:00 AM
chiar daca esti mai avansat(a) decat multi useri, locul threadului tau e (deocamdata) la incepatori.
pana va veni si critica "constructiva" care sa te convinga de exigentele forumului (cel putin la sectiunea 2D) iti urez viata lunga pe la noi. ;)

lilsim
28-10-2005, 03:42 AM
Acum am observat ca pegasul e facut pe un perete.in ce e lucrat?

--alex--
28-10-2005, 10:47 AM
Ciao Theo, felicitari pentru lucrari. sunt frumoase, talent mult se vede :). la 16 ani e foarte bine. pe la noi s-ar zice ca si tu ai stat de doua ori la rand cand s-a impartit talentul. :))
se vede ca analizezi ce vezi, constructie, expresivitate si materialitate, etc.
Preferatele sunt lucrarile cele cu animalele: matulica, tigrii si catelusul, cam asta ar fi ordinea. la cele cu creion imi place mulkt ultimul cu craniul.
as mai vrea sa remarc ceva la ultima lucrare, bine redata materialitatea obiectelor mai putin la draperia din spate. insa la bolul de sticla se vede clar ca ti-a placut sa lucrezi :D. felicitari din nou. vad un viitor stralucit.
spor la lucru si sa vedem mai multe.

vali
28-10-2005, 01:49 PM
valeu!!!
nici 16 ani
esti tare fata!!!
o sa ajungi o artista pe cinste!!!
bravo tie!

Theo
28-10-2005, 03:46 PM
buliga este cea mai tare profa de istoria artei din liceul tonitza e corecta la note aspra cand trebuie , ce sa mai e super

Theo
28-10-2005, 08:04 PM
pegasul e facut in tempera mai am mult de lucru la el dar ca am inceput scoala trebuie sa am rabdare si timp!!!! :)

Theo
28-10-2005, 08:43 PM
mersii mult intrebare si tu ai fost la tonitza? si ehmm iti plac animele? nu stiu samuraiul asta imi reaminteste de anime....hihihihihhiii

Sickbrush
28-10-2005, 11:45 PM
waw...tare.

kineticspin
28-10-2005, 11:56 PM
frumos , felicitari pt talent si skill ; daca o tii tot asa o sa ajungi departe departe

aIex
29-10-2005, 12:32 AM
c fain poate sa fie bolul ala ultim, c-asha-mi vine cate-odata sa ... m-apuc d culoare :D
bravo, 16 ani?, bravo

ovidiums
29-10-2005, 12:57 AM
stau in fatza threaduui tau shi am o dilema: cum sa te abordez? ca pe un artist care are gresheli copilareshti sau ca pe un copil care e demult matur?!?
ai potentza de a face lucruri foarte mari, nu tre sa te culci nici macar o secunda pe o ureche.
arata-mi mai mult din ceea ce ai lucrat mai recent, te rog.

Theo
30-10-2005, 01:59 PM
inca 3 si o poza mai clara cu capul calului de pe perete...

vali
31-10-2005, 04:53 PM
frumos
imi place:) [mai ales capul de cal]

Theo
10-11-2005, 02:29 PM
alte desene...

Theo
10-11-2005, 02:48 PM
am atasat lucrarile de la probele de aptitudini d la tonitza(compozitia cu personaje si natura cu vasul ciobit), primul meu desen de la tonitza(cel cu para) si o lucrare mai recenta cu elememnte decorative

vali
10-11-2005, 04:31 PM
piciorele mai lungi la cal
e prea indesat :P

ovidiums
10-11-2005, 11:07 PM
obrazul fetei din desenul cu omul paianjen e foarte lung (sau ochiul e prea sus). iar la omul paianjen, umflatura de la varful nasului ar fi trebuit sa cada printre liniile din mijloc ale modelului de plasa (asha cum e acum are nasul cam stramb)
la penultima lucrare ai scapat de sum control perspectiva la candelabru
la desenul sigilat in coltz i-ai acut cubului perspectiva inversa
foarte frumos tratata materialitatea la compozitzia cu vase de stcla chiar daca ai strambat toarta halbei.

Theo
27-03-2006, 04:42 PM
MA straduiesc sa invat felul de a desena un cap de cal si un cap de om. Mi s-a spus de multe ori ca nu stiu sa urmaresc proportiile ( la cal nu prea am probleme). Deci spuneti-mi daca va place ce am desenat si daca e vreo greseala... :hmm: Si iertati-ma felul in care se vede poza... eu nu am scaner si am un aparat nu prea bun :cry:

ovidiums
27-03-2006, 04:55 PM
spuneti-mi [...]daca e vreo greseala... :hmm:

dupa cum desenezi ash zice ca singura gresheala e varsta din profilul tau. :thumbsup:

vali
28-03-2006, 08:29 AM
frumos theo
foarte!

Theo
28-03-2006, 05:50 PM
Nu stiu daca le-am mai pus dar iata: un portret de cal si om :rolleyes:

ovidiums
28-03-2006, 06:23 PM
limiteaza-te la un singur thread pentru temele asemanatoare.

vali
28-03-2006, 08:48 PM
astea nu-s desene de beginner.....

ovidiums
28-03-2006, 08:53 PM
nu sunt de beginner, e adevarat...
insa ma mananca ochiul sa vad shi ceva dupa natura, nu doar dupa poze.

Theo
28-03-2006, 10:26 PM
Okai... promit ca am sa fac si dupa natura... lasati-ma o saptamana sau 2 :p

vali
29-03-2006, 09:35 AM
am adunat cele 2 threaduri intr-unul singur :)
in continuare sa postezi aici lucrarile tale ...

Theo
29-03-2006, 07:41 PM
oakii mersiii :D

vali
29-03-2006, 08:03 PM
eu totushi ash muta de la beginners....ce spunetzi?

ovidiums
29-03-2006, 10:51 PM
@vali:

Okai... lasati-ma o saptamana sau 2 :p

;)

between
03-05-2006, 11:25 PM
Prea frumoase si desenele din primul thread ca sa fie uitate... am unit cele 2 threaduri :)

Theo
14-05-2006, 08:51 PM
Niste comenzi pentru o cunostinta de a mea ..in fine, am pus si ceva mai interesant : :p

Theo
14-05-2006, 08:52 PM
in fine capul de cam a mai fost pus dar am schimbat fondul ala ... un albastru oribil

Theo
14-05-2006, 08:52 PM
ipss cal* greseala mai sus :D

Theo
14-05-2006, 08:54 PM
altele

Theo
14-05-2006, 08:55 PM
o pictura si un cap de cal in lut

merlyoz
25-05-2006, 09:08 PM
''Tread softly because you tread on my dreams '' ...de ce oare-mi pare cunoscut... Ma rog,daaaa... frumos don'le ,frumos ,totusi pentru Tonitza stiu ca se cere multa munca si un antrenament bazat pe diversitate...pictura-ok,dar parca n-ar strica la constructia anatomica la portrete ,un mic antrnament,stiu si eu...oricum,meriti sa fii mutata de la incepatori,desi a-si fi si eu curios sa vad ceva natura la dosar...succes si la mai multe post-uri reusite...PS.respect ptr ca citesti si asa ceva,ce multi au dat uitarii poate...M

Theo
29-05-2006, 06:45 PM
Hihiii! Nu ma omora peisajul, dar culoarea ma interesa ( si pt. cei cu perspectiva... hehe, nu ma bazam asa mult :P, dar am note buna la scoala :) ).

vali
29-05-2006, 06:53 PM
micutza arhitecta in devenire :)

lilsim
29-05-2006, 07:03 PM
imi plac culorile. dar de ce unele case n-au usi?

Theo
29-05-2006, 09:04 PM
hihiii... nu stiu nu-mi trecuse prin cap sa le pun si lor usi :P

axeldot
29-05-2006, 10:18 PM
au intrarea prin spate ;)

Theo
30-05-2006, 06:31 PM
Acest desen a mai fost pus, cineva mi-a zis ca i-am facut picioarele prea slabe. L-am retusat cat de cat... oricum am multe de invatat despre anatomia calului, cat despre oameni, eee... multi ii deseneaza, eu una am pasiunea catre cai, dar am sa incep si cu omul mai ales ca vine vacanta :thumbsup:

Theo
30-05-2006, 06:38 PM
Aici puteti sa vedeti pasii mei catre o lucrare bunicica :)

lilsim
03-06-2006, 11:37 AM
frumoooos Theo! e facut dupa o poza?

Diesel
03-06-2006, 11:41 AM
vad ca si la casherat esti maestra :)

merlyoz
04-06-2006, 11:36 AM
Paremi-se ca-i mai trebuie ceva,o coama...un pic de par acolo ca sa nu fie chiar chel..altceva...e super tare

Theo
04-06-2006, 11:52 PM
e facut dupa 4 modele, si am vrut sa-i pun coama dar m-a interesat mai mult musculatura. oricum mai MULT de studiat caii :), dar toate la timpul lor.

Theo
21-06-2006, 09:03 AM
Nu pot spune ca am o nemaipomenita hasura, dar daca vrei sa avansezi in grafica deseneaza caii si oameni ( pe mine una m-a ajutat ). Eu mi-am propus sa ma bazez pe cea ce stiu eu cel mai bine sa desenez: caii. Naturile statice le fac la scoala :p . Dar asta nu inseamna ca nu o sa fac si acasa... Eee... Mai e si vacanta :D

Nervozix
24-06-2006, 07:09 AM
Tonitza, booon, salut colega', hai sa stam noi asa de vorba un pic, ca e de discutat ce avem noi aici.

Ok, eu fac in prezent ore cu un individ pe al sau nume Alexi, de treaba stimabilul, cine stie de el stie. Singura problema e ca omul asta ma imbolnaveste de nervi la toate orele pe care le fac cu el. Si tocmai din cauza asta ii frecventez cursurile ;) Daca i te prezinti cu o mapa la el, cu lucrarile de fata, va spune fara indoiala doua lucruri, doua lucruri care din pacate de cele mai multe ori sunt valabile sexului feminin. Aceste lucruri sunt:

- esti "artista" prea devreme
- nu face "show" in lucrari

Desigur, nu garantez ca ar spune asa ceva profesorul de fata, dar este *foarte* probabil. Sa spun si de ce sunt de acord cu asa ceva.
Sa vorbim despre cai mai intai. Ok, unu la mana, tu nu desenezi cai. Desenezi ponei. Ponei dragalasi care alearga pe campii cu coama-n vant si se ridica jucausi pe copitele din spate. NU cai. Cel mai reusit mi se pare pegasi sa stii, da este cal, cu aripi, dar e cal, pacat ca e turnat in ceara totusi. Calul e un animal zvelt, musculos da, dar suplu, are o anume miscare, o atitudine anume, aparte, care il detaseaza de restul "paricopitatelor". Poti sa-l compari cu, sa zicem, o zebra? Nu. Tu te opresti undeva "la suprafata". Treci de fibra si de os, "vezi", invata sa vezi mai departe, nu te opri unde se opreste Popescu contabilul. Au constructia unui cal(ma rog, ponei), dar pur si simplu ceva lipseste. Arata a cai, se comporta ca niste cai...si totusi, NU sunt cai.

Desenul rosu pe care l-am atasat mesajului, pe cat de simplist este, priveste acolo unde tu refuzi sa vezi. In esenta ideii, adanc, prin materie si biz bizuri.

Ok, uite care e problema ta defapt. Desenzi ce nu trebuie, catelusi? pisicute? cum? ce? Ai mana, dar nu ai mintea educata. Daca continui sa lucrezi in modul asta iti sapi groapa in mediocritatea artei extrem de rapid. Vrei sa faci ce? Afise cu caluti si motanei sau catelusi? Desene care sunt facute la comanda, ca' ajea' le place la oamini? Lucrari care ajung prin birourile unor indivizi ca acel Popescu de care am pomenit mai sus? Stilul si temele pe care le abordezi exact asta iti rezerva.
Tu lucrezi intr-un mod pe care il consider a fi "batran", imi aduci aminte de artisti americani de prin 60-80, nu stiu exact de ce. Ma refer desigur la caluti si restul castei respective facute in acelasi stil.

Esti artista prea devreme pentru ca te lasi dusa de ceea ce eu numesc "mici artificii". Pui luciu' prin unele locuri doar pentru ca da bine, pui umbre prin unele locuri doar pentru ca dau bine, faci lucruri care doar "Dau bine". Arta nu trebuie "sa dea bine" doar, e mult mai mult de atat. Eh, hai ca ma avant in unele lucruri pe care eu inca incerc sa le invat/inteleg si n-am chef de introspectie pe moment.
Lucrezi pe bucati, BAD! Incepi cu boticul calutului, o iei in jos frumusel si umpli niste piese de puzzle. Si Zaica si Alexi ar zice ca e........BAD! Adica stai sa imi desenezi pana si nu-stiu-ce acnee de pe narile calului, dar imi faci niste copite pe care daca le-ar avea ar fi necesar sa alerge-n cap saracul animal. Chiar daca suna aiurea, benzile desenate frantuzesti au niste cai extrem de dinamici, imi aduc aminte din Pifurile vechi de sub pat.

E clar, clar ca o duba rosie ce taie coltul unei intersectii din care ies homies mascati cu smg-uri si fac praf juma' de pietoni. Nu ti-ai educat "mintea". BAD! E pacat ca nu stii sa observi, sa percepi ce trebuie, esenta/ideea anumitor lucruri. Abordezi teme intr-un mod in care il face orice nenea' care sta cu sevaletul pe plaja si cere vreo 50-100 de mii pentru un portret. Portretele pe care le faci spun asta. Au asa un aer "de comanda", sprancene, gene, chestii.

"show" inseamna sa faci lucruri care plac unei anume clase, chestii dragute care dau bine in desen. Un om neinstruit in ale "artei" zice, da dom'le, e harta' fato', harta'! In schimb, altcineva ar spune ca sunt doar efecte 'eftine.

Booon, hai sa vorbim despre ce e bine.

Adam si Eva, pai cred ca in lucrarea aia, nu stiu cum ai reusit tu, ai scapat asa mai mult din greseala, o bucata din artistul ala mai consistent din tine. Pe care trebuie sa il scoatem frumusel la iveala ceva mai mult. Are o mana diferita, ai atitudine acolo, chiar daca nu sunt prea bine construite obiectele, au atitudine, se vede cat e ziua de mare. Ai trantit culorile cum trebuie, e bene', e bene'. Desigur, heh, si profesorul a pus bine pe fundal ce a pus p'acolo :cool: E reusita si cea cu...elementul tribal negru, dar nu la fel de buna.
Imi place si lucrarea cu craniul de...miel, miel e nu? oaie? masa' ce-o fi, e ok. Ma refer la a doua desigur.

Sa stii un lucru, la scoala faci bine ce faci, mai bine decat ce faci tu p'acasa luli truli, cai si pisici vargate. Vezi tu, naturile alea statice in creion, cu obiecte doar, tradeaza adevarata ta valoare ;) . La fel si compozitia cu personaje.

Ai mare grija, nu la de-a bune toate posturile care apar pe aici, citeste laudele o singura data, criticile de doua ori.

Buliga? ....Doamne pazeste-ma....cu Pantzu tot inainte! the dude p0wnz

Theo
29-08-2006, 10:31 PM
am incercat sa invat photoshopul, e destul de greu cu mousul dar sper sa ajung si eu sa lucrez ca voi si sa fiu mai ,,dinamica" :D

Julius
30-08-2006, 12:06 PM
cum e posibil sa desenezi atat de bine la 16 ani
daca aceaste desene inca sunt de beginners atunci eu am sa stau in aceasta rubrica ft mult timp :P

AxSMart
30-08-2006, 03:13 PM
deci ... eu nu sunt cu desenele .. dar pe mine m-au uimit ... de curiozitate ... cam de cat timp desnezi .... ?

Theo
30-08-2006, 10:02 PM
desenez cam din clasa a 4 a, dar cand am intrat la lic Tonitza prin clasa a 7 a am inceput sa desenez mai bine. poate am eu talent , dar din pacate nu stiu ce sa fac cu adevarat, si mi e foarte greu sa aleg. oricum mi am propus pana la 18 sa mi fac o expozitie in primul rand cu caii... dar tot in stilul pe care l ati vazut mai sus, mai mult grafica, pasiunea mea. e pot sa zic ca nu mai am 16 ani si fac si eu prin decembrie 17 :). ......off...cate am de invatat :)), si pe site ul asta am vazut niste lucrari care ma ambitioneaza mai mult... deci SUCCES LA TOTI :d :*

Burzum
02-09-2006, 02:53 PM
daca vrei un e-book din care sa inveti mai multe despre cai(si nu numai) sa-mi dai un PM .

Theo
07-09-2006, 09:52 PM
ma chinui sa-i fac cat mai dinamici... :D

Burzum
08-09-2006, 11:12 AM
oh dear god.. check PM, ia e-book-ul si invata de acolo

Theo
08-09-2006, 05:39 PM
da da stiu PM ul ala sa l iau =))... mi ai dat un link la site dar nu l sufar!!! nici acuma nu stiu cum sa iau de acolo :))

Theo
28-09-2006, 11:53 AM
Lucrez si ma chinui sa i fac cat mai corect... si sa scap de detalii :cry: :cry: :cry: ......

Theo
04-10-2006, 11:29 PM
Si asta sunt eu :P

medeeea
07-10-2006, 02:54 PM
este un desen reusit, culorile sunt alese bine, ma refer la autoportret, si expresia fetei imi place, pare inocenta. :)

aaashur
07-10-2006, 05:25 PM
nu pot sa cred cat de tare esti :D ... de ce nu mi-a zis nimeni de liceul ala? :cry: ... foarte tare !!!.. nu vrei sa imi fii profesoara?..plllsssss :D keep it up... abia astept sa vad ce mai postezi ... hail to you girl :D

aaashur
12-10-2006, 12:12 AM
e a doua oara cand ma uit peste threadul tau... si tot nu imi vine sa cred.. :bouncy: :aargggggh :eek: :drool: :eek: :aargggggh ... cat timp ai stat la autoportret?... eu m-am chinuit o noapte sa fac unu in culoare... si e varza pe langa al tau.... unbelievable... acuarela sau pasteluri? :drool: :drool: :drool: omg.......De ce :banghead: nu m-am dus :banghead: la liceul ala? :banghead: foarte tareeee :love:

aaashur
12-10-2006, 12:27 AM
tot eu... scuze da nu ma pot satura... :D :D ochiul ala de pa pagina 4.. i't amazing!!!. .... daca imi spui ca tu l-ai facut fara ajutor... nici nu-ti dai seama ce efect o sa aiba asupra mea... you shall be my holy misstress.... 16 ani...gulp.. ca si mine.... i have a looooonnngg way to go... hail to you :D :D

andy_art
12-10-2006, 12:33 AM
@@ @@ :drool: :drool: :drool: .... gata ma las de desenat ma apuc de altceva (cine ma invatza sa cum sa spal WC-uri sau cum sa fac colaci ? ) wow ... :banghead: :banghead: the colors ,the lines ,the drawings, the horses, the cats, the portraits ,the protoss mmmmnaaaa it's driving me craaazy ... mnaaaaa ma apuc de desenaaaaat :banghead: :banghead: incredibil baaaa la 16 ani aja ? ce face Bucurestiul din voi ??? SuperOameni SuperTalentatzi >>> ??? @@ @@ ( in curand vetzi vedea la andy_art shi la aaashur incercari modeste de a ajunge la valoarea acestei artiste :) ) Hail to u ... m-ai depashit , palaria jos ... :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Sickbrush
12-10-2006, 12:42 AM
omfg..

aaashur
12-10-2006, 12:45 AM
slayer... ai prins esenta a 4 posturi... :D

:grin: :aargggggh :eek: :eek: :eek: :drool: :drool: :eek: :eek: :scream: :aargggggh :drool: :drool:
:clap:

Sickbrush
12-10-2006, 01:01 AM
ma refeream la tine, nu la desenele ei.
hold ur horses man.
fii mai obiectiv te rog. si poate mai rezervat.. ---- Anunt (http://www.visualart.ro/forum/showthread.php?t=13529)

vali
12-10-2006, 08:47 AM
ashurr si andy se intrec in declaratzii de dragoste, scapand esentza......
@theo
la ultimul cal, capul este putin cam mare
impresia lasata de desenele tale insa este foarte buna
felicitari!

aaashur
12-10-2006, 08:51 AM
aveti dreptate... imi cer scuze dar am fost uluit de tehnica si de varsta... nu o sa mai intample. promit

andy_art
12-10-2006, 09:37 AM
apii nah imi cer shi eu scuze ... Vali sterge ultimele posturi d p thread-u asta ; ai dreptate nu ishi au rostu aici . :sad:

lilsim
14-10-2006, 10:54 AM
eu cred ca sunt putin exagerate dar isi au rostul. daca lasam la o parte declaratiile de dragoste :) sunt posturi de lauda si de apreciere. si faptul ca Theo are numai 16 ani si face ce face este si de laudat si de apreciat

omg.......De ce nu m-am dus la liceul ala? nu e vorba numai de liceul la care invata.in mare parte e vorba de talent si multa munca

whistle
03-11-2006, 07:33 AM
de ce ai casherat foaia ... pentru creion ?

Aiko
28-11-2006, 09:57 AM
cred ca ai muncit mult si cred ca posturile care te lauda sunt obiective(ca si cele care itzi mentzioneaza greselile)! sper ca muncind sa ajungi si mai sus (iti doresc ce imi doresc si mie ...:)) )..... desenele tale si imi spun ca esti o tipa matura in gandire. i-ar placea sa vb! trimite-mi plz mesaj cu idul tau....

aaashur
09-12-2006, 02:13 AM
LA MULTI ANI THEO!!!! :) :) :)
i never get tired of staring at this thread :D
vreau sa vad ceva mai nou! :beg: :bouncy:

Theo
28-02-2007, 03:47 PM
Hoho!! Ce comenturi am si eu la mine aici ^.^ Dragut... nu am crezut ca o sa mai am dupa critica aceea :) Nu prea am mai pus lucrari aici pentru ca am incercat sa mi gasesc un stil al meu... dar tot la cel cu detalii m-am intors... Vreau sa ma apuc de programe 3d si sa lucrez cum trebuie in Adobe Photoshop si... in fine, am fost cam ocupata... majoritatea desenelor mele au fost vandute... si cu o expozitie... heh :) mai tarziu ^^ . Sper sa desenez cat mai mult posibil dar voi folosi mai mult prog 3d pentru ca am observat ca e o munca de viitor si...si.. pictura, desenatul si arta in sine va fii o pasiune pe care nu am sa o pierd niciodata :). Dar am facut niste poze la niste lucrari si uitati cam ce a iesit... nu multe dar... kek iara cu dar =D just watch ^^

Theo
28-02-2007, 03:49 PM
=d

andy_art
28-02-2007, 07:32 PM
foarte tare calu ala cu creasta :)

nepo
28-02-2007, 07:48 PM
theodora, dar ce mai faci, draga ? te-ai trezit din ***** ? :D a venit invierea mai devreme la tine..
imi place mult tigrul si crochiul de dupa el.mai ales crochiul :D.
si felicitari pt vanzarile lucrarilor!
bafta in continuare!
;)

aaashur
28-02-2007, 10:24 PM
hehehei... my misstress is back. de data asta ma abtin :D
place mult tigrul, silueta de dupa si caii in culoare.
elful are o problemutza dupa parerea mea. hmm... ceva nu e in regula cu fatza (trasaturile fetzei)... nu pare naturala. poate gresesc...
in rest place tat. spor :)

Theo
06-03-2007, 03:48 PM
o alta pictura =D comanda din pacate :banghead: :banghead: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: