PDA

View Full Version : Nou venit

bombytza23
17-02-2006, 11:44 AM
Sper sa va placa...Mai am o schita dar e o rezolutia 1000 x 1001 deci .....o sa-l rog pe imbecilu care le-a scanat sa o refaca ....a 10 a oara

Maxim
17-02-2006, 12:19 PM
Despre ce este vorba aici?
Care este destinatia? intentia?
In ce stadiu se afla?
Detalii... te rog

bombytza23
17-02-2006, 12:30 PM
Este unul din personajele din ceea ce sper yo sa se materializeze ca o banda desenata de mare succes. Dar ramane de vazut. Momentan inca lucrez la schitarea intregii povesti in creion, dar mai am ceva de munca.

bombytza23
17-02-2006, 12:47 PM
Povestea e bazata pe vesnica batalie dintre rai si iad, cu o actiune ce se petrece in viitorul apropiat(oarecum) cu o abordare diferita fata de ce a fost facut pana acum sau cel putin nu am vazut eu.

bombytza23
17-02-2006, 12:49 PM
Multumesc mult Eric!

bombytza23
17-02-2006, 01:07 PM
Nici o observatie nimic?? Chiar asa de praf sant desenele astea?

Eric
17-02-2006, 01:28 PM
Salut Bombytza si bine ai venit la noi pe forum:)

Nu trebuie sa iti fie frica, rusine, sau altceva similar sa primesti critici la desenele pe care le postezi. Ma bucura sa vad ca iti place Bd si ca iti adumi energia sa lucrezi la un Comic, la un scenariu.

Schitzele de mai sus sintd e o calitate intradevar de beginner, insa deja un Beginner mai bun, nu incepator nou. Prima kestie ce se vede este lipsa inca de KnowhHow la Anatomie, iar daca vrei sa faci un Comic cu Supereroi in stilul de mai sus, atunci trebuie sa exersezi foarte mult anatomia umana. Deseneaza cit se poate de mult nuduri, fa studii de anatomie.

Fara, nu poti sa faci fata la asa un stil realist si anatomic cum sint Comicsurile americane. se vede un talent, insa, se vede si inca citiva ani de munca buna.

Sal, Eric

Eric
17-02-2006, 01:30 PM
Trebuie sa ai rabdare cu membrii, nu sar imediat cu replyuri. Schitzle nu sint praf, ci doar inca de Beginner.

bombytza23
17-02-2006, 01:44 PM
Multumesc de observatia. M-am mai calmat dupa ce am vazut si lucrarile celor membri. Bunicele majoritatea. Saptamana viitoare sper sa reusesc sa imi cumpar un scaner si o sa postez niste lucrari mai reprezentative si de actualitate, ma refer la ce lucrez acum, schitele acelea sant facute in septembrie anul trecut cand am inceput sa scriu si la scenariu. O sa observi schimbare de mica de stil. Imi pare rau ca nu am posibilitatea sa iti arat acum, schitele astea le-a scanat un coleg de servici mai recalcitrant si nu imi face o placere prea mare sa apelez la el.Sper doar sa pot postez in continuare pentru imi place foarte mult modul la care tratati novici in ale comics-ului aici.

Eric
17-02-2006, 01:52 PM
Go ahead Bombytza, te asteptam cu alte lucrari:)

Maxim
17-02-2006, 02:16 PM
Multumesc de observatia. M-am mai calmat dupa ce am vazut si lucrarile celor membri. Bunicele majoritatea. .........................Sper doar sa pot postez in continuare pentru imi place foarte mult modul la care tratati novici in ale comics-ului aici.

Da, majoritatea sun bunicele, iar din ce mai ramane unele sunt tari de tot!
(era nevoie de specificatia asta, bombytza23!)

Acesta este tocmai threadul in care se vad evolutii din cele mai spectaculoase.
Sper ca vei respecta regula ;)!

Si eu te astept cu desene noi. Comentariile, dupa!

Curaj!

bombytza23
17-02-2006, 02:56 PM
Da trebuia sa specific si asta sorry! O sa revin cat de curand posibil cu schite noi insa acum nu prea am posibilitatea. Oricum eu astept observatii si sfaturi referitoare la ce am postat acum. Daca exista. Eu sant foarte nerabdator sa va vad ce parere aveti de concept.

bombytza23
20-02-2006, 10:05 AM
Cum sa colorez un desen pe calculator? Daca scanez schita ii mai pot aduce modificari pe calculator, binenteles, cu ajutorul unui program de specialitate( am inteles ca visual image ar fi bun, nu stiu sigur)? Si ce tableta grafica imi recomandati si daca as putea s-o folosesc in procesul de finisare unui comic, in special la colorat.