PDA

View Full Version : Site-ul personal -> dati cu roshii :P

ibarbar
21-02-2006, 03:28 AM
Eh, am reusit dupa lupte seculare (care au durat o saptamana :D - adica weekendurile, ca deh, jobul nu se face singur) am reusit si eu sa invat o bruma de Dreamweaver ca sa mi fac siteul personal.

Here it is:

http://ibarbar/zona51.net (http://ibarbar.zona51.net)

Astept pareri - de fapt mai mult legat de ansamblu, adica site si lucrari, ca siteul in sine e foarte simplu, minimalism rulez ;)

Un link alternativ este ibarbar.lx.ro (http://ibarbar.lx.ro) - same thing, different host.

Mersi.

Lou
21-02-2006, 08:16 AM
mie mi-ar fi placut o lucrare pe pagina. si submenu-ul e cam nasol - ar fi mers facut bitmap.
in rest, isi atinge scopul.

[dr]
22-02-2006, 05:37 PM
decent ca prezentare si un portofoliu bun. eu zic ca merita :)

C0rnholio
23-02-2006, 02:04 AM
Ar fi misto sa si meraga linkurile :D

Diesel
23-02-2006, 02:34 PM
mishto

chuck
23-02-2006, 02:44 PM
Nice folio, site ul e ok, minimalist si f practic, am observat ca in ultima vreme sa raspindit genul asta, fiind un site de portofoliu cred ca poti adauga un "personal touch", un logo personal, un grafism mic, ceva care sa spuna ca esti tu, sau mai bine zis care sa faca diferentierea dintre site ul tau si alte site uri de acelasi gen/stil.

ibarbar
24-02-2006, 11:00 PM
Cornholio, mai sunt probleme cu serverele alea, ca deh, sunt hosturi gratis :( Da mai incearca si o sa vezi ca merg linkurile :)

Chuck, abia am avut timp sa fac siteul, inca nu e gata, ma straduiesc sa imi fac timp cat de cat pt proiectele personale (jobul intr-o agentie de publicitate poate fi foarte solicitant..)

Logo personal inca nu imi fac, pt ca nu vreau sa fac ceva care doar sa fie, am nevoie de timp...

Mersi de aprecieri la toti
:)

Si Diesel, pe tine o sa te tin minte, las ca vezi tu :D :twisted:

Diesel
25-02-2006, 01:46 PM
ce am mai facut acum? :D eu ma chinuiam de mai demult sa-mi fac site dar din lipsa de timp imi cam bagasem picioarele. Acuma ca tzi-am vazut site-ul am prins iar puteri si intr-o zi, doua, dau gata partea grafica la site :D

ibarbar
25-02-2006, 02:18 PM
"mishto

Asta ai facut :)) :P

Spor si tie cu siteul si sa ne zici ca sa dam cu roshii si la tine :)
Fain avatarul tau. Ce font ai folosit ? (seamana cu Bliss)

Graft
25-02-2006, 03:34 PM
Este DIN Bold.
Eu acum imi d-au seama ca omuletii din avatarul tau sunt creaturile alea simpatice care traiau in padure. ( Mononoke )

Foarte curat portofoliul tau, imi place, in special sectiunea de identitate vizuala.

novo'
25-02-2006, 04:59 PM
Frumos, prezentare simpla, portfolio bun.

apropo:
te costa 3$/luna un domeniu .ro de la myx :) il poti plati cu o cartela connex... eu zic ca merita (iti ajung 10Mb pentru un site personal deocamdata)

ibarbar
01-03-2006, 08:18 PM
TAAADAAAAAAAAAAA !

Acum am domeniul meu :D

www.ibarbar.ro

Siteul e cam tot ala, cu mici modificari.
Multumesc la toti pt aprecieri.

Omuletzii se numesc Kodama si sunt spirite ale padurii la japonezi. Apar si in Mononoke Hime ;)

lbg
02-03-2006, 10:19 AM
pierzi linia aerisita pe care cred ca ai dorit sa mergi, prin alaturarea imaginilor in sectiuni. cel putin mie, mi-a parut la prima vedere ceva gen "oglinda". anyway, poate macar un spatiu intre ele ar ajuta la delimitare. ai lucrari frumoase, dar risti sa dai o tenta de "aglomerat" intr-un mare spatiu alb:)

imaginile ar mai putea fi prelucrate. par moarte, iar unele tradeaza o compresie slaba.

succes

ibarbar
02-03-2006, 10:38 AM
Nu prea inteleg ce ai vrut sa zici cu "par moarte". Din ce punct de vedere ?
Faza cu aglomerate o stiu, mi-am dat si eu seama de lucrul asta.

Compresia e f mare pt ca am vrut sa fie cat mai mici fotografiile. La unele intr-adevar se observa usor problemele de compresie.

Mersi de observatii.

lbg
03-03-2006, 04:47 PM
cand am zis ca par moarte, ma refeream la lookul imaginilor. culorile par sterse, reci, nesaturate. probabil ca si asta tot de compresie tine.