PDA

View Full Version : 3D Challenge Zone - Saptamana 9 - martisor

[radu]
01-03-2006, 11:33 AM
Reguli:
1. Concursul are durata de o saptamana. In fiecare zi de miercuri se anunta un subiect. Castigatorul fiecarui concurs propune subiectul pentru concursul de peste o saptamana, dupa ce in prealabil s-a consultat cu moderatorii. Cel care deschide threadul in care anunta subiectul este obligat sa posteze regulile de baza ale concursului.Castigatorul va fi desemnat de catre juriul format din: [radu], Adi, Shaka, LEON.

2. Pentru realizarea subiectului se poate folosi orice soft 3D. Pentru o buna prezentare a lucrarii se accepta si ajustari intr-un soft de editare imagine.

3. Orice user poate participa cu una sau mai multe lucrari la acelasi concurs. Conditia este ca fiecare lucrare sa fie prezentata intr-un singur post, iar modelul sa fie total diferit de celelalte modele prezentate de user sau de catre ceilalt useri.

4. Se pot afisa una sau mai multe imagini ale subiectului, din orice pozitie, dar este obligatorie prezentarea obiectelor si in modul wireframe si specificarea softurilor folosite.

5. Orice lucrare trebuie sa fie realizata in intregime de catre user. Nu se accepta in cadrul lucrarii modele luate de pe net sau de la altii, nici macar modele realizate de user cu alta ocazie. Texturile de orice fel sunt acceptate.

6. Toti userii sunt liberi sa comenteze sau sa critice in mod civilizat lucrarile prezentate.

7. Incalcarea oricarei parti din regulile de mai sus duce la descalificarea lucrarii. Userul poate reveni cu o alta lucrare in care va respecta regulile. Pe langa aceste reguli, se vor respecta implicit regulile generale ale forumului VisualArt. Pentru orice nelamuriri exista moderatori care pot raspunde intrebarilor.

Pentru ca astazi este 1 martie si se zice ca a venit primavara, va invitam la o provocare de sezon cu tema MARTISOR. Aveti posibilitatea sa oferiti martisoare virtuale tuturor colegelor noastre de forum :)

PS: in paralel o sa lansam si o altfel de provocare: un thread in care sa discutam tot ce tine de aceasta sectiune. Avem rugamintea sa participati si la discutiile de acolo.

mihneanu
02-03-2006, 02:08 PM
vai vai! nici aici nu scapam de martisoare!!!

[radu]
02-03-2006, 02:32 PM
vai vai! nici aici nu scapam de martisoare!!!
da, stiu ca e greu...

Val'R Dunin
03-03-2006, 02:48 AM
Nu e original, nu e frumos, dar ...e ieftin! :D

LEON
03-03-2006, 11:46 AM
Daca faceai crucea sa se vada putin mai bine
ar fi fost mult mai frumos

back to school
03-03-2006, 12:20 PM
3ds max 6

back to school
03-03-2006, 12:21 PM
3ds max

Val'R Dunin
03-03-2006, 02:12 PM
Daca faceai crucea sa se vada putin mai bine
ar fi fost mult mai frumos

Da ai dreptate, dar, are crucea celtică legătură cu mărţişoarele noastre, cum are cu...prefectura. :) E un kitch, cum sunt multe cele ... la tarabă. ;) :)

mihneanu
03-03-2006, 02:56 PM
ia martisorul neamul! cel mai ieftin la noi!
ia sa facem o taraba vitruala in fata la universitate! sa le vindem!
dar nu uitati...... se apropie 8 martie!!!! :)
rad eu rad dar nu e rasul meu!

a_ombladon
03-03-2006, 03:13 PM
martisor 3dsmax7 + v-ray + Phot0shop
e catelus...daca te uiti din unghiul potrivit :)

Val'R Dunin
03-03-2006, 05:01 PM
:thumbsup:
Īmi plac toate, dar deocamdată īmi place tare mult cuţu. Merită mai mult decāt 2 bani,...cāt face al meu. :)

a_ombladon
03-03-2006, 05:41 PM
mersi ;)
dar sunt sigur ca va participa cineva cu ceva mai bun...doar d-aia e competitie :thumbsup:

roLand
03-03-2006, 09:28 PM
BTS....daca voi castiga la loto cu numerele alea imi ceri procent? :D

cruce drept martisor? ideea e ciudata, sunt sigur ca l-ai vazut de vanzare si nu e ideea ta

cutzu ala e fain, vezi ce poti face la sticla aia

spor

Val'R Dunin
03-03-2006, 11:19 PM
cruce drept martisor? ideea e ciudata, sunt sigur ca l-ai vazut de vanzare si nu e ideea ta

spor

Mulţumesc. :D

back to school
04-03-2006, 05:59 PM
roLand esti invitatul meu sa joci cu numerele de mai sus. vezi sa nu joace Ogica inaintea ta!

mihneanu
05-03-2006, 11:36 AM
am facut in mare graba o buburuza... nu de aur, ca e prea scumpa :)
am folosit maya 7
succes de 8 martie!!!!
All the best, Mihneanu.

[radu]
08-03-2006, 12:39 AM
....si premiul pentru cel mai frumos martisor merge la:
a_ombladon

FELICITARI !!!

PS1: @a_ombladon: asteptam de la tine un semn de viata cu propunerea temei de concurs pentru saptamana viitoare;

PS2: saptamana asta luam o mica pauza pentru clarificarea problemelor ridicate in threadul de discutii. daca mai aveti idei, comentarii etc. vorbim acolo.

a_ombladon
08-03-2006, 08:09 AM
wow multumesc...nu ma asteptam....culmea e ca am facut pe cutu in 3 minute, chiar nu eram deloc interesat, dar pe parcurs mi-a revenit cheful...
inca o data multumesc frumos.. ;) BAFTA!!

Val'R Dunin
08-03-2006, 08:56 AM
:thumbsup: Felicitări a_ombladon! :)

a_ombladon
08-03-2006, 09:54 AM
multumesc Val'R Dunin! m-am gandit la o tema interesanta de genul "vi se da scena, voi iluminati, texturati si randati"; stiu ca exista probleme de compatibilitate intre softuri, sper sa fie de acord si org. o sa discut privately cu [radu]...cheers!

mihneanu
08-03-2006, 11:13 AM
felicitari pt cutu!
tema pare ok...

a_ombladon
08-03-2006, 11:15 AM
multumesc...da tema e ok, dar nush ce parere o sa aiba utilizatorii de maia, lw si alte alea...precum am spus astept parerea lui LEON sau [radu]