PDA

View Full Version : Neatza

oancea
06-03-2006, 08:25 AM
Pot spune neatza,nu? E cam 8 s-unpic si unul din rezultatele acestei nopti e gasirea acestui site (nenea Pruteanu nu ma face pe mine sa scriu "sit" ce mama ....).
Pai sa ma prezint si eu...Oancea-i numele si nu ma dau rotund cu desenul dar pe contractul de munca scrie "Art director" (ce sa-i faci vroia sefu sa aiba si-un d-asta) si ca tot se apropie fatala...pardon fericita zi de 8 Martie (si am vreo 20 de prietene) propun spre ILUSTRA DUMNEAVOASTRA VIZUALIZARE (hi hi) o ceva de-a mea (nu am un termen exact pt chestia asta - manipulare foto,joaca cu brushuri in photoshop si ceva vectori in corel).
Cateva pareri sincere,daca se poate.

Ok...o zi buna voua, eu tre sa o sterg la servici (of,art directorii astia ocupati :)) )

P.S. "Poezie" e o porecla in cazul unei curiozitati de-a voastra.

ovidiums
06-03-2006, 09:55 AM
interesant...misogin ash zice.
"8 martie" ala arata ca un tort de frishca ce a "ratat" destinatara (ce sa faci?!?...asha-i cand sunt vreo 20 :D ).
bine ai venit shi mai posteaza shi alte lucrari (ca art director presupun ca ai destule "printuri" de aratat)

Shinro
06-03-2006, 10:55 AM
Remarca lui Ovidiu cu tortul imi place. E cu subinteles. :D

Te salut domnule art director Oancea! Welcome!
Vreau sa vaz mai multe lucrari, in cazul in care se poate si nu intra sub incidenta vreunei reguli contractuale.
Prezenta lucrare este cam cremoasa si sunt la dieta, nu prea intra, insa este doar umila mea parere. Albul acopera cam mult din lucrare si alaturi de "splash"-ul ala de pe titlu ma duce cu gandul mai mult la iarna, decat la primavara unde te-ar duce cu gandul florile (care ele florile par a fi unele din sezonul vara, desi recunosc ca poate ma insel pt ca nu sunt un bun cunoscator al acestora. Imi plac doar trandafirii si crizantemele.)
Cu alte cuvinte este o cam mare discrepanta, (coloristic vorbind) intre bkground+titlu si flori. Se intelege coloristic, ca ai vrut sa trasnmiti prin imagine trecerea de la iarna la primavara, insa I dunno ... prea mult alb ... iar 8 martie cu cu o nuanta de magenta cu fade spre alb si splash-ul nu ma conving. Eu as fi folosit rosu aprins pentru 8 martie, un albastru mai nuantat ca bkground, macar sa ma pastrez in paleta coloristica "aprinsa"a florilor, insa asta sunt eu, cam conservator.
Pare ca lucrezi in publicitate. Cam pe acolo se practica nuantarea coloristica contrastanta, care ma deranjeaza, desi recunosc ca am folosit-o la greu mai ales la cererea clientului.
Well, sper sa nu te fi suparat cu reply-ul. Stiu cata munca este la vectorizare (Corel), decupare si modificare culori (Photoshp) si apreciez munca depusa, florile au iesit nice, insa in rest ti-am expus parerea mea sincera.

Bafta!

Graft
06-03-2006, 12:21 PM
Titlul inclus in imagine arata tare aiurea, e ca si cum ai scrie intr-un outdoor "Reclama" ...
Kerningul la "martie" pare cam labartat si splash-ul nu prea arata a splash si in plus de asta umbra de sub 8 nu ajuta deloc pentru ca in momentul in care arunci o bucata de tort cum zice Ovidiu, pe un perete se presupune ca ori ramane lipita dupa impact ori se prelinge. La tine insa pare ca graviteaza.
Suntem curiosi si de alte lucrari.