PDA

View Full Version : idei/viziune site Akcent

soscopyrights
29-04-2006, 11:34 AM
Salutare VA. Eu sunt nou in industria web design. Din moment ce de curand am avut parte de primul meu client, as vrea sa fac un site bine intentionat/sugestiv. Bine, clientul e de seama mea (17 ani), insa nu prea are importanta. Eu sunt f entuziasmat si vreau ca astfel de site-uri construite de mine sa alcatuiasca un posibil portofoliu.
Din acest motiv, am apelat la VA pt cateva sugestii a unui LAYOUT care sa evidentieze formatia Akcent. Un astfel de site e gen pseuso-site oficial.
Site-ul o sa contina poze, biografie...tot tacamul, insa vreau sa fie ceva mai interesant.
Doar cateva sugestii... o posibila tendinta..ceva... Va multumesc.

kr3karas
30-04-2006, 09:30 AM
hm...ai nevoie numai de idei sau de intreg layout-ul?
un layout as putea sa iti fac eu.
sau idei :)

soscopyrights
30-04-2006, 09:34 AM
vreau doar idei, pareri. oricum, imi imaginez cat de cat ca layout-ul se invarte in lumea muzicii, eu jtiu, un glob acolo (ca ex). eu sunt novice, vreau sa fac un lucru bun. nu vreau layout.

Floppy
30-04-2006, 04:00 PM
daca vrei sa faci un lucru bun, de ce faci site cu Akcent?

soscopyrights
30-04-2006, 04:43 PM
pt ca e vb de bani, si de undeva tot trebuie sa incep.

FiveseveN
02-05-2006, 12:32 AM
De obicei se incepe cu ce iti place; banii vin mai tarziu. Probabil la asta se referea Floppy.
Si "miezul" meseriei e tocmai capacitatea creativa, de a veni cu idei. Daca ti le da altcineva ce ai invatat?
Analizeaza subiectul sitului: particularitatile formatiei, target-ul, ce se poarta acum etc.

De exemplu, eu as face ceva foarte animat si trendy (decupaje, forme rotunde, stelute, roz, galben si alb), cu structura bazata pe biografiile individuale plus o pagina cu download (melodii, wallpaper) si o scurta prezentare a formatiei pe prima pagina.

soscopyrights
02-05-2006, 12:35 AM
dap... de astfel de comentarii am nevoie. oricum, spre dezamagirea mea totala, neseriozitatea e in floare in leg cu crearea acestui site. oricum, atata lucru stiu si eu: daca am ceva bun in mine, lucrurile create de mine vor merita atentia. daca...

Lou
02-05-2006, 09:36 AM
io zic sa le faci gratis la inceput, macar pana strangi 2-3 si iti faci si tu mana.

soscopyrights
02-05-2006, 01:06 PM
cred ca asa ar fi cel mai bine.