PDA

View Full Version : parerea ta conteaza

Silvino
17-05-2006, 04:43 PM
Scurta prezentare :
Ma uit pe acest site de multisor.Sunt un novice in acest domeniu. primele mele desene le-am facut in urma cu 15 ani, dar din pacate nu le mai am. Anul asta mi-am adus aminte ca demult stiam sa desenez si am hotarat sa-i fac sotiei mele un cadou de ziua ei (martie 2006) si am facut un portret dupa o fotografie......asta a fost inceputul. o sa-l postez cand o sa am timp sa-l scot din rama, dar pana atunci va arat alceva
O sa va rog sa-mi spuneti sincer daca sa mai continui sau nu. Daca nu promit sa nu va mai stresez cu desenele mele.
Astept comentariile voastre

Zeno
17-05-2006, 07:25 PM
"O sa va rog sa-mi spuneti sincer daca sa mai continui sau nu."
Nu te prea apreciezi. Mie-mi plac desenele tale. Mai pune!

ovidiums
17-05-2006, 07:29 PM
ai toate "atuurile" sa desenezi bine. mai posteaza.

vali
17-05-2006, 08:04 PM
esti bun!!!:)

Silvino
17-05-2006, 09:00 PM
In primul rand multumesc pentru aprecieri
am pus desenul despre care va spuneam + o alta caricatura. Am scanat prin gemul tabloului.
Ce am facut pana acum a fost dupa model, respectiv fotografii (inclusiv caricaturile)
Am observat ca daca ma pun sa desenez din imaginatie nu prea imi iese nimic. Am o problema? este o chestiune de exercitiu si studiu? As dori sa ma indrumati mai departe
Probabil in viitor ar fi bine sa mai abordez si alte teme decat portrete , dar mai am o problema, timpul.

Silvino
18-05-2006, 10:50 PM
Nu mai vrea nimeni sa zica ceva?

ovidiums
18-05-2006, 11:00 PM
[...]Ce am facut pana acum a fost dupa model, respectiv fotografii (inclusiv caricaturile)
Am observat ca daca ma pun sa desenez din imaginatie nu prea imi iese nimic. Am o problema? este o chestiune de exercitiu si studiu?[...]Probabil in viitor ar fi bine sa mai abordez si alte teme decat portrete , [...].

tzi-ai raspuns singur :)

Silvino
18-05-2006, 11:29 PM
E bine ca reusesc sa-mi dau raspunsurile la intrebarile mele @@ . Mai naspa este ca nu mi-am dat seama pana acum :)