PDA

View Full Version : 2 advanced

axeldot
02-06-2006, 08:03 PM
http://www.2advanced.com :thumbsup:

Graft
02-06-2006, 08:54 PM
Tu glumesti ? :)
Scuze ca-ti raspund asa "sec", dar care-i scopul threadului ? Te intreb daca glumesti pentru ca am intuit deja raspunsul.

virusescu
02-06-2006, 08:57 PM
Si-au schimbat site-ul ... poate de-aia se vorbeste iar de ei :)

Floppy
02-06-2006, 09:07 PM
a fost interesant si "teasing"-ul de cateva zile in care site-ul vechi era tot mai distrus. deja pe 31 mai era clar ca se va schimba, site-ul vechi devenind practic nefunctional. mie imi place v5 mult, mult mai mult decat v3 sau v4. din pacate are (inca) bug-uri.

Lou
03-06-2006, 02:51 AM
mie mi se pare jenant site-ul, complet anacronic. omul s-a agatzat de ideea lui de succes si nu i-a mai dat drumul. nu m-am uitat decat pe portofoliul de identitate si m-am speriat, par facute de un copil din anii 80... la ultimul logo uitase sa mai bage text descriptiv si a lasat un "Insert long text here". da, cu mare placere.

echo
03-06-2006, 11:23 AM
imaginea de la sectiunea "case studies" e de un prost gust total. roz+violet+apus de soare+rasarit de luna+floricele+cocori din carpete chinezesti+tipul constipat care contempla pierdut toata scena asta mirobolanta:D superb!

axeldot
03-06-2006, 01:20 PM
cred ca e putin tipic romanesc ce vad aici..toti puncteaza partile rele ..nimeni partile bune :)

chuck
03-06-2006, 01:53 PM
dpdv vizual site ul arata f bine(desi e pe aceeasi veche idee), dar din pct de vedere ergonomic mi se pare un fiasco total, informatia nu este vizibila deloc, si tipul de interfata e perfect valabil pt un joc gen EVE dar nu pt un site, este pur si simplu inecat in liniute, slidere, transparente, punctulete etc, prea mult decorativ...
cit despre portofoliu a scazut calitativ

Lou
03-06-2006, 02:14 PM
cred ca e putin tipic romanesc ce vad aici..toti puncteaza partile rele ..nimeni partile bune :)
ia fi tu atipic si puncteaza-ne partile bune. eu n-am vazut nici una, in afara de programarea din spatele site-ului.

axeldot
03-06-2006, 02:27 PM
iti dai seama ca nu stau acum sa fac polemici pro si contra, doar nu mi'au dat nici un ban sa le fac reclama ,si nici nu intentionez :) ..doar am facut un post , si asteptam parerile dvs..

novo'
03-06-2006, 03:41 PM

Probabil te asteptai sa fie cateva zeci de raspunsuri de genul "wooow" "frate, ce tare!".

Recunosc, acum 2 ani ma dadea pe spate 2Advanced, acum mi se pare putin peste mediocru siteul comparat cu SOTD-urile de pe FWA de exemplu.

Am vazut cateva proiecte destul de slabe in portfolio iar la partea de identitate... Lou are perfecta dreptate (nah ca a si rimat).

cheers!

Diesel
03-06-2006, 03:49 PM
site-uri ca ala ma fac sa iubesc mai mult site-urile in html :) respect abilitatile flasheristice a 2advanced-ului, dar cum se spunea si mai sus, la ce bun daca ergonomic vorbind, e cam varza ? Am vrut sa verific blogul 2advanced, ma gandeam ca ala e mai lejer putin pt ochi, dar e la fel de incarcat si obositor.

axeldot
03-06-2006, 04:08 PM
dap ..va dau dreptate ..chiar nu vroiam vad "wow"(personal il gasesc putin cam alambicat)..eram curios doar comparativ cu varianta veche sau aud pareri..mai buna mai slaba noua varianta?interfata mai prietenoasa /mai stilat/nu ? ..cam astea ..oricum comparativ cu alte siteuri produse de alte studiouri (aici ma refer la cele din portofoliu) ale lor cred ca stiu sa vanda..dar asta e doar umila mea parere ..

gcm
03-06-2006, 05:27 PM
mi-a placut pana la partea scroll-ata...au mers pe aceleasi liniute, cerculete si hexagoane...se misca si putin sacadat...s-ar putea sa se fi grabit, dar ma asteptam la ceva mai mult "wow".

Lou
04-06-2006, 04:09 AM
din punctul de vedere al pretentiilor mele apropo de un site, 2advanced e un site foarte prost. informatia furnizata de el se apropie periculos de zero, iar ca experientza vizuala ma simt ca intr-un SF din anii 90, adica prost. omul are mentalitate de inginer, doar ca i-e jena de calificativul asta si se da drept artist. la munca, mah!

axeldot
04-06-2006, 11:40 AM
@Lou ..totusi ..clientii vorbesc..

Lou
04-06-2006, 01:05 PM
tu te-ai uitat prin portofoliu? e jenant, cel putin ce-am vazut la Ford si Bacardi m-a dezamagit cumplit. ca sa nu mai zic de Bombay Saphire, un brand care merita mai mult decat un look de companie de consultanta.

axeldot
04-06-2006, 02:12 PM
Normal ca m am uitat ..totusi ceva se'ntampla din moment ce oamenii au clienti care'i au si continua sai aiba..probabil este cineva pe acolo care e multumit de ce fac ei.sau ce fac ei prinde la genul ala de clienti . ..sau nush ce sa zic..