PDA

View Full Version : personaj: Chameleon / Max 5

Azra
04-11-2002, 08:10 PM
O imagine....care inca stau sa ma gandesc daca sa mai lucrez la ea sau nu... stiu cam ce-mi displace la ea....dar.. nu stiu daca mai am chef sau timp sa o continui.....

totusi.. parere... opiniii....

... cheers and 10x go to misu and max4ever ...
goooooooo planet :jump:

Cryo
04-11-2002, 08:12 PM
Fain de tot
Imi place!!!
ar mai trebui sa lucrezi la picioarele cameleonului , si putin la textura

hess
04-11-2002, 09:06 PM
intr-adevar, modeleaza mai bine picioarele si refa textura, dar de data asta incearca o imagine, nu un procedural ca nu da bine.

Azra
04-11-2002, 09:18 PM
intr-adevar... arata ciudat picioarele.. dar.. la draq... ASA SUNT PICIOARELE DE CAMELEON :)))) e facut dupa poza.. logic.. si asa arata reference...

Amyd
04-11-2002, 10:06 PM
Asa o arata, dar senzatia pe care mi-o da e de carton din acela zgrumturos decupat in forma de cameleon. Cred ca trebuie sa mai lucrezi un piculet la modelarea maxilarelor si a capului in general ca sa scapi de senzatia asta. Mi se par mult prea ascutite unghiurile, chiar daca e cameleon, e totusi o forma organica, saracul...

In plus efectul de DOF e un pic ciudat, pentru ca nu prea se comporta ca o camera normala... in loc sa aiba un plan de sharf perpendicular pe axul obiectivului, la tine pare sa fie paralel si in loc sa blureze in adancime, se blureaza pe latime.

Am atasat o imagine (poate chiar aceiasi cu cea de referinta pe care ai folosit-o tu), ca sa vezi ce vreau sa spun.

Salutari,
Andrei

radu3
05-11-2002, 01:30 PM
Nu ar trebuie sa se uite la fluture?

misu
05-11-2002, 01:34 PM
Pai se uita cu celalalt ochi la fluture :))