PDA

View Full Version : Jobs - Leveldesigneri, Character Animatori 3D, Modelatori 3D

Eric
18-06-2007, 12:15 PM
Cautam animatori, pentru un Job la Frankfurt, Germany, Gamesindustry, daca aveti interes, aplicati va rog cu un demoreel si ceva informatii la persoana la adresa mea: eric@die-artillerie.de

Voi raspunde la fiecare aplicatie, detalii despre firma si job pot tramsmite numai prin email.

Va rog, numai aplicatii serioase.
Succes,
Eric

Sanctuary
19-06-2007, 07:41 PM
Eric spor la vanatoare. Desi, din patriotism, sfatul meu ar fi sa renunti la bunavointza asta fatza de romanasi ca o sa te faca sa regreti.

eh, acum e atunci ... sa vedem unde sunt rautatile alea de animatori (romani) profesionsti. (ca de gura nici draq nu ii intrece)

P.S.
orice offtopic va fi sanctionat.

Eric
19-06-2007, 08:58 PM
Stii cum e Sanct, speranta moare la sfarsit...:);)
Tot mai sper....

tudorgodra
19-06-2007, 10:06 PM
Eric, sper sa gasesti oamenii buni, mai ales romani, pentru ca lucreaza bine si mai ieftin. Te rog frumos sa pui mai multe date despre acest post, pentru ca tu trebuie sa fii un exemplu pe acest forum. Regulamentul se afla aici: http://www.visualart.ro/forum/announcement.php?f=16 ... eu am invatat ca este important sa-l respectam si chiar am ajuns sa cred in el. Acesta nu este un offtopic, pentru ca cer date despre post si chiar ma intereseaza sa aplic si eu pentru el, adica pentru post. Nu imi doresc ca Sanctuary sa se jutifice pentru ca a tolerat aceasta abatere de la regulament, pentru ca nu stiu care este pozitia lui in ierarhia administratorilor (poate el este sub tine) si, oricum, citez din regulament : "Avand in vedere faptul ca oferim acest serviciu gratis pentru toata lumea nu ne simtim obligati sa justificam deciziile luate. Vom incerca sa fim cat mai intelegatori si flexibili atat timp cat discutiile de pe acest forum vor decurge intr-o maniera civilizata." . Desi eu am avut de suferit, fiindca as fi aplicat cat mai repede, insa m-a oprit absenta datelor cerute de regulamentul forumului, nu ma supar. Mai am o intrebare, te rog: care este employment type-ul, freelance/contract, full time, part time, intern etc.? Multumesc

Eric
19-06-2007, 10:39 PM
Salut Tudor,

intradevar imi cer scuze deoarece am dat asa de putine detalii la inceput si nu am respectat regulamentul. Am sa incerc sa explic situatia:

Firma la care lucrez este foarte renumita in Germania si chiar in Europa, foarte serioasa si solida. Se cauta animatori fulltime internship sau contract, in orice caz, se cauta oameni seriosi pe lunga durata.

Am propus din propia intiativa de a cauta animatori pe forumul nostru, dupa o sedinta la firma, si am propus personal sa o fac antai la pas anonym. Experienta firmei cu angajati din Romania este inca egal cu zero, si sunt ceva prudenti cu estul europei, din cauza aceasta lea placut idea de "anonym", ca un fel de experiment serios. In caz ca se prezinta si oamenii seriosi, si se da dovada ca Da, se gaseste si acolo calitate serioasa, atunci nu va sta nimika in cale, de cauta poate chiar in stil mai mare in Ro.

De aceea nu am aplicat regulamentul si am sperat de a scapa sa explic din ce cauza. In caz ca nu puteti tolera acest mica scapare, atunci putem muta threadul la generalitati, de exemplu.

Chestia este ca imi dau silinta sa triez inainte sa dau mai departe, in caz ca apar aplicatii neserioase. Am mai avut acu un an un experiment similar cu aplicatii neserioase si ma scos din sarite asa ceva. In special, ca clientul de acu un an, imi facea mie reprosuri ca ce ii trimit. De atunci am invatat sa fiu mai prudent. Si totusi, chiar si experimentul de acu un an, a dat dovada ca exista calitate si aomeni foarte seriosi, bineinteles, si doi oameni au castigat anul trecut la acel proiect nu numai experienta, ci si bani seriosi.

Pot spune ca pana azi, am primit deja doua aplicatii la acest thread, amandoua foarte bune si serioase, una din persoane va face un mic test.

Multumesc si sper ca mai pot lasa un mic timp acest thread aici.

PS: nici unul din admini nu "este" peste altul, fiecare isi da silinta si datoria. Sanct,Vali si Magenta sunt cei mai vechi, si cei mai smecheri;)

PS: Nu este greu de descoperii pentru care firma lucrez in momentul de fata, ceva search pe google si gasesti rapid. Numai ca nu vreau sa scriu numele la ora actuala, thats all.

Sal,
Eric

anymator
20-06-2007, 01:32 AM
Gamesindustry, daca aveti interes...
Eric... m-ar fi interesat..... numai ca mica MARE problema e domeniul care sta la baza anuntului.

PS: Eu eram unul din aia cu "gura mare"(cum se spune), wanna be pro.... ca nu cred ca s-a etalat cineva drept pro. Cel putin... in ce ma priveste. :)

Eric
20-06-2007, 10:18 AM
"Gamesindustry"

Dar cine spune, ca ar trebuii sa lucrezi pe veci in acest domeniu? Pasu de la Ro la Hollywood e cam mare, se poate face si un pas intre si lucra si in domenii similare, un an, doi, etc.

Ma rog, cine stie sa combine, stie la ce ma refer. Foarte rar se merge direct de la A la B. E doar incerc sa dau o sansa, thats all.

Bafta,
Eric

Suirebit
20-06-2007, 05:45 PM
sa vedem...firma germana, solida, din domeniul jocurilor....Jowood? Pirahna Bytes? :)

Bineinteles, there's always http://www.die-artillerie.de/ pentru cine intelege germana

(ps scuze de semi-offtopic)

Eric
20-06-2007, 06:01 PM
"Jowood? Pirahna Bytes?"
alea sunt mici......:D
cauta mai departe si ai sa gasesti.
Die Artillerie este doar studioul meu.

Eric
20-06-2007, 07:02 PM
E greu de a respecta cerintele din acest thread? Daca aveti interes, trimiteti va rog demoreel.

Succes,
Eric

Eric
21-06-2007, 12:43 PM
Okay, am voie sa scriu mai clar:

Este pentru firma Crytek din Frankfurt

Cautam si character animatori 3D si si modelatori 3D, daca aveti un portfolio sau un demoreel beton, va rog aplicati la emailul meu de mai sus. Daca se poate, ar fi bine sa scrieti aplicatia in engleza, asa ca sa nu trebuie sa traduc eu:)

Pot doar spune ca intradevar, fiecare aplicatie va fii vazuta, insa va dat seama, ca numai cele foarte bune au sanse.
Succes,
Eric

Dariz
21-06-2007, 12:53 PM
Urmeaza Concept Art??..:D ca sa stiu daca pregatesc ceva..:D

Eric
21-06-2007, 01:07 PM
Iti spun eu din timp...:)

Master_Blaster
21-06-2007, 02:25 PM
Modelatori 3d personaje, env, de toate? Texture work implicat?

Eric
21-06-2007, 02:32 PM
De toate ce vrei, ce poti. Daca vrei sa faci si texture, okay, ins anu musai.

Master_Blaster
21-06-2007, 02:58 PM
Eric poti sa imi spui si un termen pentru job openings, atat si te las :). (cat e valabil anuntu)

Eric
21-06-2007, 03:35 PM
Cu siguranta inca doua, trei saptamani.
Ar fi fain ceva de la tine, cu ce ma pot mandrii acilea:):)

ReapeR13
21-06-2007, 09:46 PM
E vorba de slujbe full-time in Germania sau si freelance de aici de la noi?

Eric
22-06-2007, 10:59 AM
Fulltime in Germania.

@all
Am primit in ultimele doua zile multe aplicatii, multumim foarte mult. Va rog sa aveti intelegere, ca va dura vreo7-10 zile, inainte sa raspund la toti in parte, deoarece demoreelurile sunt pasate la doi, trei artdirectori, si dureaza ceva pana se ia decizii.

Astept cu nerabdare in continuare aplicatii,
succes,
Eric

budri303
01-07-2007, 12:13 PM
da mar interesa.
in Maya e ok modelare, text, rig, animatie ?

respecte

Eric
10-07-2007, 10:33 PM
Salutariu la toata lumea,

un mic update:

Multumesc la toti care ati apelat (in jur de 20 de persoane), fiecare a primit un raspuns prin email din partea mea. Pana acuma stiu ca a fost dus un interviu cu un animator si un modelator, ce urmeaza depinde de alti factori.

Deoarece nu pot sa raspund la toti in parte, raspund in acest thread. Restul de aplicatii care nu au convins, sunt totusi adunati la arhiva si poate revine firma mai tarziu.

Inca odata multumesc si pot sa spun ca cel putin mie personal, miau placut aproape toate portfoliile pe care le am vazut:)

Salutari,
Eric

Eric
11-07-2007, 05:10 PM
Haideti inapoi la realitate:

Tocmai am fost informat, ca deciziile inca nu sau luat definitiv, saptamana asta se mai uita inca odata peste toate aplicatiile si directorii imi vor da luni/marti feedback in detaliu:)

E bine, ma bucur pentru chestia asta. Poate mai apar si altii, va rog nu va abtineti.
Toate cele bune, Eric

Eric
16-08-2007, 08:48 PM
Vroiam sa va mai informez inca odata despre ce sa antamplat pana acuma :

In total au fost 22 de aplicatii, ultima chiar astazi, aplicatii neserioase sau de Beginner au fost vreo5-6.

Cu trei sau dus convorbiri telefonice cu succes, unul din ei va fii angajat luna viitoare, al doilea din pacate nu a putut sa inceapa din motive personale(no worlk related), cu al treilea se va mai duce in urmatoarele zile o convorbire si speram sa inceapa in curind:)

Ma bucur ca am putut prezenta Portfolii de la artisti romani tare talentati, din pacate numai cei foarte buni au primit o sansa, ce mi se pare normal.

Vroiam doar sa va informez ca sa nu aveti impresia ca ceva este neserios.
Succes pe mai departe,
Eric

Eric
08-04-2008, 10:17 AM
Noul update:

Pot sa spun ca ma bucur sa lucrez in momentul de fata cu artisti foarte buni, asa ca Bizarde, Dariz, Meme si DAN:)

Mai cautam: Leveldesigneri/-scripters.
In caz ca vreti sa aplicati, atunci va rog cu CV in engleza si Demoreel/portfolio la ericd@crytek.de. Cautam si juniori la aceasta categorie, insa trei sa recunoastem un talent si un interes la profesiune, in portfolio trei vazut ca juniorul a incercat deja sa lucreze in Levedesign.

More speficitations:
http://www.crytek.com/jobs/frankfurt/level-designer/

Salut, Eric

cristis
09-04-2008, 12:44 AM
Cei mai buni dintre cei mai buni:Bizarde,Dariz(pe el nu-l stiu personal dar am vazut cam ce-i poate pielea :D),Meme si absolutely( stie Dan despre ce vorbesc)Dan,de altfel toti baieti de nota 10.Bravos pentru ceea ce faceti.
Eric,felicitari pentru ceea ce faci...si crede-ma nu sunt genu' care sa pup in fund.Dar chiar mi se pare o idee buna sa ajuti colegii de "suferinta" :D.

[DAN]
11-04-2008, 11:39 AM
meme eric dariz si nea frankfurt

eu meme eric

http://i11.photobucket.com/albums/a153/danghiordanescu/IMG_0224.jpg

sediul crytek , etajul 2

http://i11.photobucket.com/albums/a153/danghiordanescu/Picture015.jpg

el meme

http://i11.photobucket.com/albums/a153/danghiordanescu/Picture017.jpg

Pot sa va spun ca e zupeer aci in afara de vreme... care sucks big time :))

Eric
11-04-2008, 12:33 PM
Hehehehehe, Mai Dane, nu tiam spus, lasama inainte sa retusez si eu cearcanelele, paru,. chestii, doar nu ma poti prezenta in felul acesta:D

Afu fain, acolo pe zgarie nori a fost in prima zii cand am luat baietii de la aeroport:)

t.mihai
11-04-2008, 01:56 PM
Hahahaha ce fetze avem...mda..sa-mi lasatzi si mie sa mai lucrez nitzel la ele si le repostam :P

Sanctuary
11-04-2008, 02:02 PM
alo baietii ... discutiile offtopic in alta parte :aargggggh poluati threadul omului degeaba ... ai mutati-va catrafusele la Generalitati

Bogdan MRK
11-04-2008, 03:10 PM
Goddamn ce ma oftic! Vreau si eu.... :bouncy: Mai am mult de munca pana la voi... da cine stie...poate intr-o zi cu soare... eu sper!!! :shrug: Vreau sa va felicit pt reusita, mult spor in continuare si "creion ascutzit"!:D Iti multumesc si tie Eric, pt ca odata cu sansa data lor ne-ai dat si noua sperante! :thumbsup:

Felicitari inca odata!!!

Sickbrush
12-04-2008, 03:59 PM
felicitari, baieti!
kickass.

Dragos Jieanu
12-04-2008, 04:40 PM
Nu-si au locul aici dar nu shitu unde altundeva sa le pun :P
Dar sunt prea tari sa nu le postez :cool:
Amsterdam powah :D

-alex-
12-04-2008, 08:37 PM
Bravos si din partea mea. Profesional e un pas foarte mare. Spor baieti.
Sa nu exagerati cu berea :P Mai lasati, ca poate ajungeti si in perioada octoberfest :))))))
Tari si imaginile astea din urma.

(offtopic: Si eu ma intrbam unde a disparut threadul cu poze.)

mihai
16-04-2008, 02:53 AM
nice ce-am vazut aici!!! succes baietzi! povestitzi si noua cum se lucreaza peacolo.

Schumy
16-04-2008, 07:53 AM
Eric, multumim, respect!