PDA

View Full Version : i'm new here :-"

Parashik
09-08-2007, 01:32 AM
sariti si dati in cap :))

Parashik
09-08-2007, 01:34 AM
acum vad k sunt prea mici...dak e le mai scanez odata...dak e nevoie

Parashik
09-08-2007, 01:40 AM
nu va luati de succubita fara picioare...da chiar nu stiu cu ce s-o incalt :)) in rest...la fel...dati in cap :D

cristis
09-08-2007, 02:07 AM
Salut.
Deci asta e solutia ta la diminetile cand nu stiu cu ce sa ma incalt? Ma duc pe calea ferata si astept trenul sa-mi taie picioru'. Hmm , nu m-am ghandit la asa ceva pana acum...dar pare o idee relativ buna. In plus ma scuteste sa mai imi cumpar si ciorapi si adidasi. :D
Sa revin la ce vroiam sa zic. Esti sigur ca nu ai desenat piciorul pentru ca te descurci mai greu la picioare si nu neaparat ca nu ai stiut cu ce sa o incalti. Spre ex...uite o idee...fa-i cizme de latex.
Ce m-a deranjat pe mine (chiar si la cele manga desi acolo este vb despre o altfel de constructie) ca nu sunt construite pe volume.

Parashik
09-08-2007, 12:12 PM
pai cizme din latex...sau ceva din piele oricum voiam sa-i fac...da nu stiu cum arata...o sa caut acum site-uri sado-maso :))

Parashik
09-08-2007, 12:13 PM
si la ce volume te referi ??? i'm new here :">

cristis
10-08-2007, 08:05 PM
Uite..ceva de genul asta ziceam. Cat de cat e mai aproape de ce desenezi.
Link (http://www.davewindett.com/draw/shadow.html)

Parashik
11-08-2007, 11:15 AM
cred k am prins ideea...o sa retusez ceva si postez. ms

Parashik
17-08-2007, 02:21 PM
o retusare la pseudo-centaurul ala. umbrele si volumu cum sunt?? teasta aia e de anu trecut..nu intrebati de ce grounded....iar scheletu urmeaza sa-i fac backgroundu :)

Parashik
19-08-2007, 03:19 AM
dak nu comentati si nu ma certati insemana k desenele sunt extraordinare si as fi cel mai fericit din lume...chiar vrei sa ma vezi asa fericit?? :))))

geostik
19-08-2007, 09:33 AM
shi mie mi se par plate. centaurul parca e sticker. nu ma pricep prea bine dar am impresia k te bazezi prea mult pe umpbre pt a reda spatzialitatea obiectelor shi nu pe forma acestora.
nu-tzi fa grijii k nu sunt extraordinare. mai plimba-te la sectiunea concept art|illustrations si nu numai shi ai sa vezi dc zic asta.
poate nu-tzi raspund pt k ai postat intrebarea ta pe la 02:19. curios cum de nu era lumea buluc pe VA la ora aia :D

Parashik
19-08-2007, 11:01 AM
mi-a spus si cristis dar chiar nu-mi dau seama cum e cu volumele. trebuie sa vb cu cineva de pe la vreun liceu de arta de pe aici k dupa tutoriale vad k nu prea merge...

Parashik
29-12-2007, 02:09 AM
...

Eric
29-12-2007, 11:59 AM
Asculta baietzel,
daca nu postezi un desen sau scrii macar o fraza serioasa, nu ai nici un motiv pentru a ridica acest amarat thread din groapa.

"trebuie sa vb cu cineva de pe la vreun liceu de arta de pe aici k dupa tutoriale vad k nu prea merge..."

Bineinteles ca nu reusesti sa intelegi ce inseamna un "volum" daca nu incerci sa citesti linkurile si tutorialele de pe forum. Munca de cercetare si documentare este una din elementele de baza ale unui desenator. Pe langa asta, mai vine si 90% de munca serioasa, de desen zilnic si la mod serios.

Ce am scris mai sus ia ca un avertisment serios. Revino sdupa ce desenezi 500 de schite asemanatoare ca mai sus, pana atunci sper sa nu mai vad acest thread dezgropat degeaba.

Parashik
29-12-2007, 12:07 PM
sorry k nu am pus nici un desen dar am creat reply-ul si cand am vrut sa pun desenele imi zicea k sunt prea mari si nu s-au bagat..si deasta e gol... cat despre volum m-am interesat si am cam prins ideea...sper :-S

PS: nu am modificat desenele cand am vaz k au probleme pt k era 02:09 AM si era cam tarziu sa le scanez din nou .

alt desen:

http://img292.imageshack.us/img292/3748/scan0004tp8.jpg (http://imageshack.us)

Eric
29-12-2007, 12:08 PM
Okay, atunci baga desenele. Sper sa merite.

Graphic
15-01-2008, 12:02 PM
nu mai pui nici un desen?imi place succubusica la nebunie keep drawing