PDA

View Full Version : o parere despre site-ul www.antarctica.ro

masterflava
28-08-2007, 09:28 AM
astept comentarii/critici :)

www.antarctica.ro
www.truffi.ro
www.dropin.ro
www.hiphopflava.ro

made by yzzo.ro

FiveseveN
28-08-2007, 10:28 AM
O prima observatie: Textul lung e cam mic.
A doua: nu toate siturile au nevoie de muzica de fundal!
A treia: tipografia variaza prea putin intre cele 4 situri, chiar daca sunt domenii si target-uri diferite. Daca tot ai folosit Flash, ai multe optiuni; use them.

In rest sunt curate, colorate, animate, ok; dar de ce seamana asa de mult intre ele?

masterflava
29-08-2007, 02:46 PM
:) apreciez comentariul.

Satzi raspund la intrebari akuma:
Mie ca designer imi place textul mic, probabil daca tu ai folosi texte mari pe mine m-ar deranja si as comenta:), e doar un pct de vedere si o optiune.
Prefer textele mari, da MARI !, ptr sloganuri.. Am o vorba, daca esti chior, iatzi ochelari :)

E corect cu muzica, totusi, clientii au fost incantati ceea ce ma facut si pe mine incantat.

Din nou corect cu tipografia, sunt fan acele fonturi, m-am saturat de tahoma, verdana si arial. De altfel poate ai observat si o alta abordare de design..

De semanat, nu cred ca seamana nici unul cu altul (probabil stilul, su lucrul cu backgroundurile), si probabil seamana playerul (equalizerul). Adica cred ca daca vezi siteul antarctica astazi, si peste 2 sapt vezi dropin.ro nu ai stii ca sunt facute de aceeasi mana sau ca seamana. (parerea mea). Punandu-le toate laolalta, ai sesizat probabil stilul de lukru.

Una peste alta, itzi re-multumesc ptr comentariu, ptr sugestii si ptr aprecieri.

umybiatch
25-09-2007, 07:20 AM
HipHopFlava - imi place diversitatea muzicii, de asemenea cu simplicitatea si intro. poate putin unidimensional din punct de vedere vizual (background pic belea rau, dar singura de pe site?!)

DropIN - ultra lax atmosfera, imi place, si atata timp cat imi place varietatea de poze, mi se pare ca poate ar fi fost mai intersant daca fie graffitti de pe background era fixat, si restu varia, sau daca puteam vedea mai mult din background.
Pana la urma, asta e numai de gust, dar marea problema, dupa mine, este ca HABAR nu asi fi avut ca asta era magazin online dak nu trebuia sa ma chinui sa gasesc iconitza ca as ajung la shop. Adica dupa mine, daca aia este partea centrala a siteului, cel putzin arunca un produs, doua pe main page, nu?

Truffi - Nu am putut sa ma uit prea mult la asta pentru ca mor de foame. Ce am observat (si asta e probabil vina clientului) este ca nu ofera nici un fel de detaliu fata de produse sau distributie. Io sunt mort de curios daca pot cumpara, de exemplu, semi-preparate de la ei. Habar nu am mai nimik despre ei. Dar' designu' (tau) e super misto. Mic bug la photo scrolling, unde sare la mouse over, dar nu se plange nimeni.

Dar acum am si eu o intrebare. Ce mama zmeilor ai folosit sa faci sa se deschida poza mai mare asa cum faci pe truffi, de exemplu? asi vrea sa fac asta pentru un flash de al meu unde as putea sa si adaug informatzie despre poza in fiecare fullscreen de genul. potzi sa ma ajuti si pe mine, te rog?

multzumiri in precedent, si bravos la designuri ;)

masterflava
12-11-2007, 04:00 PM
ms de aprecieri, nu ai scris si despre site-ul antarctica :P
daca vrei sa ma contactezi, ai idul meu de mess: djmasterflava
Toate cele bune.

masterflava
07-01-2008, 06:28 AM
ms de aprecieri, nu ai scris si despre site-ul antarctica :P
daca vrei sa ma contactezi, ai idul meu de mess: djmasterflava
Toate cele bune......

....

masterflava
21-04-2008, 06:25 AM
gata? astea au fost toate parerile ? :P

sfpavel
20-06-2008, 12:27 PM
cat timp se incarca si pana am apucat sa citesc cateva randuri nu miam dat seama ca e site despre inghetata. in rest mia placut: scurt, la obiect, poate fontul la scirs trebuia ceva mai mare.

dropin mia placut cel mai mult dintre toate. ideea pt navigare mi sa parut f tare :)