PDA

View Full Version : Job - graphic designer+dtp (freelance)

dey
20-01-2008, 11:42 AM
Ne-am saturat de fitze, oftaturi si cresteri de pret nejustificate pe secunda/minut/ora/ zi de lucru de la diferiti asa-zisi designeri

De aceea cautam 1 student freelancer (graphic designer + DTP) din Bucuresti, sociabil si creativ.
Fiind agentie cu portofoliu orientat mai mult pe PR, momentan ne intereseaza colaborarea pe proiecte.

Cerinte:

-Crearea de layout-uri, elemente grafice
-design-ul si DTP pentru: realizarea de machete publicitare, brosuri, pliante, postere, bannere si alte materiale promotionale
-Verificarea tehnica si optimizarea machetelor in vederea tiparirii
-design-ul grafic pentru aplicatii si prezentari multimedia;
-Nu ne deranjeaza daca face si pe web designer-ul (mai ales ca am dori ca in maxim 2 luni sa ne lansam propriul site)

Tot ce ne dorim: respectarea termenelor limita si raspuns la telefon atunci cand e cautat, cu promisiunea ca nu-l cautam dupa ora 20, decat in cazuri de extrema urgenta: bere, bowling si alte activitati de gen.

Ce ar trebui sa detina
- cunostinte tipar
-Orice alte cunostinte prin care poate realiza cerintele de mai sus (Adobe Photoshp/ Fireworks, Corel, Flash, etc.)

Ce oferim:
- program flexibil
- posibilitatea de a lucra de oriunde doreste
- plata pe proiect in functie de anvergura, durata de lucru, complexitate.

Cei interesati pot trimite cv-ul la office@brigada-media.ro
Celor care ne scriu le vom trimite un brief pentru un logo / print. lucrarea aleasa va fi remunerata si autorul ei va deveni persoana cautata.
Multumim !

emokiddy
20-02-2008, 01:58 AM
What happened with this position?
Who won logo contest?

Diesel
20-02-2008, 12:33 PM
Celor care ne scriu le vom trimite un brief pentru un logo / print. lucrarea aleasa va fi remunerata si autorul ei va deveni persoana cautata.

Asaaa, un fel de pitch rapid, fara complicatii, fara intrebari, un fel de don't call us, we'll call you. :shrug:

emokiddy
20-02-2008, 02:12 PM
Thanks.
Quote from my private message with them before sending works:

"I'll send the winner logo to all that wrote us. As already wrote you the deadline is sunday, 10 th of february...so i think tuesday i'll send all a message with the result"