PDA

View Full Version : 5 minute begginer drawings

don_bigben
24-05-2008, 10:18 PM
ce schite de begginer.mentionez ca nu am luat meditatii de desen liber sau tehnic

Sandy
24-05-2008, 10:42 PM
mai bine ai sta mai mult de 5 minute pe un desen pentru ca ce ai postat tu seamana mai degraba cu niste mazgaleli, spor

don_bigben
25-05-2008, 09:31 AM
ce ar trebui sa imbunatatesc ?vreau progresez neaparat fiindca vreau sa dau la arhitectura cand voi termina liceul.acum sunt pe a 9a

simona_
25-05-2008, 10:49 AM
Pai mai intai ar trebui sa incepi sa analizezi desenul, sa stabilesti niste proportii, niste rapoarte, dupa sa incepi sa construiesti usor usor, sa incadrezi ceea ce desenezi in figuri simple geometrice, sa stabilesti axe de simetrie, incepe prin figuri simple.

Diesel
25-05-2008, 12:17 PM
Daca tot o dai pe titluri englezeshti, macar scrie corect; beginner, nu begginer.

cristis
25-05-2008, 01:29 PM
ce ar trebui sa imbunatatesc ?vreau progresez neaparat fiindca vreau sa dau la arhitectura cand voi termina liceul.acum sunt pe a 9a
In primul rand incearca sa ghandesti ca desenezi niste volume intr-un spatiu,mai ales daca vrei sa dai la arhitectura.In momentul de fata desenele tale sunt cam plate,nu au nimic expresiv...joace-te cu formele,cu linia,alterneaza linie fina cu accente puternice...
Si lasa minutele in pace cand desenezi.Deseneaza mult.

don_bigben
25-05-2008, 02:07 PM
multumesc pt sfaturi.acum miam luat ceva tutoriale si exersez umbrele si proportile si ceva anatomie