PDA

View Full Version : Casa de vacanta. MAX+VRAY+PS

Razor00
19-06-2008, 01:58 AM
Salut,

Vin cu o casa de vacanta dintr-o zona mai exotica.
MAX+VRAY+PS

Modificari nu voi mai face dar voi aprecia toate cometurile.

Razor00
19-06-2008, 01:59 AM
2.

Razor00
19-06-2008, 02:00 AM
3.

Razor00
19-06-2008, 02:02 AM
Interioarele:

Razor00
19-06-2008, 02:04 AM
5.

Razor00
19-06-2008, 02:05 AM
6.

Razor00
19-06-2008, 02:08 AM
Gata :)

Mentionez ca unele obiecte sunt luate din librarii.
In Photoshop am adaugat plantele din foreground si backgroundul.

maxer_25
19-06-2008, 09:10 AM
Foarte frumos. Imi place mult dpdv arhitectural. Randerele de interior arata bine, insa la cele de exterior se putea un pic mai bine. Oricum, per ansamblu, arata super.
Intrebari:
Cu ce ai facut plantele?
Gagica e plan cu alpha, RPC sau model?

geostik
19-06-2008, 09:23 AM
da, arata bine. ce recomandari ash avea: plantele cam exagerat de multe(shi nu e bine din mai multe pct de vedere), shi shadingu+textures cam basic. glossy reflexions nu te scoate de fiecare data.
la mai multe.

zup
19-06-2008, 04:35 PM
Dragut, sunt de acord cu Geostik - prea multe plante. Ce nu imi mai place, e ideea de iarba/gazon in casa deoarece mediul respectiv e perfect pt dezvoltarea insectelor samd..Imi place mult al 4-lea render..nu ma leg de cum e realizat sau de calitate...pur si simplu imi place imaginea cum a iesit. In rest, ai putine probleme cu FoV-ul la unele imagini si nu imi prea place texturarea-mai precis tilingul.
Apreciez in final munca depusa, si ...mi-ar placea o casa in genul.

vali
19-06-2008, 05:05 PM
Foarte frumos. Imi place mult dpdv arhitectural. Randerele de interior arata bine, insa la cele de exterior se putea un pic mai bine. Oricum, per ansamblu, arata super.
Intrebari:
Cu ce ai facut plantele?

subscriu

Razor00
19-06-2008, 08:55 PM
Intrebari:
Cu ce ai facut plantele?

plantele sunt din librarii, de pe diferite siteuri ... s-au cam adunat cu timpul.

gagica e photoshop 100%, am uitat sa mentionez.

da, arata bine. ce recomandari ash avea: plantele cam exagerat de multe(shi nu e bine din mai multe pct de vedere), shi shadingu+textures cam basic. glossy reflexions nu te scoate de fiecare data.
la mai multe.

mie imi place ca-s multe plante. e mai plina scena.
Asa a vrut si clientul, astia env-friendly nu taie nici un fir de iarba.

Am pus si Sun pe invisible ca altfel genera ceva artifacte de la GI caustics.

Dragut, sunt de acord cu Geostik - prea multe plante. Ce nu imi mai place, e ideea de iarba/gazon in casa deoarece mediul respectiv e perfect pt dezvoltarea insectelor samd..Imi place mult al 4-lea render..nu ma leg de cum e realizat sau de calitate...pur si simplu imi place imaginea cum a iesit. In rest, ai putine probleme cu FoV-ul la unele imagini si nu imi prea place texturarea-mai precis tilingul.
Apreciez in final munca depusa, si ...mi-ar placea o casa in genul.

Da e ciudat sa ai gazon in casa. Presupun ca s-a gandit arhitectu la consecinte. Pe desenele CAD scria la majoritatea materialelor ca sunt tratate cu ceva anti insecte.

Merci fain de commenturi. Si ma bucur ca in mare va place.

razvanux
20-07-2008, 07:19 PM
nu ai nici un fel de amenajare a terenului .Plantele sunt pur si simplu aruncate .In rest arata bine .;)