PDA

View Full Version : american chopper

mihaidelian
05-11-2008, 10:29 PM
este un chopper american facut din imaginatie,cu putina inspiratie din serialele de pe discovery channel.modelarea este facuta in rhino 3d v4 iar rendarea in bunkspeed hypershot.

inu
05-11-2008, 10:47 PM
nice,imi place cum ti-a iesit:)mai ales rotiile si pedala de demaror (a durat ceva sa caut cum se numeste :lol: )

rares-eu
05-11-2008, 11:07 PM
fain modelat ;)

Synax
05-11-2008, 11:45 PM
prima pare mai acceptabila, dar a 2-a e putin aiurea pt ca pe cer pare a nu fi soare desi motoru` straluceste din plin :p

mihai.lupu
06-11-2008, 12:53 AM
f. frumos. ma deranjeaza lantul ca nu stiu daca trebuia sa-l faci cromat, jentile arata cum ar fi niste jenti de masina, si ma gandesc sa mai fi lucrat pe la capacul de la rezervor. Arata cam ciudat pentru design-ul motocicletei. Vezi ca nu ai frana de mana,ambreiajul, oglinzi+cabluri si discurile de frana sunt cam ciudate. Pare ca o bicicleta cu ghidonul ala gol.. astea ca detalii.
# in mare mi se pare mie sau e bicicleta motocicletei cam mica, ingusta ? (asta apropo de bicicleta)...cadrul e cam subtire..sa nu cedeze la mersul de duminica :)

Imi plac randarile, se putea si mai bine. Bv :)

spargluna
06-11-2008, 01:46 AM
a 2-a e putin aiurea pt ca pe cer pare a nu fi soare desi motoru` straluceste din plin :p

Mnu, e pur si simplu foarte reflectant cromu' ala, iar cerul e foarte luminos din cauza norilor, ca un mare softbox- adica mare si alb, de unde si reflxia puternica. Daca faci poze intr'o zi semi-innorata la pranz o sa fii surprins de cata lumina difuza ai.

..si fiind randate cu hypershot, tind sa am incredere in algoritmu' de image lighting.

cat despre proportii si design, mi se pare foarte plauzibil.
uite si o referinta reala (http://www.santiagochopper.com/shop/images/chromed_left_chopper.jpg)

mihaidelian
30-01-2009, 05:09 PM
hai sa mai pun cateva rendari facute tot in hypershot

mihaidelian
30-01-2009, 05:11 PM
inca 3.mai tre sa mai bag cateva detalii cum ar fi frane oglinzi cabluri si alte maruntisuri.

tazulete
30-01-2009, 07:21 PM
F. misto modelat ! Doar ca la imaginile unde este integrata in decor (soseaua & stuff) nu are umbre destul de pregnante ... parca leviteaza

nodesign
31-01-2009, 01:38 PM
pe mine ma cam deranjeaza discul de frana.. (spate si fata) ... ma gandesc cam cum ar prinde frana pe un astfel de disc. Nu am mai vazut pana acum sa fie asa, asta ma mira:). Oricum .. frumos modelata, si materialele sunt destul de ok.

PS: nu mai tin minte care a postat tutorialu', dar incerc sa ti-l dau si tie, ca pare de folos pentru ce vrei tu : http://www.cgarena.com/freestuff/tutorials/max/lexus/index.html

Take a look!