PDA

View Full Version : The Origin - WIP

Petru.
29-09-2010, 01:31 AM
Inca lucrez la compozitie, dar in mare cam asta ar fi... pana la produsul final mai am ceva de tras de vectori..; exista si un rational pe undeva dar n-am chef sa-l infloresc acum:)

Petru.
30-09-2010, 02:05 AM
2:slayer:

Petru.
14-10-2010, 04:01 AM
:drag:
Ideea de baza pe scurt: originea vitezei consta in consumarea unui cumul de energie si distrugerea "moleculei" spatio-temporale.
:sleep:

Petru.
20-10-2010, 02:51 AM
Am sa incerc sa explic cat mai bine conceptul ilustratiei luand ca exemplu viteza luminii:

S-a aprins o sursa de lumina (cumulul de energie s-a consumat) care are o raza de pana la 3m sa spunem; ei bine, fasciculele de lumina, pentru a ajunge la distanta de 3m, trebuie sa treaca prin timp si spatiu, adica sa altereze, distruga, penetreze structura particulelor spatio-temporale- daca fenomenul asta nu s-ar intampla inseamna ca fasciculele de lumina ar trece prin nimic (vid?)iar viteza,literalmente, ar iesi din ecuatie - de aici si titlul.
Ah si motivul pentru care am ilustrat explozia direct de la nucleu e ca obiectul/entitatea se afla deja in timp si spatiu si totul se-ntampla inainte sa se-ntample...intr-un fel.

Acum logic si teoretic treaba asta este valabila pentru orice forma de manifestare a vitezei... cred:))

Am impresia ca m-am apropiat de final, daca are cineva sugestii, please ,do shout:)