PDA

View Full Version : coperta

echo
21-04-2003, 12:45 PM
...tot pt NetReport

VALI
21-04-2003, 04:17 PM
arata f. frumos....
ce culori adevarate...!!!!

stinger
21-04-2003, 09:34 PM
slick .. perfect.. imi spui si mie ce scrie mic pe dreapta .. sunt curios

[dragosh]
22-04-2003, 01:16 AM
waw ! nota 10 mah ! fara discutie !

si stele gramada ca sa te faci amiral !

pai cine naiba sa nu cumpere o revista cu o coperta asa atragatoare ! ca as cumpara-o numai pt coperta :D

echo
22-04-2003, 09:46 AM
stinger: la fiecare numar, pe coperta apare un scurt slogan/motto, care se schimba numar de numar...textul de sus este sloganul lunii trecute sau de acu 2 luni: "the lord of the webring"...cel de luna urmatoare nu a fost "debitat" inca:)...inventarea unui slogan este o activitate colectiva, a intregii redactii
textul de jos contine titlurile principalelor sectiuni ale revistei

stinger
22-04-2003, 12:24 PM
frumos ideea cu sloganul ... ce apreciez mult la aceste coperte e ca sunt foarte curate ... jus the graphic ... kestie care nu e din cate stiu eu un lucru recomandat pentru ca un trecator pe strada nu va da cu ochii peste un titlu de interes din cadrul revistei ... dar mie imi place la nebunie un cover precum asta fara headlineuri cat casa ...inseamna poate ca , revista are un grupt tinta care stie ce cumpara .. uh .. sper ca n-am vorbit prea aiurea .. mersi

Graft
22-04-2003, 01:22 PM
Se castiga bine din cea ce faci tu ?

echo
22-04-2003, 02:51 PM
stinger: exact asta este conceptul...coperta "curata", cu grafica de impact...am vrut sa fie mai altfel decat marea majoritate a revistelor de IT autohtone, adica o coperta foarte aglomerata, plina de titluri aruncate gramada peste o imagine in background, care e cam aceeasi tot timpul (foto cu computer, placa de baza sau componente:)...
Graft: nu pot sa ma plang...
in mod normal, ar trebui sa se castige f bine, dar cum nu traim intr-o tara normala...oricum, genul asta de grafica e o treaba destul de "exotica" in romania...nu stiu daca mai exista in tzara vreo revista care sa aiba doar grafica pe coperta, in afara de DPI...chiar si in interior, revistele folosesc apoape in exclusivitate doar fotografii (unele f bune, altele chiar "luate" de pe net)

Jimmy_X
23-04-2003, 02:16 PM
Echo ..omule pt. a doua oara te felicit pt copertile revistei netreport ..sunt fantastice si de bun gust,simple si incanta ochiu` in mod foarte placut.Dupa cum am mai zis ,revista nu am cumparato niciodata si nici nu am avut ocazia sa citesc vreun numar dar primu lucru ce sare in ochi cand te duci la o ghereta sa cumperi un ziar/revista/rebus si asa mai departe, este coperta netreportului care de fiecare data/aparitie a ei ma opresc si o analizez

mijto si daca nu s-ar supara nimeni si ai voie sa pui aici ,pune coperta la fiecare numar al revistei ca merita

va pup

morghen
23-04-2003, 02:20 PM
coperta arata super

A aparut shi in arad netreportul ala...acu vreo 6 luni...sau asha ceva...dar mah despre ce e revista, muzica cumva ? guess not.

echo
23-04-2003, 03:48 PM
nu e o revista destinata marelui public (in sensul "unica" sau "playboy":)), desi in urma schimbarii conceptului acu' 7 luni, se incearca castigarea unui segment mai larg de cititori, interesati de tehnologii si solutii practice in domeniul internetului, retelelor etc....revista are 3 sectiuni mari (OfficeReport, WebReport si HomeReport) intre care se intercaleaza articole mai putin tehnice, de cultura a internetului, media, comunicatii, tendinte, stiri etc...

morghen
23-04-2003, 10:23 PM
oh..ok sunt lamurit