PDA

View Full Version : idee pentru afis

J Hater
06-05-2003, 12:14 AM
ok daca m-atzi putea ajuta cu o idee pentru un afis.
organizez un party intre 3 licee ceva de genu asta si tre sa fac si un afis klumea si nu prea stiu ce background sa folosesc oricum am un font tare rau tags extreme 2 .
daca ma puteti ajuta va multumesc mult ma gandeam daca citeste echo threadu asta poate isi lasa o parere ca am vazut niste coperti de la el si sunt baza rau

echo
06-05-2003, 10:19 AM
merci ca te-ai gandit la mine...
ca sa te pot ajuta, ar trebui sa stiu daca acest party are vreo tema sau vreun moment de atractie in jurul caruia se invarte totul...sau un punct de plecare/sprijin...poate imi faci si un "update" despre cum se desfasoara azi un party intre licee (am pierdut contactul cu asa ceva cam de multa vreme, sa tot fie vreo 11 ani:))
ce inseamna "font tare rau"? :)

J Hater
06-05-2003, 12:01 PM
pai tema o sa fie cam despre rap am vrea sa facem dar ma gandeam ca daca o sa scriem pe afis ceva de genu RAP LA GREU o sa vina lume din parti oricum o sa vrem sa promovam formatiile necunoscute si oricum o sa fie ceva marfa intalnirea dintre cele trei licee si distractia intre pers care nu s-au mai vazut :D.
O sa fie balu diferit cam 90% decat orice alt bal in primu rand nu o sa fie profesori o sa avem miss dar o sa alegem din public deci nu o sa facem pregatiri, o sa avem proba de freestyle si multe dastea marfa o sa fie ceva non conformist, out of this world.
sper ca ti-am facut o idee daca nu mai intreaba te rog ca am nevoi de ajutorul tau super mult :D mersi

J Hater
06-05-2003, 12:19 PM
oau ai putea???? dar tre sa fie ceva ca sa pot pune si scris oricum nu iti face griji o sa ai numele tau pus acolo jos unde trebuie :D

J Hater
06-05-2003, 01:34 PM
omule la galeria de la visual art ai numai fete aproape primu link nu merge de nici o culoar si ultimu ala german nu il incarca

J Hater
06-05-2003, 05:56 PM
uite frate ce zice ma streseaza sunt disperat am nevoie de background, imagine, ceva ca sa incep poate imi da si echo no idee ceva.
ooo si daca stiti unde as putea gasi si eu un sponsor pentru bal oricum o sa ii fac reclama la greu stiti favor for a favor :)).

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, webmaster@epilogue.net and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

--------------------------------------------------------------------------------

Apache/1.3.27 Server at www.epilogue.net Port 80

echo
07-05-2003, 09:49 AM
stai linistit, nu fi disperat, relaxeaza-te si incearca sa gandesti putin cu capul limpede:) vezi cam care ar fi punctul comun al intregii actiuni, iar dupa ce l-ai gasit, incearca sa-i dai o interpretare cat mai deosebita...din cate ai povestit, am inteles ca e vorba despre o "adunare" rap...gaseste cateva elemente "icon" ale respectivului stil de muzica (pantalonii aceia largi, maini care "recita"...stii tu mai bine) si transpune-le intr-un mod nonconformist...eu as face o fotografie cu niste pantaloni "de gen", trasi in folie (ca un frac proaspat venit de la curatzat) si as pune un text de genul "Ti-ai pregatit costumul?" (pana la urma e vorba de un bal, nu?)

J Hater
07-05-2003, 01:29 PM
aha da o idee buna dar sa fac poza??? cu aparatu sau sa le iau de pe net???? eu vroiam sa fac niste blocuri ceva de genu asta si sa ii dau un filtru din photoshop un cut-out ceva sa scot detaliile sa las decat schitele.

Ericdee frate ai gasit ceva?????

J Hater
07-05-2003, 01:43 PM
man tziam zis mai sus ce are primu link iar in celelate nu prea gasesc ceva for me :D

echo
07-05-2003, 02:40 PM
omule, eu ti-am dat o idee, vrei sa-ti fac si afisul? daca ti-a placut ideea, pune mana pe o pereche de pantaloni si un aparat foto si da-i bataie...in cateva ore ai terminat:)
tu vrei totul de-a gata, fara nici un fel de efort?

Lou
07-05-2003, 02:41 PM
gizas, mie nu-mi venea sa-i cer lui ericdee o idee vaga pentru un logo si tie iti ofera pe tava artworkurile lui... si tu faci nazuri :cry:

J Hater
07-05-2003, 07:27 PM
nu frate nu iti face griji.
fii atent esti tare rau mersi pt idee dar am deivat-o.
pe un background alb eu in maieu si boxeri pe jos multe haine si in mana niste pantaloni largi si un hanorac mare rau si pe undeva pe acolo u microfon care arde.
si scriu ceva de genu "te-ai gandit cu te imbraci?? oricum o sa fie fierbinte" vad eu ce fac dar am in minte ideea cu tzoale si microfonu care arde de la emcee care o sa presteze :D .
esti un geniu frate mersi :P

brunner
07-05-2003, 08:08 PM
aaa..
am si io o intrebare, putin offtopic.
Daca nu venea 8 mile pe aici (asa slabutz cum e), stiati voi de battle-uri, de freestyle, si alte alea?

J Hater
07-05-2003, 08:28 PM
looool :D heheheheh da ce crezi mah ca in 8mile a aparut prima data un battle???? se vede ca esti necunoscator dar e si normal ca nu pe toti ii intereseaza genu asta de muzica

brunner
07-05-2003, 09:10 PM
se vede ca esti necunoscator
Te cam arunci cu capul inainte.
Eh, eram curios cati v-ati apucat sa imitati ce vedeti

echo
08-05-2003, 09:31 AM
JHater, cum zice americanu', "e sus la tine", asa ca esti liber sa-ti concepi afisul cum vrei...spor!
daca tot am dat-o in off, ce inseamna "battle" in muzica rap?

J Hater
08-05-2003, 11:51 AM
lol ericdee hooters :DD

mah echo battle dupa cum traduci inseamna un duel sa zic asa intre 2 persoane sau 2 trupe care vor sa arate ca pot sa faca multe si cu versuri facute pe loc, de preferinta sa il "ofenseze" pe cel cu care are battle-u.
La noi in cluburi sunt battle-uri pentru a vedea cine are dreptu sa cante la sfarist

echo
08-05-2003, 11:55 AM
ok, merci...mai invat si eu chestii noi:)

J Hater
08-05-2003, 11:56 AM
:D normal tot timpul invatam cate ceva nou :D abia astept sa fac poza aia pt afis :D

echo
08-05-2003, 12:17 PM
sa ne arati si noua afisul cand e gata:)

J Hater
13-05-2003, 12:38 AM
uhm am postat la wip mah echo arunca o privire nu cred ca o sa iti placa deloc pt ca e prea mult scris dar trebuia ca sa inteleaga tot prostu.
http://www.visualart.ro/forum/showthread.php?s=&threadid=3000

[dragosh]
21-05-2003, 03:53 AM
offtopic:
J hater si tu tot rapper mah ? :D

frumos bro' ;)

totusi intrebare: de ce ti-ai luat numele "J Hater" ? ce reprezinta ?