PDA

View Full Version : Planse creion!!

Dariz
20-10-2003, 09:01 PM
Am sa pun niskay planse...dar nu sunt gata si sunt fotografiate ca draqu(din nou) si iarasi am sa le scanez pe undeva si am sa le postez din nou. Asta este... :confused:

Dariz
21-10-2003, 12:42 PM
Mai uite inca una!!!! Personajele au influentze Spawn Rahan si Fernandez ala al meu. Unele detalii nu sunt gata. Unele cadre sunt varza si uite asa

Dariz
21-10-2003, 12:59 PM
Nuuuuu...mosul ala e supervarza...ba cit m-am enervat cind am facut fatza aia ...Parul nu imi iesse de loc. Si gagica aia care 'explodeaza' a iesit naspa rau de tot. Am sa incerc sa gasesc un scaner dar nu pot acum sa fac nimic pt ca nu prea am timp si nici baniiii...aieeeee!!!! Intr-un viitor apropiat. Imi pare rau!!!!

[dragosh]
21-10-2003, 03:16 PM
da bune . sugestie: cand faci rost de scaner sa le pui din nou !

VALI
21-10-2003, 03:39 PM
dariz....
ti-am rotit shi a doua imagine
am mai bagat ceva contrast....
dar sa nu itzi faci un obicei din a le posta aiurea!!!!!!!!!!!!

Dariz
21-10-2003, 10:58 PM
Vali imi pare rau. Nu mai postez decit daca arata ok.

22-10-2003, 01:14 AM
In primul rand trebuie sa imi cer scuze fata de Vali. Ca moderator era de datoria mea sa fac ceea ce a facut el. Asa ca Vali, te rog, accepta-mi scuzele si promisiunea ca pe viitor voi avea grija sa fiu mai activ in thread. Dupa "pacea" care se asternuse pe aici insa nu ma asteptam ca dariz sa devina activ.

dariz, omule, hai ca mai inteleg treaba cu fotografiatul insa macar "vaxuiestile" si tu cu ceva cerneala neagra si un marker ca sa se inteleaga ce vrei!. Prima plansa e cu mult mai bine facuta decat cea de-a doua in care negrul (sau cenusiul, ma rog) incarca prea mult imaginea facand-o de neinteles. Plus ca ceea ce ai postat nu prea are coerenta! Fa-ma sa inteleg, e o banda desenata sau pagini disparate dintr-una? Si poate pui si ceva text ca sa vedem si noi care e scenariul.

VALI
22-10-2003, 11:37 AM
nu e nici o problema avatar
asha este dariz...primul desen mi-a placut mai mult....

Dariz
22-10-2003, 08:43 PM
Plansele sunt disparate. Nu amterminat inca totul. Nu vreau sa le inkuiesk inca. Vreau sa invatz sa le desenez mai bine mai intii. Scenariul este o adaptare a mea dupa o poveste care nu imi apartine. Threadul se numeste 'planse creion' nu 'planse inkuite' hi hi hi. Treaba cu fotografiatul si scanatul e o problema: eu sunt inca student stau in camin si nu am computere si scanere la indemina si alte alea. Asa ca ma duc si yo cu cersitu pa la altii si se mai indura careva si imi mai face cite o poza sau imi mai scaneaza un desen. Asta este. M-am gindit insa sa postez ceva ca sa nu ziceti ca sunt io baiatu care se oftica mereu cind vede desenele altora(desi cam asa este!!!) dar el nu pune nici un desen. Si o spun fara pic de angoasa. :D :D :D

23-10-2003, 01:13 AM
Si eu am milogit multa vreme ici si colo sa-mi pot scana desenele. Si acum tot pe baza de milogeala mi le scanez, ca am capatat un scaner cu imprumut pana cand i-o trebui prietenului meu si ma va lasa iarasi "orfan". Dar cand nu aveam scaner ma duceam pe la laboratoarele de informatica de prin scoli, cu mapa la subsuoara si cu un zambet umil pe buze. Lumea nu te lasa balta daca te vede talentat. Si tu esti clar talentat.
Asa ca pune mana si cauta un laborator de informatica in facultatea aia a ta!:mad: :D :D

VALI
23-10-2003, 12:42 PM
hahaha
dada
du-te la tata iulius sa vezi daca are scanner in cabinet (mai bine lipsa)
eu zic ca mai degraba mergi pe la camerele celelalte in camin...asta daca stai in caminul din Tei...
cei care isi fac anul asta diplome sau prediplome ar trebuii sa aiba....shi scanner shi cede raiter...
succeeeeees!

Dariz
28-10-2003, 03:12 PM
UIte

Dariz
28-10-2003, 03:15 PM
Si inca

Dariz
28-10-2003, 03:16 PM
Inca putin

VALI
28-10-2003, 03:16 PM
da...
asha mai vii de acasa.....
alta treaba!!

Dariz
28-10-2003, 03:17 PM
Siiii

Dariz
28-10-2003, 03:19 PM
Si ultima

Dariz
28-10-2003, 03:20 PM
Da tot arata urit!!!!

Dariz
28-10-2003, 03:21 PM
si nu sunt gata inca

Dariz
28-10-2003, 03:30 PM
Daaaa...mai trebuieee sa invatzzz.....uhhh....

The Psycho
29-10-2003, 11:19 PM
Salut! Eu sunt nou pe forum asa ca nu sariti pe mine:rolleyes:
Dariz, cati ani ai? Unde inveti? Sincer, mie imi plac desenele tale. Sunt super. Unde ai invatat sa desenezi asa?

30-10-2003, 12:49 AM
Ok dariz, time for slaughter!
Preferata mea a ramas prima pagina. Din ea am inteles 95% din tot ce nu ai reusit sa descri cu celelalte. E ordonata, curata...
Celelalte pagini - inafara de ceea ce a spus eric - nu se mentin la aceasi calitate. Actiunea e haotica si aloci prea mult spatiu negrului. Ca un sfat ti-as spune sa micsorezi spatiul dintre casete.
Hai sa-mi dau cu presupusul:
-Actiunea e undeva intre sf si horror. Ceva rau s-a intamplat si lumea e invadata de fiintele raului, demoni care se manifesta prin intermediul anumitor persoane (tipa careia ii ies raze din ochi). Impotriva lor pot lupta doar anumiti oameni, cu calitati divine, gen preoti (respectiv mosnegutul cu ochelari si ditamai crucea).
Sunt pe aproape?

Dariz
30-10-2003, 11:25 PM
pai sunt student la arh. Normal ca casoaiele imi ies mai bine ca celelalte chestii. Desi si pe acolo sunt niskay probleme. Cu negru in exces...mmmm e discutabila treaba. Si mie imi e cam frica ca am cam exagerat un pic. Daca nu le fac asa de negre am impresia ca nu am muncit suficient....hi hi hi...stiu ca pare o prostie dar cam asa e. Cit priveste povestea :da esti pe aproape.

Dariz
30-10-2003, 11:33 PM
hi hi hi...multumesc Psycho. Dupa ce mi-au dat astia la gioale e cool sa iti mai zica cineva si ca sunt misto desenele. Am vazut si ce faci tu. E ok. Numai bine

VALI
31-10-2003, 10:24 AM
dar macar te-ai ras bine?
hehehe
acu seris
desenele sunt bune, dar treaba cu prea mult negru este adevarata
cat despre psycho....mai are de invatzat, dar e pe drumul cel bun...asta e clar

Dariz
31-10-2003, 06:57 PM
Aoleooooooooo...iara ne enervam. Am glumit. Nu va mai stresati. Are u cool!!! I'm cool!!!

Dariz
31-10-2003, 07:01 PM
Nu am mai facut bd.-uri. Nu stiu cum are sa iasa. O fii prea mult negru tot ce este posibil. Va rog yo nu va mai enervati. Nu mai glumesc cu voi cit oi mai fi yo pa site-ul asta.

VALI
01-11-2003, 01:12 PM
hai mah darize ca mai glumim shi noi...ce Dumnezeu!!!
hehehe

Dariz
01-11-2003, 04:30 PM
Uf credeam ca iar incepem sa ne luam la hartza. Vizavi de negrul din planse: Eric imi spuse intr-un raspuns la intrebarile mele ca nu conteaza cit de mult negru folosesti totul este sa iasa misto. Probabil ca nu sunt chiar asa de misto daca sa ridicat problema asta. Si nu spun asta cu usoara ironie. E o concluzie.

corto
05-11-2003, 12:35 PM
salutare tuturor!
Bine v-am gasit pe forum...

Psycho, Dariz, cinste voua! Sunteti la inceput, asta se vede, da' vad ca va face placere sa desenati si asta e un luru bun! De fapt e cel mai important, mai ales cand n-ai de lucru si te apuci de bd...

Darizule, da-i inainte cu negrul ca asa e cel mai bine!
De fapt, asa se incepe... Sau si mai bine, se incepe cu negrul pus aiurea sau deloc, se merge mai departe la negrul in exces da pus unde trebuie, si mai tarziu, muuult mai tarziu, ajungi si la linia clara. Parerea mea! (ex: Moebius).

asha... inca ceva... te salut d-le avatar, am fost o perioda "colegi" la MiniAzi (tot nu stiu cum s-a terminat bd-ul tau de muuulte pagini).

Cam atat, pt. moment.

VALI
05-11-2003, 01:05 PM
ericdee zice: "abia ai facut juma' de drum"
corto zice: "sunteti la inceput"
eu nu stiu ce sa mai cred
dar parerea mea este ca driz are mai multa aplicatie la desen decat psycho....
parerea mea

corto
05-11-2003, 01:37 PM
Ai dreptate Vali. Dariz are mai multa aplicatie la desen decat Psycho, mi se pare normal din moment ce el e arhitect cu multe planse in varful creionului, iar Psycho nu are decat 17 anishori...

Cu toate astea bd-ul inseamna mai mult decat sa sti sa desenezi bine, iar privind lucrurile din punctul asta de vedere, raman in continuare la parerea ca amandoi sunt la inceput. Singurul lucru care-i deosebeste de altii aflati la inceput e faptul ca sunt plini de talent. Si daca sunt dispusi amandoi sa transpire...

corto
05-11-2003, 01:58 PM
Salut eric,

De abia am picat si eu pe forumul asta si am si calcat pe cineva pe coada! Ca sa ma fac mai bine inteles: ce i-am zis darizului se refera la o intreaga evolutie a desenului in banda desenata, evolutie ce se petrece pe o durata de zeci de ani. Nici un desenator nu se poate astepta sa-i iasa totul bine inca de la inceput.

Si, da, Eric, ai dreptate ambii au de invatat multe (la drept vorbind, cu totii avem), si ash merge chiar mai departe, adaugand inca un lucru: ambii pot si trebuie sa invete sa lucreze in echipa - cu un scenarist, colorist, inker, etc.

Dar lucrul cel mai important dupa mine ramane placerea de a lucra. Si cand vad lucrul asta la cineva nu pot decat sa ma inclin si sa-i spun: Da-i inainte! Iar daca nu sti unde si cum sa pui negrul sau culoarea, fi fara grija, asta vine in timp.

Si ca sa nu fiu confundat cu creionel (who ever he is):
http://www.imagikon.ev.ro/pages/comics/comics.php

The Psycho
05-11-2003, 03:08 PM
Mersi, Corto si ceilalti (Ericdee, VALI)! De-asta are nevoie cineva care-i la inceput de drum, de incurajari. Oricum, prefer sa mi se spuna pe fata daca nu-s bun, decat sa ma chinui degeaba...
Cat despre comparatia mea cu Dariz, nu cred ca se pune problema, se descurca de mii de ori mai bine decat mine.

Ericdee, ai dreptate cu cei tineri (cel putin eu)... vad undeva niste desene bestiale, ma intreb "Eu de ce nu pot asa?", ia sa incerc si eu sa fac asa... Vreau prea multe dintr-o data...

Dariz
05-11-2003, 04:09 PM
Eu am o intrebare pe care imi e frica sa o pun dar hai ca ii dau drumu'..... Are rost sa ne 'bagam', la modul serios vreau sa zic, in chestia asta de ii zice bede??? Adica merita? Avind in vedere evolutzia de pina acum daca asa ceva exista...:).Si mai am o intrebare : cum drau fac astia portretele asa de mici si asa de frumoase ca eu nu ma prind? Oare folosesc grosimi de mina mai mici de 0,5? intreb.

corto
06-11-2003, 11:40 AM
Mai intai... danke, eric, it's nice to be here!

Si ca sa ma leg de intrebarea darizului... daca merita sa faci bd... eric are din nou dreptate: live for your passion! Si daca asta nu-i de ajuns (desi ar trebui a fie), chiar si in Romania se poate face bd cu toate ca nu exista publicatii specializate (mai sunt pe alocuri fanzine etc.) si se pot castiga si bani din asta. Si nu lei d-astia romanesti ci euroi europeni pt ca nimic nu te impiedica sa lucrezi pentru strainatate. Daca esti bun si persistent, exista o multime de oportunitati de ate face remarcat

VALI
06-11-2003, 12:06 PM
cred ca asta depinde shi de cerintzele beneficiarilor.....

corto
06-11-2003, 01:58 PM
hello dariz, hello vali!

Ma simteam singur pe tot thread-ul... De o ora tot surfaiesc pe site... kile de discutii. M-am bagat si eu la concursul 2d cu basme. Tu ce zici dariz?
Daca desenezi un plan de ansamblu ca in prima caseta din bd-ul tau...

Dariz
06-11-2003, 02:10 PM
Pai asta este problema mea de ceva timp incoace. Pe de o parte sunt student la arhitectura, o meserie pe care multzi o invidiaza. (De ce nu prea stiu ca nici nu este super-banoasa cum se crede si e de munca cu carul. Astept pe Vali sa ma contrazica.) Pe de alta parte sunt pasionat de desen. De orice fel de desen. Bd-ul ar fi o modalitate de a face bani si in acelasi timp de a face ceea ce imi place. Totusi sunt bintuit de imaginea aia a omului care nici nu are talent cu caru' dar care totusi a sarit de medie. Ratatul perfect...hihihi. Omul care fuge dupa doi 'epuri da prinde vint. Momentan nu sunt chiar in groapa. Inca un an, doi o sa mai zburd pina se termina facultatea dupa aceea urmeaza ...nu stiu ce urmeaza.

Dariz
06-11-2003, 02:14 PM
Momentan am ce sa desenez fii pe pace. Nu vreau sa ma angajez in lucruri pe care nu le pot duce la capat. Incet si bine. Asta e ritmul. Imi este greu sa postez ca nu am sculele necesar sper ca in curind... Inca o intrebare pentru Eric. Ca freelancer cum iti trimitzi lucrarile celor cu care lucrezi?

corto
06-11-2003, 02:17 PM
"pentru o secunda" am crezut ca o sa te bagi dariz...
Dar cred ca m-am inselat.

Dariz
06-11-2003, 02:17 PM
Sau cu banii cum faci? Tu trimitzi o plansa ei iti dau bani pe ea si tu mai trimitzi o plansa? Vorbeai de chestia cu story-boarderul. Tot ca freelancer faci si chestiile astea. Adica tu te intilnesti vre-o data fizic cu cei cu care lucrezi ( Evit cuvintul 'beneficiar' care ma scoate din sarite.....este un cuvint super uzitat in scoala la mine si pe aiurea)

Dariz
06-11-2003, 02:20 PM
Am impresia ca stii mai multe decit vrei sa spui..hi hi hi. Nici o problema. 'Pentru o secunda' am vrut sa ma bag dar mai bine nu!

VALI
06-11-2003, 02:23 PM
mah...cred ca corto te intreba daca te bagi la provocarea 2d de luna asta......(sau poate ma inshel eu)
cat despre meseria de arh.....nu te contrazic dariz.....din pacate cam asha este, dar eu zic sa nu faci prostia sa renunti la a termina scoala
arhitectul este un tip cautat in economia noastra....

Dariz
06-11-2003, 02:31 PM
Nuuuu renuntz eu la scoala fii pe pace. Pai la citi neuroni mi-au murit mie in scoala asta a dvenit o chestiune de datorie sa o termin. Nici nu se pune problema. Dar parca trebuia sa dau la Arte plastice.

VALI
06-11-2003, 02:45 PM
se mai intampla...."asha e in tenis"...cum spune saracul Tomitza Caragiu
cateodata am impresia ca in alte conditii ....anumiti desenatori de pe forumul asta...ar fi putut face o echipa pe cinste....

corto
06-11-2003, 02:53 PM
stai linistit dariz, sunt o gramada de desenatori bd in romania care au terminat arhitectura!!! As spune chiar ca nu esti un caz special.
uite, eu de exemplu studiez managementul, si de vreun an lucrez ca grafic designer...

corto
06-11-2003, 02:59 PM
totusi ashtia putini cati sunt merita toata admiratia!

corto
06-11-2003, 03:03 PM
vedeti voi... tocmai de aia artistii romani care pleaca din tara reusesc in proportie de 90%... La cat e de greu aici sa faci ceva, odata ajuns pe meleaguri straine...
asha ca bucurati-va ca sunteti romani! Asta va caleste!

07-11-2003, 01:53 AM
Mai baieti, uite ce zic eu. Poate ca sunt tampit dar eu mi-am pus intotdeauna visele inaintea banilor. Norocul meu ala chior a fost ca din visele alea au mai iesit si bani. Nu multi, dar cat sa imi ajunga sa ma imbrac, sa mananc si sa imi platesc darile ca un cetatean (aproximativ) obisnuit. Dupa liceu eu din BD am trait. Pe vremea aia mi se dadea 50 de mii pe pagina.
N-am mai publicat nimic oficial de niste ani buni (vreo doi sau trei).
Acum insa mi s-a pus pata sa imi scot un album. Si nu-mi pasa de profit, daca iese banul, iese. Eu unul o sa scot albumul si o sa trec banii la "pierderi". Si nu o sa-mi para niciodata rau. Eric e una din putinile exceptii care isi permit sa traiasca din desenat. Dar noi traim in Romania si aici e piata practic inexistenta. Si nu cred ca vreunul dintre noi are banii (si sminteala) de a deschide o asemenea piata. Daca nu traiti pentru desenat, pastrati-va pasiunea si vedeti-va de cariera. Dar daca vreti sa desenati, pregatiti-va sa sacrificati totul pentru acest lucru.

corto
07-11-2003, 11:45 AM
E hai ca pana la urma se poate trai si din desen, si zic desen, nu banda desenata, pentru ca din banda desenata nu traiesc ei nici strainii... Am avut ocazia sa fiu prezent pe la defuctele saloane de bd de la constanta, iar invitatii, in majoritate francezi si belgieni, intrebati fiind daca traisec din bd au spus nu in majoritate. Fiecare are un job pe langa bd, ca si eric de altfel...
Si totusi sunt si cazuri fericite. Uite Avatar, pe vremea cand tu luai 50.000 pe pagina la Mini Azi, Ciubotariu publica si el acolo... Si el era la inceput de drum. Acum tipul sta in Bucuresti, si colaboreaza cu vreo 4 ziare ca grafician, si din cate am inteles nu o duce rau deloc. Si totus nu are decat vreo 26 de ani.

corto
07-11-2003, 12:24 PM
ca sa lamurim lucrurile... din bd se traieste acolo unde exista piata pentru bd.

Dariz
07-11-2003, 08:48 PM
Incep sa imi pling de mila!!!

corto
08-11-2003, 12:24 PM
dariz, tu crezi ca isus radea cu gura pana la urechi pe cruce? Sau statea la bancuri cu talharii? Sau ca-si plangea de mila?
Nu ti-a pus nimeni crucea in spate, da acum n-ai de les si mergi cu ea mai departe...
n-a zis nimeni ca e usor.

Dariz
08-11-2003, 06:12 PM
aaaa...bine!

Dariz
18-11-2003, 07:31 PM
Ian uitatzi ce mi-a facut Maxim la plansaaaaa!!!!!...:) Nu este gata inca but soon, soon.

[Mihai]
18-11-2003, 10:09 PM
Felicitari! arata super!... shi Maxim e beton!!!

VALI
19-11-2003, 04:12 PM
subscriu....

Pred@TOR
19-11-2003, 04:47 PM
Arata misto desenele. Le prefer totusi pe cele alb-negru desi cele colorate sunt mai clare.

Cred ca asa cum zice Eric poti sa-ti dezvolti talentul si sa continui sa-ti faci un portofoliu in BD.
BD se face in alte tari mai putin Romania dar cred ca mai toate au site-uri si daca esti bun poti trimite desene si cred ca ai sansa sa pleci afara si sa desenezi, sa te angajeze.
In paralel fa si altceva sa fii sigur ca nu ramai fara bani.
Eu am renuntat la BD de mult timp pentru ca la fel ca tine credeam ca nu o sa gasesc job. Totusi aici in Roma sunt o multime de reviste de benzi desenate iar unele sunt foarte prost desenate si cred ca unul care deseneaza bine are o sansa reala.
Daca as fi avut un portofoliu cat de cat poate as fi trimis si eu la niste reviste de aici desi cred ca, ca desenator BD as castiga mai putini bani decat castig acum.
Nu uita totusi ca este bine sa faci ceea ce-ti place.

Dariz
10-12-2003, 05:08 PM
multzumesc pentru incurajari ...cam tirziu dar mai bine mai tirziu....m-am uitat pe cv. tau....:):):)....are citeva pagini bune.

spargluna
10-12-2003, 06:49 PM
hehe.. un ex-fellow Mincu-suferind :)
Imi miros a bine desenele astea, ia sa dau cu stele`n`ele. Sau in tine (suna mai bine cu rima) :)

..se pare ca nu s`a mai gandit nimeni sa insteleze threadu` asta.
Pai ce`i asta oameni buni? Eu zic ca le merita!

Dariz
12-12-2003, 11:46 AM
ha ha ha...ma umflu in pene ca un cocos....un cocos stelat....multzumesc frumos TO2

15-12-2003, 03:03 AM
Nu te umfla prea mult dariz, ca iti iei zborul! Si noi vrem sa te mai avem prin preajma, mai ales sa ne mai dai si noua un update ceva la bd-ul asta:D. Asa ca, pe cand urmarea?

Dariz
15-12-2003, 01:57 PM
haaaa....m-ai prins cu chilotzii in vineee!!!(am voie sa spun asta???) vinee...Nu pot sa mai pun nimic desi aproape am terminat toata '''opera miaaa'. Va urma ceva, clar ...dar inca nu m-am dezmeticit bine...stiu ca sunt usor incoerent dar nu prea am dormit de cam multisor siii......adorm pe taste.

Dariz
16-12-2003, 10:47 AM
gataga....chilotzii sunt 'ON"! Nu sunt in letargie sunt haituit 'da' astia de la scoala. Da ma e un pic si vine vacantza si mai respir si eu un pic.

Dariz
29-05-2004, 04:46 AM
asta e scenariul facut de mine....

Plansa 3: 4 cadre
Cadrul 1: dracii adunatzi in fatza unui glob pamintesc sectionat il studiaza si se uita nehotaritzi unde sa inceapa invazia
Cadrul 2 text:The outloaz are planing.
Cadrul 2 diaog: Where is North. Let’s start from there
Cadrul 3: dracii lucrind pe hartzi+compase hatarind strategia de atac
Cadrul 3 text:Let’s use the subway.
Cadrul 4: dracii certindu-se asupra diferitelor strategii
Cadrul 4: I’m taking over this area!!
Cadrul 4: dracul sef se uita in oginda si se admira intr-o tzinuta stil gangsta cu un sceptru in mina in timp ce altzi doi draci ii fac pantofii.
Cadrul 4 dialog: Am i cool? Tell me i’m cool!

Dariz
29-05-2004, 04:49 AM
asta este creionajul facut de mine....

Dariz
29-05-2004, 04:50 AM
si bineintzeles inku si letrajul facute de Marian Mirescu aka Maxim...

corto
29-05-2004, 11:27 AM
miam miam.
Go D-man!

Exemplu de lucru in echipa.

Ricdee
29-05-2004, 11:54 AM
Inkul lui Maxim imi place si la Maxim:)! Foarte frumos facut inkul. La desene imi plac micile detalii, multe si nostime rau de tot Singura kestie care nu imi place sint personajele cum sint desenate, parca ar fi oameni de guma, extrem elastici si exagerati. Weird, insa putin cam prea exagerat, nu se mai deosebeste intre micile detalii si fete, se face un fel de supa fara elemnte clare. Sper ca culoarea sa limpezeasca unele kestii:)!
Sal, Eric

Dariz
30-05-2004, 05:21 AM
un om extraordinar Marian 'asta'....sper ca stie asta!!!!

30-05-2004, 11:41 PM
Cinci stele. Si mai mult nu vreau sa spun, uite-asa!:mad:
:D :D :D ;)

Dariz
31-05-2004, 06:26 AM
haaaaa....Multzumesc Avatar!!!

mutley
31-05-2004, 11:58 AM
Si mie imi place :) o singura chestie la ink, fara prea mare importanta....zonele de negru din fundal sunt prea mari si ocupa prea mult, ar fi mers si zone doar de linie (gri). Oricum arata bine si va felicit :)

mihaela_d
31-05-2004, 12:01 PM
Sper sa nu ma fi bagat ca musca'n...
dar postez si eu o culoare
enjoy....sau nu

Ricdee
31-05-2004, 12:17 PM
Wow, Mihaela, intradevar o surpiza foarte placuta pe acest forum:)! te rog frumos, daca cumva vei avea timp, sa participi si la acest thread http://www.visualart.ro/forum/showthread.php?s=&threadid=6537 . Inca nu ama ajuns noi la partea de culoare, insa in curind si atunci ne vei face o mare surpriza:)

salutari si inca odata foarte frumos, eric

corto
31-05-2004, 12:28 PM
hats off gentelemen!
This lady rocks!

Dariz
31-05-2004, 10:10 PM
Saru''''miiiinaaaaaaa Mihaelaaaaa!!!! Chiar ca o surpriza placuta!
Dany

Steve Works
22-07-2014, 02:43 PM
Post-apocaliptica abordare. Me gusta! :D

Dariz
23-07-2014, 07:03 PM
Acum 10 ani am desenat plansele acestea...:) Multumesc ca ai dezgropat acest thread...;)

Vali
13-08-2014, 09:36 AM
ce a mai trecut vremea fratioare :p

Maxim
22-09-2014, 12:04 PM
Lasa urme, dar si umbre.
Cate-o lumina, cand si cand...

Dariz
22-09-2014, 12:27 PM
Fara contrast lipseste clariatatea..:)
Urmele sunt invizibile fara umbre dar subtilul se ascunde numai in schimbari aproape imperceptibile de ton...:P

Maxim
22-09-2014, 12:46 PM
Si peste toate astea, uite, uitarea!...

Dariz
22-09-2014, 12:52 PM
Masura, in experienta, superficialul in amintiri...

Maxim
22-09-2014, 01:16 PM
Repetitia este mama evolutiei.

Dariz
22-09-2014, 02:48 PM
Ceapa are multe fuste dar tot degera la frig.

Maxim
22-09-2014, 02:54 PM
Mihaela nu e fata.

Dariz
22-09-2014, 02:56 PM
Damn...Ghinioanele se tin lant.

Maxim
22-09-2014, 03:03 PM
E barbat in toata firea acum :))

Dariz
22-09-2014, 03:17 PM
Te plictisesti, vad...:)

Maxim
22-09-2014, 04:15 PM
Poate si asta, dar cu Mihaela asa e, cum iti zic.

Dariz
22-09-2014, 04:49 PM
Cui ii pasa. Face gaina vecinului oua mai mari?

Maxim
22-09-2014, 04:56 PM
;)

Maxim
25-07-2016, 03:54 PM
Mihaela, termini treaba inceputa? :)
[message in a bottle]