PDA

View Full Version : help am nevoie de foto

Aliosa
22-12-2003, 11:58 AM
HELP!
trebuie sa fac niste etichete la un suc... aici la servici
si ... italieni nu vor ca la noi la rumani... au chiamat nu stiu ce designer italian sa imi bage mie vrajeli...
prin intermediari...
in fine.... nu am inteles mai nimic din cea ce vrea...
dar am nevoie de niste fotografii
rezolutzi foarte foarte mari ok
cu o familie care bea suc la masa
sau/si
o negresa care danseaza sau ceva de genu asta
pt cafe cola

daca putetzi sa ma ajutatzi cumva sunt recunoscator
10x a lot!

kork
22-12-2003, 12:35 PM
Cat platesc ?

Aliosa
22-12-2003, 04:03 PM
aaaa
asta era jobu meu ... sa gasesc
ma gandeam la vreun site free ceva...
kork... asa pot sa fac o poza la uni care beau suc... dar nu este de calitate... ca am un digital... la servici (si nu sunt fotograf)

kork
22-12-2003, 04:54 PM
Ha, toata lumea vrea gratis. Pai, daca o sa gasesti asa ceva, fii sigur ca nu va fi de calitate.
Uita-te la pliantele turistice romanesti (cate exista) si o sa vezi aceleasi porcarii vechi, pentru ca cei ce le fac se zgarcesc si nu vor sa dea bani pentru fotografii.

Mir
22-12-2003, 04:55 PM
site free cu poze la rezolutie FOARTE FOARTE MARE si ARTISTICE nu o sa gasesti in vecii vecilor. O asemenea lucrare costa multe sute sau chiar mii (dupa caz) de EURO.

Iar daca gasesti ceva free, cum ar fi wallpaperuri acestea sunt dedicate uzului personal si nu pentru a scoate bani din folosirea lor.

Chiar si o fotografie la rezolutie mai mica, identica cu cea a aparatului tau costa foarte mult daca este produsa in regim profesional. Imi pare rau daca te dezamagesc.

pat
05-01-2004, 11:27 AM
Originally posted by Aliosa
aaaa
asta era jobu meu ... sa gasesc
ma gandeam la vreun site free ceva...
kork... asa pot sa fac o poza la uni care beau suc... dar nu este de calitate... ca am un digital... la servici (si nu sunt fotograf)
aliosa, calitatea fotografiei nu tine neaparat de aparat (in anumite limite)... mai mult de faptul ca nu esti tu fotograf.
Iar daca acei clienti au fost atat de pretentiosi cat sa aduca un designer din afara... puteau sa aduca si un fotograf.

Cine te-a pus pe tine sa cauti ce te-a pus sa cauti ori sufera de prostie ori si-a batut joc de tine.