PDA

View Full Version : Propunere si eventuale sugestii.

Funky Flash
08-02-2004, 10:14 PM
Logo pt. TandemFilm , companie producatoare de spoturi video:

sorinica
12-02-2004, 03:20 PM
Se pare ca nimeni nu are nimic de comentat pe tema acestor Logouri!!!Hmmm

echo
12-02-2004, 03:52 PM
ok, sa vedem:
prima - stilizarea tipilor putea fi mai ingrijita, nu doar un simplu trace la o fotografie, textul e pozitionat cam aiurea fata de grafica si cred ca e prea mic in comparatie cu siluetele
a doua - e cam banala, chiar simplista, umbra e in plus, iar fontul ala "default" de corel...
a treia - background-ul e util doar in cazul folosirii intr-un format video (animat), la fel si grafica curotile dintate, un simbol destul de fumat deja...ai ceva problema la spacing-ul textului
a patra - poate aceasta varianta ar merita dezvoltata, desi background-ul e cam pretentios, iar fontul...ai incercat ceva modern/cool, dar nu are cea mai buna constructie (nu imi place prelungirea de la E si F si D, iar distanta dintre T si A e cam mare)
...mai incearca, tema este destul de ofertanta dpdv vizual

metre
12-02-2004, 08:12 PM
prima nu e pentru film...pare mai mult pentru o firma` de haine
a doua merge...parca` am mai vazut faza undeva
a treia...replay a doua :)
shi a patra e cam simplutza`...
...acum sa` itzi dau sfatu...in primul rand fontul e foarte important shi nu e chiar bine sa` il lashi cum e el de`a gata...mai vi shi tu cu ceva completari...sa` fie ca un simbol, cand ma` uit la el sa` imi dau seama` ca` e vorba de o anumita` firma`...deci sa` fie ceva mai original :) cred

metre
12-02-2004, 08:19 PM
...uite unu...la nimereala`...pacat ca` nu pot pune mai multe

sorinica
13-02-2004, 06:52 PM
Ok merci...ale mele erau logourile dar nu aveam inca user pe forum...din cauza asta l-am rugat pe funcky sa le posteze...
Oricum patronii de la tandem au ales ceva...hmm...urat....foarte urat...oricum o sa continui sa va postez ce mai lucrez...
Asta este logoul ales:
E:\sorin\tandem\TANDEM.jpg

sorinica
13-02-2004, 07:05 PM
Scuze...