PDA

View Full Version : Emphasis Studio Under Construction ???

d21any
03-03-2004, 09:41 PM
new stuff on emphasis ??

se anunta o versiune noua ?

trailer available for download

www.emphasis.ro (http://www.emphasis.ro)

novo'
03-03-2004, 10:48 PM
habar nu am despre ce vorbesti.. si nu vad ce sens are threadu asta.. inca nu e nimic acolo.. :)

d21any
03-03-2004, 11:13 PM
cum adica nu e nimic acolo??

versiunea veche de la emphasis nu mai e.

si scrie ca versiune 4 va fi disponibila din martie

si e un trailer acolo de vazut

SDS
04-03-2004, 12:07 AM
pai spune-ne si noua ce era inainte acolo...posteaza un link...nu e ca si cum ai spune ca a mai scos tarantino un film....poate ar fi trebuit sa stim despre cee e vorba, eu unul nu stiu...:P

brunner
04-03-2004, 12:32 AM
reclama.

Lou
04-03-2004, 02:24 AM
dap, un mic teaser.
filmul ala e cam uratzel si cam demodat. in plus, n-are un "final", nimic.
si baietii sunt in continuare obsedati de jmekeria aia cu version (cred ca am vazut un "version" si pentru filmulet).

d21any
04-03-2004, 02:20 PM
Poate ca exista membri de pe visual art care stiu ce era acolo inainte si poate exista care nu.

ShiDo
04-03-2004, 02:27 PM
Intr-adevar Emphasis Studio isi schimba site-ul.
Dupa cum a zis si d21any, poate ca exista multi membri de pe visual art care stiu ce era acolo inainte si poate exista multi care nu.Oricum, in curand va fi o noua versiune (in cel mult 2 saptamani)..... pana atunci un asa zis trailer ( care intr-adevar trebuie sa recunosc, ca se termina cam brusc)

d21any
04-03-2004, 02:35 PM
se termina foarte brusc! Ar trebui sa-i pui shi un final shido!

ShiDo
04-03-2004, 02:36 PM
asta ca-m asa e- dar am muncit mult si m-am c-am plictisit si de aia se termina asa

blazeyblaze
04-03-2004, 04:39 PM
Deci ideea sta in felul urmator.....indiferent de ce natura e sau nu filmul e printre primele de gen intre siturile din tara.....ma repet...DIN TARA.....asteptati versiunea finala si veti avea o surpriza....garantat....

brunner
04-03-2004, 06:30 PM
cati sunteti in trupa? sa ma mai astept la cativa membri noi care sa se apuce de reclama pe forum?

blazeyblaze
04-03-2004, 07:20 PM
suntem 3 in trupa....si nu nu trebuie sa te astepti la reclama...asteapta-te la ceva bun din partea noastra...atat

spargluna
04-03-2004, 07:34 PM
..pana una alta m`astept sa va dregeti dracu` ortografia limbii romane. Cum muma zmeilor sa te ia cineva in serios cand scrii ca o cizzma?!

blazeyblaze
04-03-2004, 07:44 PM
pana una alta cizzma cu doi de z nu exista in limba romana
si daca tot vorbim de ortografie, "..pana una alta m`astept" nu mi se pare tocmai corect dpdv literar. In fine. Nimeni nu a scris nimic in romana. Dar ma rog......

ShiDo
04-03-2004, 07:45 PM
singura greaseala e in movie - dar e in engleza la available
am gresit si am scris avaible
se mai intampla

ShiDo
04-03-2004, 07:46 PM
oricum postul se refera la altceva

brunner
04-03-2004, 07:52 PM
pana una alta cizzma cu doi de z nu exista in limba romana

No shit, Sherlock?
Si vezi ca semnatura aia e cam ofensiva.

2cents.

ShiDo
04-03-2004, 07:55 PM
s-a remediat problema cu avaible in loc de available

blazeyblaze
04-03-2004, 07:56 PM
Te-ai simtit jignit?
Nu vad cu ce e jignitoare

blazeyblaze
04-03-2004, 07:57 PM
GDMFSOB - Good Distorted Media From a Source OBscene
happy?

ShiDo
04-03-2004, 07:59 PM
T02 - tu la ce greseala te-ai referit??

spargluna
04-03-2004, 08:49 PM
Ugh.. se pare ca va trebui sa`mi tin cainii ironiei in lesa azi.
Risc sa isc (sic!) confuzii.

Pana una alta, "pana una alta m`astept" nu e corect din punct de vedere ortografic sau literar, ca nu m`ai lamurit?
Si daca e gresit, unde`i greseala, s`o stim si noi!?

(Hint: e al dracului de corect.)

ShiDo, pe site o fi totu` scris okay, buba e cu ce`ai scris in vreo doo` posturi acilea pe forum. Da` nu`z face probleme, sunteti o gasca intreaga.

brunner
04-03-2004, 09:05 PM
hei, gasca emphasis, less talk, more work.
Ca sa va bateti cu pumnul in piept sunteti buni, dar mai mult de auto-pupare in fund n-am vazut nimic de la voi.

Who the fuck cares ca maretul emphasis studio e sub constructie?

(nota personala: vezi sa nu uiti sa anunti pe baietii de la cnn, euronews si mediafax ca emphasisu' a mai modificat un jpg in siteul lor).

Acuma serios, nu vi se pare penibil sa va trambitati asa orice cacacel? Dragosh e copil mic la cantitatea de plenitudine de sine, fata de voi.

blazeyblaze
04-03-2004, 10:21 PM
mi se pare sincer ca esti putin cam complexat......nu vad de ce atatea injurii la adresa noasta.....si apropo de plenitudine de sine.....prietene.....excelezi.....
in alta ordine de idei nu noi am pus post-ul asta aici
cineva a observat ca se lucreaza la el si a pus un post

novo'
05-03-2004, 08:28 AM
mai baieti.... "cineva".. un binevoitor... come on.. ce rost aveau toate discutiile astea pentru un amarat de trailer (amarat pentru ca nu prea are legatura cu sectiunea la care s-a postat)
Cand o sa fie un site acolo.. ceva.. informatii. atunci puteti sa veniti sa va laudati cat de buni sunteti si sa ne aratati cum se face treaba aici in romania (scris cu r mic intentionat) noastra.

P.S: ar fi bun un link catre varianta veche.. sa vedem si noi.. "necunoscatorii" ce va poate imaginatia :)

blazeyblaze
05-03-2004, 11:39 PM
Nu are absolut nici un rost sa stau sa va conving cum ca we didn't start this thread.....o sa punem si un link catre versiunea veche...iar trailerul, amarat / neamarat , e acolo, so live with it.
anyway, thx for the oppinions

novo'
06-03-2004, 12:07 AM
"thx for the oppinions" - asai ca tastatura e vinovata pentru toate greselile?? :) (p.s: opinion se scrie cu un singur p:) )

blazeyblaze
06-03-2004, 01:40 AM
corect.....nu e tastatura sunt eu :)
atunci cu "asai"-u ala ce e?
:P

morghen
06-03-2004, 04:31 PM
damn...parca atzi avea 5 ani in pm....umm noi ne stim de mai de mult...dar mah voi asha de multzi clientzi avezi de va permitetzi sa va facetzi astfel de intro-uri :D ?
shi eu lucrez ca web designer dar sa mor daca am timp sa manc....dar sa fac ceva pt imaginea proprie :)

...cat e de mare filmuletzu ? mie imi place....totushi cred ca are nevoie de putzina munca pt finisare.

ShiDo
06-03-2004, 04:43 PM
Multumim pentru critici.... oricum critica e constructiva intr-un final.
Pana la urma nu cred ca se discuta pe forumul asta greselile gramaticale din post-uri. Mai greseste omul.... Oricum asta nu conteaza.
Intr-adevar Morghen noi ne stim de mai multa vreme.
Merci pentru suport.Intr-adevar am recunoscut ca mai sunt mici detalii care trebuiesc finisate la trailer (cum ar fi sfarsitul care este cam brusc.) Aici no comment aveti dreptate.
Cat despre imagine trebuie sa ne facem timp sa ne ocupam si de chestia asta nu (Morghen)?? Stii vorba aia: electricianul nu are prize in casa, pantofarul nu are pantofi etc :) asa ca te inteleg perfect...

spargluna
06-03-2004, 06:41 PM
..despre site (acu` ca am terminat cu ortografia:)), sau mai precis, despre trailer - chiar as vrea sa va pot lauda, da` nu prea am de ce - ar fi cateva chestii de spus, si anume:

- filmuletul asta al vostru n`are nici un fel de concept in spate. Nu povesteste nimic, nu ma inalta, nu ma impresioneaza, nu ma scarbeste.. pauza.

- avand in vedere ce`am scris mai sus, mi se pare ca ati ratat un alt posibil scop. Nu ma convinge nici macar de faptul ca stiti sa faceti animatie. Filmul ala e, practic, static. O serie de cut-uri carora (personal) nu le`am gasit nici o noima. Ii lipseste total dinamismul (drace, e animatie, ar trebui sa se miste!)..

- "mph" ? E cumva o ironie? Cat despre sfarsit.. avand in vedere lipsa unui minim scenariu, sfarsitul nu ma deranjeaza defel. Ar putea la fel de bine sa fie un alt cut, sau pur si simplu un bug de quicktime. S`a oprit filmu`. Okay, si? De ce s`a oprit? S`a terminat o fraza? S`a consumat demersul artistic? N`am stiut sa fac un timeline mai lung?

La modul cel mai serios vorbind, cred ca ar trebui sa incercati sa va intrebati pe voi insiva daca aveti ceva de spus. Pentru ca, pana acum, senzatia de "hai sa facem ceva, orice, care sa fie trendy" (duh.. stilul asta e din ce in ce mai fumat!) se acutizeaza.

Glumind, da` nu foarte tare, as vota pentru pedepsirea astora care irosesc banda..

Amyd
06-03-2004, 07:01 PM
Jur ca asta e cel putin al 100-lea "trailer" facut in stilul asta pe care il vad. Jesus...

Lasand la o parte asta, e dureros de proasta taietura in muzica de la sfarsit.

Salutari,
Andrei

ShiDo
06-03-2004, 07:02 PM
Parca am mai avut un milion de discutii legate de stil si de faptul ca acesta este dus
In continuare tot mai multi asa zisi designeri isi dau cu parerea despre ce ar fi la moda si ce nu, dar nu stiu cati dintre ei chiar se intereseaza privitor la aceasta problema
Nu stiu cum de intr-o tara in care e destul de rar se considera a fi perimat iar in afara inca mai prinde.
Este vorba de gust oare? In continuare nu prea isi au rostul discutiile in contradictoriu legate de stil. Ii rog pe cei care afirma ca stilul este depasit sa vina cu contraexemple, sa-si sustina afirmatiile in cele din urma nu doar sa arunce vorbe in vant.

Lou
06-03-2004, 07:10 PM
problema ShiDo e ca in filmulet nu se simte nici o contributie personala, nimic care sa il scoata din mocirla duplicatelor. sunt de acord ca e un stil, dar am vazut realizari mult mai reusite si mai inovatoare care apartineau stilului respectiv.

in acelasi timp ma intristeaza ca topicurile de genul asta aduna cele mai multe posturi si, intr-un final, nu schimba nimic.

ShiDo
06-03-2004, 07:11 PM
Cred ca ar trebui facut-o o sectiune separata cu ce e la moda si ce nu... care stil e mai tare sys sau l33t etc.... sau anul asta mergem pe vectoriale si tot asa, in care fiecare sa-si dea cu parerea.

cat despre mph in nici un caz nu este o ironie, este pur si simplu o prescurtare si nu stau sa dau explicatii acum.. cine stie de la ce vine foarte bine cine nu la fel.

cat despre scopul filmului -- crede-ma ca in nici un caz nu era destinat celor ca tine sau in special tie ( nu trebuia sa te impresioneze si nici sa te inalte)."Flimul" a fost facut cu un anumit scop si te asigur (sincer) ca si-a atins tinta mai bine decat ma asteptam.

Poate ma repet dar nu ma deranjeaza criticile absolut deloc, atata timp cat ele nu sunt legate de stil. Orice poate fi atacat dar nu cred ca stilul din moment ce nimeni de la noi din tara nu este in masura sa judece ce stil este la moda....

ShiDo
06-03-2004, 07:12 PM
Lou - ai dreptate. Nu am zis ca este o "piesa" iesita din comun. Sunt de acord cu tine ca exista realizari mult mai bune referioare la acest stil.... iar cu posturile ai perfecta dreptate-- discutiile astea in contradictoriu nu duc nicaieri........

spargluna
06-03-2004, 08:17 PM
Originally posted by ShiDo
...Orice poate fi atacat dar nu cred ca stilul din moment ce nimeni de la noi din tara nu este in masura sa judece ce stil este la moda....

Haha! :D E geniala replica asta.

Taticu`, nu uita ca pe`aici mai sunt si oamenii cu studii, experienta concreta si cadere in a judeca una-alta. Faptu` ca tu refuzi sa acorzi credit te priveste. Deja ti`au zis`o cativa oameni, iar tu tii ca orbu` de bata si iti ascunzi nepriceperea in spatele unor discutii despre "stil". Pff! :lame as shit: in opinia mea.

"sys si l33t" ?! cu asta m`ai spart. Or fi la moda expresiile astea, da` zau, in locu` tau as fugi departe mai degraba decat sa invoc astfel de ineptii.

..a propos de ironia titlului "mph" se pare ca dumitale iti scapa flagrant ironia mea. Nu`i bai, aproape ca ma asteptam.

La fel de tare (si tot acolo) ma doare ca filmul tau si`a atins tinta.
Si eu vreau sa te asigur ca exista nenumarate lucruri care ma misca si ma impresioneaza strict personal, iar educatia pe care am primit`o m`a invatat sa respect valorile altora, chiar daca nu mi se potrivesc. In aceeasi masura, am capatat un soi de siguranta care imi permite sa judec si sa filtrez cu capshoru` meu diverse lucruri iar ulterior sa emit opinii. Faptul ca m`am obosit sa comentez ce`ai postat ar trebui sa te bucure, iar asta e o chestie valabila si pentru mine si oricine isi supune munca unor critici avizate (ma mult sau mai putin), si le primeste.

Si uite ca deja am inceput sa vorbesc prea mult. Irelevant cine a provocat discutia asta.
Oricum, sa`ti fie clar ca se citeste de unde vii si de ce esti in stare, balbaieli pe teme care`ti sunt straine (vezi "stil" si "moda") nu pot decat sa`ti dauneze.

Fin.

ShiDo
06-03-2004, 08:59 PM
nu am chef sa ma cert cu tine - dar se pare ca te crezi mult prea doxa de web si design.
si chiar m-am plictisit de descutia cu tine
nu o sa stau sa-mi explic afirmatiile. daca tu le consideri ca sunt pe dinafara asta e problema ta. fii tu ala care stie sa judece webul romanesc si fii tu ala care se pricepe la design mai mult ca mine. cat legat de ce e la moda tot nu mi-ai raspuns
hai zi ca vad ca eu nu ma prea pricep... eu nu prea stiu cu ce se se mananca treaba asta. fii tu ala cu studii cu experienta concreta si cadre in a judeca.
oricum parerile tale chiar ma lasa rece - poate deca era parerea lui lou, brunner sau echo mai ziceam si mai ma gandeam..... si chiar atunci daca exista indoieli in privinta capacittilor mele tot nu m-ar fi convins de ceea ce zici tu

spargluna
06-03-2004, 09:07 PM
Uh.. stai putin ca am calcat in alt registru. Nu ma simt dator sa`ti demonstrez diverse. Mi`am exprimat o parere, e 100% treaba ta cum o iei. Poti nici macar sa n`o iei, la urma urmei.

In alta ordine de idei, contributia mea la toata tevatura asta se incheie aici. Daca te intereseaza ce cadere am eu in a judeca diverse lucruri, sunt convins ca te vei descurca singur pentru a afla.

brunner
06-03-2004, 09:18 PM
"prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul".
qed

ShiDo
06-03-2004, 09:26 PM
brunner, adica sa inteleg ca eu sunt prostul in toata treaba asta??? si daca da exlica-mi de ce consideri tu asta??

spargluna
06-03-2004, 09:28 PM
Brunner, transhant ca de obicei :D

Ushor vinovat trebuie sa recunosc ca - din partea mea - ce s`a intamplat in threadul asta a fost un fel de troll. Cred ca sunt luni de zile de cand incerc sa deschid o discutie legata de stiluri si abordari, iar ocaziile de a "vâna" tot felu` de subiecte n`au lipsit.
Se pare insa ca tot timpul apar diversi factori care deraiaza discutiile.. oh well.

spargluna
06-03-2004, 09:29 PM
derailed™

ShiDo
06-03-2004, 09:39 PM
si eu sunt dispus sa discut despre stiluri si abordari dar nu in maniera asta -- de genul cine e cel mai tare si cine stie cel mai mult......
ti-am zis cu cea mai mare placere discut dar intr-o maniera civilizata -- nu ce a iesit din threadul asta.

brunner
06-03-2004, 09:44 PM
si eu sunt dispus sa discut despre stiluri si abordari dar nu in maniera asta -- de genul cine e cel mai tare si cine stie cel mai mult......

nimeni de la noi din tara nu este in masura sa judece ce stil este la moda....
Macar mai uita-te in oglinda din cand in cand

ShiDo
06-03-2004, 09:48 PM
sa stii ca pana la urma tu esti ala atotcunoscator si
plin de tine..... nu cred ca e normal sa ma cobor la injurii dar.......

daca tot sunteti atat de tari amandoi si tot bate-ti apa in piua cum ca stilul asta ar fi dus deja raspunde-ti-mi la o intrebare:
scurt si la obiect

ce e la moda acum? vreau un raspuns foarte concret si persuasiv

Lou
06-03-2004, 09:49 PM
so™, topic closed.
se muta la "Discutii" si se redeschide la cerere (argumentata serios pe pm). pana una alta ma prefac ca nu stiu ce e ala "drept la replica".
neeeext!...