PDA

View Full Version : politice..si nu numai...

sandu22
03-05-2004, 05:14 AM
Nu stiu daca trebuia sa fac un nou thread sau sa fi pus in continuare altuia..sorry..oricum ideea mi s-a parut atat de bestiala ca efectiv am iesit de pe net si m-a prins dinineata pana am terminat banda..e un banc mai vechi in 'haina' noua, sper sa va placa.nu stiu cu rezolutia cum va iesi, asa ca am sa pun si textul(sorry pt. limba engleza,da e limba oficiala des folosita de presedinti, iara de e vrea greseala p'acolo e din pura intamplare pt. ca am folosita engleza vb. in parlamentul nostru..:))

text:
THREE PRESIDENTS ON OFICIAL PLANE TRY TO RECOGNISE THEIR COUNTRY BY PUTTING THE HAND OUTSIDE.
THIS IS MY COUNTRY!
HOW YOU KNOW THAT?
I JUST TUCH THE TOP OF LIBERTY!
THIS IS MY COUNTRY!
HOW YOU KNOW THAT?
I JUST TUCH THE TOP OF EIFEL TOWER!
THIS IS MY COUNTRY!
HOW YOU KNOW THAT?
I JUST TUCH SOMETHING AND MY WATCH IS MISSING!!

ps:nu prea iese bine la rezolutia ceruta (300:()

sandu22
03-05-2004, 05:30 AM
si banda...:jump:

sandu22
03-05-2004, 05:51 AM
..si banuiesc eu k d'aia tot avem un president "for ever"..:):):D:):)..nu are omu' ceas si a pierdut notziunea timpului..mai stii?:D

seelview
11-05-2004, 07:18 PM
Bravo.. misto ideea... parca e unul din zecile da bancuri din copilarie... cu un american, un francez si un roman (sau tzigan :D).

Chucky
12-05-2004, 04:50 PM
NU vreau sa par neam prost,dar in primul rand daca faci un banc in engleza,macar scrie k lumea.In primul rand,"tuch" se scrie "touch".Iar faza cu "I just tuch something",cred ca e "I've just touched something and...".
Acu' nu shtiu nici eu...,sau shi astea faceau parte din banc?
.................................................. .................................................. ...
Ah!Outside of what...?Deci...,nu vreau sa te superi!!!Dar cred ca un desen care se vrea a fi cashtigator,tre' sa fie...shtii tu.

sandu22
12-05-2004, 09:36 PM
crede-ma chucky k engleza nu e nici pe departe un punct forte al meu, ..daca trebuie sa modific, ce sa fac(termen in engl.;)),modific..:D..numai k tre sa ma ajute careva.:(..;)

VALI
13-05-2004, 08:54 AM
tare
hahahaha
engleza e un impediment mult prea neinsemnat in situatia de fatza
eu banii o sa ii dau pe idee shi pe transpunerea ei in grafica
restul nu ma intereseaza [ma refer la ceea ce se posteaza aici pe forum....nu la o eventuala aparitie oficiala]

sandu22
15-05-2004, 08:58 PM
caut colaborare in desenarea personajelor, mie nu imi ies comici.pt. cine e interesat pot trimite la rezolutie mare desenul. daca nu se intelege textul -trageti-ma de maneca:)

sandu22
15-05-2004, 09:08 PM
nu stiu de ce nu merge attach'ul..revin

Diesel
15-05-2004, 09:11 PM
domnu chuky, bravo, te angajez chitzibushar cand nu sunt eu atent :D glumeam... stiu ca nu prea are importantza engleza si primeaza ce e desenat, dar totusi... deci hai sa incerc o versiune cat mai aproape de engleza in care ar fi trebuit sa apara, adica ceva mai colocviala si nu neaparat aia de prin cartile cu reguli (adica fara HAVE-ul din i HAVE touched something, pt ca in cazul asta merge foarte bine si fara, te asigur eu , Chuky ) :

THREE PRESIDENTS ON AN OFFICIAL PLANE, WERE TRYING TO RECOGNISE THEIR COUNTRIES BY PUTTING THEIR HAND OUT ONE OF THE WINDOWS :
W Bush--
THIS IS MY COUNTRY !
HOW DO YOU KNOW THAT ?
I JUST TOUCHED THE TOP OF THE STATUE OF LIBERTY
Chirac--
THIS IS MY COUNTRY !
HOW DO YOU KNOW THAT ?
I JUST TOUCHED THE TOP OF THE EIFFEL TOWER
Iliescoo--
THIS IS MY COUNTRY !
HOW DO YOU KNOW THAT ???
I PUT MY HAND OUT, TOUCHED SOMETHING AND NOW MY WATCH IS GONE !

Sandule, sa stii ca asta e unul din bancurile mele preferate din copilarie dar si de acum... ash cam vrea sa te trag de maneca...(cum ai zis tu :) ) ca nu prea se intelege acolo de la rezolutie ;)

radu_me
15-05-2004, 11:06 PM
Originally posted by sandu22
caut colaborare in desenarea personajelor

e voie asa ceva ?! unu zice bancu' si altu'deseneaza ? in cazul asta cine mai e castigatorul (in cazul in care lucrarea respectiva castiga) ?

sandu22
15-05-2004, 11:34 PM
nu vreau sa fiu inteles gresit:acei negrii mititei mie nu imi ies haiosi.eu nu am nici o pretentie daca foloseste cineva banda inceputa de mine [ca pot fi si mai multe variante pe aceeasi tema] deci castigatorul este clar, cel care va desena.-nu cel care vine cu bancu'-

zubaida
17-05-2004, 09:16 AM
@radu_me: colaborarile sunt absolut permise. Daca se castiga blana ursului din padure... cine ia trofeul... asta stabiliti voi in momentul in care va intelegeti sa colaborati

Diesel
17-05-2004, 01:34 PM
pai in cazul asta vreu sa-mi impart cu cineva ideile de banc... eu il zic tot... cu tot cu ideile regizorale... si altcineva....

sandu22
18-05-2004, 06:54 AM
pana gasesc eu fete haioase la negrii si un duh simpatik imi fac incalzirea cu badea ion..sper sa mearga attach-ul..ha ha..diesel daca dai detalii, desene, crochiuri, culori, replici, schitze de personaje si tot nu iese, ce faci atunci? k e pakat de frumusetea de banc, de e f. bun, de ce sa fie desenul de kko?macar sa-l faci sa fie traznet, ambitie si norok sa ai..

sandu22
19-05-2004, 06:29 AM
nu o sa mai am prea mult timp liber pt. o perioada, asa k o sa defilez cu astea trei..:D deocamdata..;)

Diesel
19-05-2004, 09:11 AM
tare fain bancul asta ,sandule, da mi-e teama ca o sa te fac daca gasesc colorist pentru bancul meu pentru ca,..... onorata Comisie de Administratie a Domeniului Bancurilor, CADB, pe scurt, bd-ul meu e gata cam in proportie de 95 % :D ..mai trebuie sa-l scanez si sa il bag in frame-uri .
Anuntz : Cine e sa ma ajute cu coloratul, daca o fi sa cashtig, dam jumi juma premiul, corect ? corect!

VALI
19-05-2004, 02:25 PM
hahahahaha
faina asta ultimul mah sandule
hahahaha

Wings of Wrath
24-05-2004, 02:46 AM
heh...cred ca la Bush si Iliescoo mergea sa ramana textul in prima varianta.... nu de alta, dar pe unul nu il duce mintea, iar alalalt stie mai bine rusa....

misto ala cu Badea Ion si cel cu negrii....

Numai sa scap si eu de predare la proiect (maine) si pun si eu bancul prorpriu si personal....(cu sange!)

sandu22
24-05-2004, 04:27 AM
hai k n-am rezistat si tot mi-am facut ceva timp si de o alinutza..numai ca sigur are probleme cu rezolutia..dar sper sa va placa:D

sandu22
24-05-2004, 07:46 AM
..a se citi :"doom'e"...

Diesel
24-05-2004, 07:20 PM
ioooi, da haotic a mai ieshit :D ai dat cumva bucket fill la schitza ? faina totusi.. si ideea e tare :D

Wings of Wrath
26-05-2004, 04:04 AM
Alinitza cu rotativa! :D (desi are o teava in plus- Diesel stie la ce ma refer ;))

Diesel
27-05-2004, 03:43 PM
[off topic] lol, wings of wrath...deja ma crede lumea obsedat, nu-i mai starni si tu :D :D (ahem , da sa stii ca am vazut si cu 13 in loc de 7)