PDA

View Full Version : rotary site

OsiriO
14-05-2004, 02:12 PM
am incercat un layout pentru Rotary Club Bucuresti si vreau cateva opinii. (culorile si stilul au fost preimpuse). Se mai poate face ceva ? (...sigur de mai poate....) vreau nishte pareri, sugestii etc....

Rotary Club
Bucuresti Continental (http://www.publimar.ro/rotary/index.htm)

hess
14-05-2004, 03:11 PM
Pai siteul ar trebui sa aprezinte o asociatie...anume: Rotary, care este formata din oameni...de afaceri. club important si vechi totodata. cu traditie, oameni cu influenta, bani...... pe cand in siteul tau nu se regasesc astfel de elemente.
conceptie banala, chiar naiva.

eyecon
14-05-2004, 06:23 PM
Sunt niste lucruri acolo ca nu reprezinta clubul Rotary. Din cate stiu eu se ocupa de multe acte de caritate. Imi pare mai mult un sit cu piese schimb masini agricole.

Culoarea fundului este insipida, degradeurile sunt de neinteles, folosirea frame-set este nejustificata.

Meniul are textul mult mai mic decat continutul sitului. Plus ca fiind in flash nu ajuta situl la indexarea in google.

novo'
14-05-2004, 10:45 PM
pai.. cu ce sa incep
- interesanta animatia de sus. dar e prea mare.. ocupa prea mult din pagina
- meniul NU functioneaza.. cel putin in Opera.. nu merg linkurile "interne"
- ai cam trantit rosul ala acolo. desi nu prea isi avea locul.. putea sa faci tot un galben,. sau alb.. dunno
- fade-urile nu se potrivesc cu headerul, si nu arata prea bine
- o sa ai probleme cu motoarele de cautare.. mai mult din cauza frame-urilor decat a Flashului... eu unu am vazut ca numai headerul e in flash
bafta in continuare

heinrich
15-05-2004, 01:05 AM
interesanta animatia de sus, dar in rest este ceva mult prea simplu pt ce se vrea clubul... de asemenea ar trebui ceva mai serios

webcooler
19-05-2004, 11:35 AM
SALUT!

+
.animatia de sus arata bine ca animatie

-
.animatia de sus ca legatura cu site-ul, nu prea merge. Mie imi da impresia de firma producatoare de ceasuri
.pozele au o calitate prea slaba, prea mult comprimate, si dau impresia de site facut de neprofesionist
.se termina cam brusc
.shade-ul ala alb de la meniu nu da bine deloc
.,font-urile prea mari si urate
.reclama aia de pe margine ara o calitate proasta si nu dabine
.submeniul arata rau de tot, calitatea slaba, anumatie urata, nepotrivita
.nu merge submeniul
.culorile din submeniu difera de la link-la link

.per total da impresia de site prost facut si de calitate proasta, ai grija la culori, cum le imbini, la calitatea pozelor, si la marimea si tipul font-urilor.

BAFTA!