PDA

View Full Version : moodiQ™

novo'
17-12-2004, 01:36 AM
Here I am.. am venit :D

O idee rapida pusa in practica in cateva minute

Produsul se numeste moodiQ
Un eventual slogan ar fi: "ajuta-l sa isi gaseasca drumul"
dar ma mai gandesc la asta.. sooo.. tadadadadammm prima varianta (nu am avut timp sa fac o prezentare asa cum trebuie.. aia o sa urmeze)

The_Huntsman
17-12-2004, 01:40 AM
ce roz e...
"gust de portocale"? incearca "aroma"!

novo'
17-12-2004, 03:30 AM
in plan.. 3D urmeaza maine daca reusesc :D
c&c please :D

echo
17-12-2004, 10:48 AM
ce legatura are libidoul cu spermatozoidul?
daca nu stiati, problemele de libido sint, de foarte multe ori, de ordin psihic. se vede ca nu aveti experienta cu femeile si le considerati doar obiecte sexuale:D
o sa ziceti ca pt probleme psihice nu se dau pastile...si totusi, exista si asa ceva, multe din ele se bazeaza pe efectul placebo...poate nu ar fi rau sa reganditi problema in acest sens
apropo spermatozoid...arata destul de violent si nu cred ca vrem sa speriem femeile:)

echo
17-12-2004, 11:11 AM
o chestie oarecum adiacenta: problemele de libido pot fi si in sens invers celui la care va ganditi voi...nimfomania e tot o problema de libido

novo'
17-12-2004, 10:11 PM
sa presupunem ca publicul tinta e format din femei care nu sufera de nimfomanie, ci dimpotriva, nu atrag destul de tare barbatii.

una din definitiile libidoului (in engleza ca in romana nush unde sa caut) este : "Manifestation of the sexual drive." moodiQ se adreseza acestui segment de piata.

Ce legatura are lil' Jon™ cu libidoul.. pai femeia atrage barbatul implicit partea reproducatoare a lui care intr-un final apoteotic generaza o turma de li' Jons™. Morala: intr-un final tot acolo se ajunge :)

E cam fioros.. stiu.. am sa il fac mai.. "dragut"
Sloganul. cand o sa ii gasesc forma cea mai corecta o sa faca lejer legatura intre Jon si scopul pilulelor... (ceva in genul a ce am scris in primul post)

Echo: dpdv grafic ce observatii ai??? :) ca astea ma intereseaza momentan putin mai mult.
Merci

Sper ca am fost cat de cat coerent.
Cheers

BabyGirl
17-12-2004, 10:32 PM
Mie personal imi place...insa e prea...roz:)..izbitor de roz..da ideea e mijto..mai ales ca i-ai pus si ochelari...e chiar funny:)
Nice:)

BabyGirl
17-12-2004, 10:33 PM
P.S (solly)...gust de portocale???:D

novo'
17-12-2004, 10:35 PM
"17-12-2004 01:36 AM" <- la ora aia orice avea "gust" de portocale...
Poate il fac de alta culoare.. albastru? :D

BabyGirl
17-12-2004, 10:40 PM
Lol..dupa cum spuneam s-a constata ca 87% dintre femei au ca si culoare preferata albastrul..so...poti incerca:D..
Si in legatura cu gustul...pot sa fie si fara nici un gust?:D

metre
18-12-2004, 12:01 AM
imi place...daca` ashi fi femeie chiar ash cumpara produsul...ca barbat, iara` l`ash cumpara ca arata` bine sau pentru nebuna de nevastamea:D
shi da, mai incearca` pe alte nuantze...cu unele retushuri
bafta`

novo'
19-12-2004, 02:10 AM
merci metre :D
iata si un mic update. a doua aroma .. kiwi :D

variantele 3D la sfarsit.. deocamdata lucram la plan :D
astept comentarii si sugestii
thanks

ktx
19-12-2004, 02:17 AM
mai fain e roz

pat
19-12-2004, 04:25 PM
Originally posted by novocaine
[size=1] sa presupunem ca publicul tinta e format din femei care nu sufera de nimfomanie, ci dimpotriva, nu atrag destul de tare barbatii. [...]

novocaine:
LÍBIDO s.n. (Med.) Dorinţa de satisfacere a instinctului sexual. – Din lat., fr. libido.

Libidoul scazut nu are nici o legatura cu faptul ca o femeie poate sau nu sa atraga barbatii. Vorba lui echo, este o chestie psihica si se instaleaza din extrem de multe cauze.

Vad ca uitati ca produsul asta e pentru femei, si in cazul in care ati targetat segmentul asta l-ati restrans la femei care "raspund" la "atata-te"," PilULA" si spermatozoizi.

novo'
19-12-2004, 05:33 PM
vorba vine.. tot la lil Jons se ajunge asa ca legatura e cat se poate de clara.. o sa incerc sa fac si ceva pe partea psihica :)

Femeile care folosesc produse de genul asta presupun ca sunt mai open-minded si inteleg si raspund la sloganurile mai "perverse" si la ideile mai ciudate in ceea ce priveste ambalajul unui medicament.

La varianta urmatoare schimb publicul tinta.. sa vedem cum reactioneaza bunicutele :)

The_Huntsman
19-12-2004, 10:26 PM
incearca categoria "female,manager,mid 30's , bitch, pain in the ass"

[dr]
20-12-2004, 06:54 AM
haha Hunts' LOL
novo' chiar ca la un target ca asta sa te vedem cum iti iasa LOL

oricum varianta de acum, dupa mine, nu ar avea nevoie deloc de "lil jon" pe bune!

novo'
24-12-2004, 12:24 AM
[dr]: pun o poza mare cu Mircea Radu pe ambalaj.. vanzari record.. garantez :D

o sa incerc si fara Jon.. am acum ceva idei.. sa gasesc numai si timpu sa le pun in practica...

novo'
15-01-2005, 10:41 PM
ptiuf.. nu stiam ca azi se termina provocarea. dumb me.. oricum facut relativ repede.. restul ambalajului

tot pe ideea mea cu o puternica conotatie sexuala.. produsul moodiQ se adreseaza segmentului de piata format din femei mai nebune si mai tupeiste in domeniul asta :D

asta e varianta orange.. mai aveam vreo 3 de facut but.. no tine.. cheers

desfasurare.. cum s-a cerut

novo'
15-01-2005, 10:48 PM
cica 3D.. am windows proaspat de o zi si inca nu am apucat sa imi instalez tot asa ca asta e 3d-ul meu

btw: cum rotesc 3D in freehand o imagine.. (bitmap) sau mai bine.. un dreptunghi cu tot felu de chestii paste inside?? :)

Bafta!!!

novo'
15-01-2005, 10:55 PM
si fara portocale.. la cerere :D

3d nu mai postez si la varianta asta.. va dati voi seama :D

BabyGirl
15-01-2005, 11:09 PM
Hihi...mai mijto e fara portocale(parerea mea)...oricum mie mi se pare foarte faina ideea...mai ales ca dupa ce vezi fatza personajului de pe ambalaj cumperi produsul..din mila:D...glumeam...
Bravo..i'm proud of you:)

Mizou
16-01-2005, 12:41 AM
portocalele alea atrag prea mult atentia asupra lor - daca era un medicament pe baza de extract din portocale mai mergea

cutia arata trendy dar hai sa presupunem ceva : stii care este procentul romanilor care nu isi doresc copii? poate vine saraca femeie sa isi cumpere ceva sa se simta bine si cand vede aia se sperie - sau poate are de gand "sa ajunga si acolo pana la urma" dar pana la urma poate insemna si peste 10 ani

sincer cred ca ambalajul tau se preta mai bine unui target format din femeile care au probleme de fertilitate

ambalajul nu arata rau dar e extrem : ori iti place mult ori nu
ai luat in calcul ca ar putea fi destui clienti in cea de a doua categorie(sa nu guste aceasta abordare?)

Diesel
16-01-2005, 12:59 AM
de la bun inceput nu am inteles ce legatura au spermatozoizii cu ce urmareshte produsul asta.. tu i-ai gasit nishte explicatzii, dar dupa ce s-au legat altzii de nepotrivirea asta, de unde trag concluzia ca ai incercat sa "peteceshti" ideea pe parcurs, ca sa nu reiasa ca ideea e greshita de la bun inceput