VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 2 of 22 FirstFirst 12312 ... LastLast
Results 16 to 30 of 321

Thread: posse - schitze

Moderator posse's Avatar
    asta cred ca iar placea lui dariz :D
    dar asta e prima shi ultima schita pe care o voi pune pe site ( nu susutin violenta ) :thumbsup:
    Attached Images Attached Images  

Mister White
    Guest
    Salut si bineaivenit Posse,

te rugam, nu posta lucrari vechi daca sint la nivel de Beginner, in caz ca sint la nivel muult mai inalt sint binevenite. Tendinta acestui sectiuni este de a evolua, nu de a critica lucrari care au ani de zile in spate.

Multumim, VA!

Moderator posse's Avatar
    pai sunt vechi (de o luna) :)
    "Tendinta acestui sectiuni este de a evolua" evident ca shi eu am aceeashi tendinta :)
    shi am sa postez categotic shi desene noi (ca doar nu mash multumi sa postez lucruri vechi)
    ideea e ca nu conteaza unde este mutat , vream doar un spatiu unde sa pot posta ce vreau shi lucrari vechi shi lucrari noi (cum scrie in prima fraza cu care am inceput threadul)

Mister White
    Guest
    Salut Posse,
    ce am postat nu a avut nimika de a face cu ultimul tau desen, doar am atras atentia, deoarece la inceputul threadului ai scris: "desene vechi shi noi", si nu are rost sa postezi pe VA desene vechi, de aceea team rugat sa nu le postezi pe acelea vechi. Vechi ma refer la desene vechi de ani de zile, multi beginneri au tendinta sa posteze ce au facut de cind stateau pe oala, nu stiam cu ce vrei sa vii

Succes!

Moderator posse's Avatar
    bun atunci o sa postez ceva nou
    ca sa nu incep cu stangul
    iar de faza cu olitza (nu cred ca ar incape in site toate desenele pe care leam facut de la olitza incoace )

multumesc de lamuriri

sea of dreams elle's Avatar
    sunt SUPER desenele! Primele 3 imi par cele mai frumoase. Imi plac culorile folosite si tehnica de lucru. Sa mai postezi ! :D

Moderator posse's Avatar
    multumesc
    cativa prieteni mi-au reprosat ca folosesc culori reci shi triste shi ca in peisajele mele nu exista flori shi oameni :)
    ma rog ... cromatica nu e prea fericita dar mie imi place :) shi stiu ca nu este un spirit prea fericit in aceste schite (dar totusi de unde ai fi putut deosebi bunul daca nu ai fi stiu mai intai ce este raul shi viceversa) :)

VA member raddisk's Avatar
    Un om care stie cand sa-si ascuta creioanele! Foarte frumoase desenele, parerea mea. Poti la urmatoarele crochiuri (in special cele dupa natura) sa spui si un timp de executie aproximativ? Cea din strasbourg si #7 par foarte expediate (in sensul cel mai bun). Adica desenate cu sange :)
    studio51

Moderator posse's Avatar
    asa e ( am folosit doar creioane) :)
    iar cea din strasbourg am desenato in 45 de minute pt ca nu puteam sta mai mult in acel oras shi din cauza asta era sa ratez autocarul :)
    10x :thumbsup:

Moderator posse's Avatar
    bun!
    am sa las istoria shi incerc sa trec peste o serie de evenimente mai neplacute ...
    am promis ca o sa vin azi cu ceva nou shi mam gandit la un autoportret ; nu seamana cu mine dar aceasta atmosfera imi este potrivita
    Last edited by posse; 04-12-2005 at 05:47 PM.

vali
    Guest
    desenul 2, 5 si 8 :thumbsup:

Moderator posse's Avatar
    aha :) 10x
    deja lucrez la urmatoarea serie ( le postez in urmatoarele 4 zile)

Moderator between's Avatar
    General: imi plac modul de hashura si culorile. Intr-adevar reci dar, culmea, placute.
    Idem @Vali.
    La #6 si #15 sunt superbe expresile fetzelor personajelor - ai reusit foarte bine sa redai starile interioare. Chipul mosului ar putea castiga un concurs pt. coperta romanului lui Charles Dickens "Scrooge" :thumbsup: .
    Imi place mult si ultimul desen. Are atmosfera, intr-adevar. Starneste curiozitatea: ce face personajul? lucreaza la masa? se uita pe fereastra? .. de ce are fular?.. e frig.. afara oare ninge? (hai ca m-a luat valul.. asta-i bine pt desen pana la urma). imi aduce aminte de tablourile lui Caspar David Friedrich in care-si reprezenta sotzia in acelasi context si atmosfera.
    Succes!
    Last edited by between; 07-12-2005 at 12:29 AM.

Moderator posse's Avatar
    aha ... ok . inseamna ca e un desen interesant .
    ma bucur enorm de mult sa primesc astfel de comentarii fiindca asta este scopul pt care postez ( ideea e ca incerc sa experimentez cat pot de mult shi AM NEVOIE de cat mai multe comentarii , opinii , sfaturi ca sa imi dau seama ce impact are asupra fiecaruia)
    asa ca orice parere buna sau rea conteaza

un desen nout :)

Moderator posse's Avatar

yellow

:) sunt fan coldplay
    prima schita a fost facuta gandidu-ma la "speed of sound"
    a doua este evident ( este un portret al unei colege ,cu care am negociat la trasaturi)dar sincer , arata mai bine in realitate :thumbsup:

Page 2 of 22 FirstFirst 12312 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)