VisualART Forum - Powered by vBulletin
Results 1 to 10 of 10

Thread: Grafica 3D - pentru incepatori.

VA member gandak's Avatar

Grafica 3D - pentru incepatori.

Bun. Eu sunt gandaku` si am intrat pe site-ul vostru ca sa zic asa , din greseala ... si sincer mi-a placut ... sunt din Constanta , clasa a12-a ... si sunt chiar la sectia de arhitectura ....

Am si eu multe intrebari ... in primul rand despre grafica 3D .... cu ce ar fi mai potrivit sa incep ( cu ce program ... in primul rand - nu prea sunt genul care sa stau si sa citesc HELP-ul dar daca este nevoie ) ... nu stiu nimic despre modelarea 3d ... ( pana acum m-am ocupan numai de prelucrarea fotografiei - un lucru interesant .... ) ...

Cineva mi-a spus ca nu este atat de greu sa incep cu 3D studio max .... am 3d sm 6 si o sa-mi iau si 7 .... dar mi se pare greu sa lucrez in el mai ales ca nu stii nimic inafara de: "run program" . As dori si eu cateva sfaturi si cateva lectii daca se poate , sau macar unde as putea sa gasesc ( pe net ) ...

Cred ca sunt destui care ar dori sa invete 3d .
    life is to short to ride a boring motorcycle ...

VA member [radu]'s Avatar
    Bun venit pe VA gandak !
    Daca nu stai sa citesti helpul este greu sa inveti. Nu o sa stea nimeni sa ti-l citeasca :)
    Daca ai 3ds max poti (si este chiar recomandat) sa incepi cu tutorialele care vin odata cu el. Sunt astfel concepute incat sa le poata face si un incepator absolut (daca le iei in ordine, bineinteles). Abia dupa ce te familiarizezi cu interfata si cu ce poate programul poti sa incepi sa cauti si alte tutoriale pe net (si sunt tone, crede-ma).
    Bafta si te astept la sectiunea de 3D sa ne arati cum progresezi.
    Find something that you love to do, then find a way to make a living doing it !

mersi radu .... o sa incep cu help-u` ( ce nu imi doream .... ) ... Inca ceva ... eu mai am niste "lessons" de 3dStudio max pe acasa , m-am uitat prin ele dar nu m-au ajutat prea mult . Si as mai avea si eu o intrebare .... cu care versiune mi-ar fi mai usor sa incep ? ... 6,7,sau 8 .... si aici dau ex. Photoshop ... mie imi este mai usor sa lucrez cu 7 si 9 Cs2 decat cu 8Cs ....
    Last edited by gandak; 12-12-2005 at 03:37 PM.

VA member [radu]'s Avatar
    Pentru conceptele de baza nu conteaza cu versiune de max incepi. Totul e sa faci tutorialele introductive.
    Find something that you love to do, then find a way to make a living doing it !

ok ... mersi mult radu .... am luat 3dSM8 .... si o sa incep cu asta .... si am facut rost si de cateva tutoriale "begginers" pentru 8 .... o sa anuntz cand termin de facut ceva .... multumesc inca odata

VA member
    sal all...Eu sunt nou in lumea fascinata a grafici 3d....si am si eu o rugaminte mare la oricare dintre voi...ar putea cineva sa ma invetze si pe mine niste chestii in 3ds max(eu am 3ds max 9)...dak va intrebatzi dak am faq tutorialele din program...raspunsul meu e da...pana la tutorialul cu calul de la tabla de sah...acolo m-am blocat.......cine are timp si buna dispozitzie sa ma invetze si pe mine cum pot trece de ala..va rog sa ma contactazi la id-ul de mess: vladu7z93...ms anticipat..sper sa invatz multe lucruri noi si interesante aici...

VA member
    Sall alll si sunt nou sunt clasa a-9a la si as vrea sa-mi spuna si mie cum pun blueprinturile in 3D max 8?

VA member
    Cum pui blueprinturi? Cred că aşa .

3D™........admin SHAKA's Avatar
    Sal, ca sa pot face un spoiler de masina faina, trebuie intai sa caut un tutorial, sau sa dezgrop threaduri?

Multumesc celor care vor sa ma ajute.
    Quote Originally Posted by Qubic View Post
    Cel mai rapid spermatozoid esti chiar tu
    :no:

Vertex Shop

VA member

Grafica 3D pentru incepatori

SalutariEste Graupner PIT un model bun pentru incepatori?Daca aveti experiente cu astfel de model, poate le discutam aici.Multam.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)