VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 12 of 12 FirstFirst ... 21112
Results 166 to 174 of 174

Thread: Challenge 'de discutii'

Moderator Master_Blaster's Avatar
    Nu e aceeasi chestie. Pe cgtalk macar ar fi lumea un pic mai motivata, si nu ma refer la premiu.
    WhatWeMake
    grrrrrrr.....

The only fate is what you make.

VA member rusty_hawk's Avatar
    ar fi,da cum pe visual a scazut interesul.....ce faceam fugim la altii,sau incercam sa facem aici ceva?
    Elefantul,vrabiuta plus bursucul si maimuta ,muncesc cu aprindere,la o intreprindere.
    :crazypilot: http://razvanstanciu.daportfolio.com/:crazypilot:

Pai mare chestie, facem thread aici, si lucram aici, dar postam acolo updateuri.
    WhatWeMake
    grrrrrrr.....

VA member geostik's Avatar
    care de pe cg talk ? potzi da un link master? e cumva vb despre strange behavior ?
    poi yo am fost uimit sa vad ca pe siteu asta nu se baga vreo companie sa sponsorizeze o competitzie can am vazut ca pe cg arena(sry de reclama) la chalengeu-l trecut, nu asta cu nurbs shi faze, se bagasera premii de ordinul miilor de dolari. shi nu au la fel de multzi utilizatori. e drept ca aici avem shi arhitectura etc, dar cred ca s-ar putea aduce aici niste baietzi cu bani. terbuie sa le dovedeasca cineva k lumea o sa le cumpere produsele dak sponsorizeaza acilea. probabil conteaza shi faptu ca romanii nu-s chiar in capu listei la software-buying :P

Pai cgarena e tot forum international. Si eu am ramas mirat sa vad ca au sponsori frumusei, si multe chestii interesante si de calitate.

Si da, ma refer la strange behavior, la animatie sau la script.

Evident ca aici nu ma refer la o echipa numai de 3d ca nu facem nici o treaba. Un concept artist ceva, un animator, etc etc.

SAU, daca nu si nu, macar o productie Visual Art, dar s a tot discutat si nu s a inceput nimic.
    WhatWeMake
    grrrrrrr.....

Registered User
    pana nu avem participare, discutii, lucrari pe tema forumului si nu offtopicuri in care suntem maestri nu o sa vina nici un sponsor.

In plus e nevoie de promovare, continut dinamic si actual (tutoriale, articole scrise de oameni de profesie, stiri din domeniu, de preferat din Romania - ca pe alea internationale stim si singuri de unde sa le luam) sper ca e clar, fara munca si bani de bagat, nu se pot obtine rezultate.

Mai este si faptul ca e vara/vacanta. :)

VA member geostik's Avatar
    bah dupa mine, trebuie o reorganizare completa a forumului. am fost surprins sa vad ca numa forumul a mai ramas, adik nu mai e main-page. yo zic ca dak s-ar duce cineva la unu(bazat ro, care lucreaza in strainatate) sa-l roage frumos sa faca dea un interviu/making of, ar face-o, ca doar e roman, shi noi cica ne ajutam intre noi. am fazut pe forum vreo 2(or fi mai multzi) la 2d care lucreaza in afara, shi au lucrari ff.bune. un making of in romana, shi un interviu nu cred ca e un mare lucru, ii ia vreo ora sau cam asha. nush, yo's mai nou aci, nu cunosc lumea, dar asta e parerea mea.

Asta cu forumul e alta treaba, dar acu sincer, chiar e nevoie sa avem main page cu tutoriale (evient deja facute in alta parte) si alte chestii care se gasesc peste tot? Numai interviurile ar fi ceva interesant, dar asta numai daca ar fi despre artisti romani, ca din alte tari se tot gasesc.

E mai important sa se dezvolte forumul si continutul lui sa fie valoros, ca multe situri dedicate cgului au main page destul de dragutz dar nu au membri pe forum si acolo e pustiu.

Asa ca mai bine sa se lucreze pe formu decat sa se piarda timpul cu un main page, care evident ar avea un farmec, dar nu ar merita pe deplin, ca ar insemna multa munca.

Intre un main page la zi si misto aranjat, si un proiect VA as alege ultima varinata. Dar nimeni nu pea doreste din pacate, si prefera doar sa se minuneze la alte productii si lucrari.
    WhatWeMake
    grrrrrrr.....

Bau-Bau slay3r04's Avatar
    Sunt de acord cu master , un proiect destul de mare pe intreg forumul ar fi o chestie deosebita, in sensul ca daca si-ar pune osul la munca macar o ora 2 pe zi toti cei care au cat de cat cunostiinte de 3d de pe acest forum ar iesi ceva frumos , si nu numai atat , poate si cu o anumita valoare. Dar mai e o problema, de care sincer eu m-as teme, daca as contribui si eu cu umilele mele cunostiinte. E vorba de incredere , la urma urmei suntem o comunitate virtuala , atat la propriu cat si la figurat, daca la un moment dat cineva se trezeste, sa zicem cel care se ocupa cu render sau ceva e genu sa si isi asuma intreaga munca, si se alege praful de munca la atatia oameni. E o chestie care ar trebui mult prea bine planificata , fiecare sa aiba sarcinile lui , unu modeling , altu rig , altu animatie, texturare , and so on ... nu zic ca nu s-ar putea face, dar lipseste interesul. Din cate am observat forumul e pe moarte, prea putine lucrari care au o valoare, prea putini incepatori care sa ceara un sfat, si imi pare rau , sincer , pt ca o parte destul de considerabila din evolutia mea, si stadiul in care am ajuns o datorez acestui forum. Sper ca cei de sus sa faca ceva sa readuca la viata aceasta comunitate. Un exemplu bun ar fi challenge-uri noi, tutoriale, cursuri si altele ...

Eu unu sunt mai mult decat dispus sa contribui cu ce pot la o "resuscitare" a Visual Art-ului, deci daca se intampla ceva , se hotaraste si pot ajuta cumva , pls pm.

Page 12 of 12 FirstFirst ... 21112

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)