VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 24 of 24 FirstFirst ... 142324
Results 346 to 358 of 358

Thread: Ratworld

A[d]min Vali's Avatar
    eu nu as fi facut cladirea aceea mare deloc
    dar oricum este f frumos!!!
    felicitari!!!

VA member laurghita's Avatar
    Da, dă impresia de render cu adăugiri. Prea perfectă, pare un render de corabie naufragiat într-o pădure.
    My Blog

"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." ~ Antoine de Saint-Exupery

VA member Ira_Melanox's Avatar
    Salutare !
    @Maxim - da, m-am tarat nitel afara din vizuina :D ma bucur daca iti place, merci de reply ! Copacul din stanga e intr-adevar cam stangaci, ca nici eu nu stiam prea bine incotro se duce...
    @Horhe, Vali, laurghita - multumesc de feedback ! Initial ma gandisem sa las doar copacii, dar numa' bine ce conduceam ochiul spre un punct gol in imagine, asa ca am trantit "barca" acolo...

Salut,
    Raluca
    "Equipped with his five senses, Man explores the Universe around him, and calls the adventure... Science"
    Edwin Hubble

Fighting Autumn

Am zis sa o mai las la dospit, sa nu o postez "calda", ca abia dupa 24 de ore de pauza se vad gafele... Dar tre sa mai punem si punct, ca altfel ne ticnim :)

Toamna era un moment nasol cand eram mici: teme nefacute cu gramada, culegerea de aritmetica cu bufnita aia cu ochelari (pentru cei care au prins-o :p) te astepta sa o deschizi, sa mai faci pe ultima suta de metri cateva "probleme", sa umpli cu ceva caietul ala gol. Nu mai puteai sa stai afara toata ziua, ca venea frigul, ploua, se scurta ziua, si mai era si scoala care iti strica complet programul. Asa ca i-am pus pe astia micii sa ia toamna la poceala :)
    Sper sa va placa !
    Salut,
    Raluca
    Attached Images Attached Images  
    "Equipped with his five senses, Man explores the Universe around him, and calls the adventure... Science"
    Edwin Hubble

Artministrator Maxim's Avatar
    Sweet revenge!
    Buna treaba!

Salutare ! Multumesc de reply, Maxim, abia acum l-am vazut, spre rusinea mea :)
    Inca una... am avut chef de culori mai reci decat de obicei. Sper sa va placa.

Salut,
    Raluca

P.S. Daca se vede prost... nu e de la mine (in browser vad ca e foarte blurry).
    Edwin Hubble

Da, e altceva. Mai rece si...totusi... fierbinte!

Abia daca pot sa mai spun ca alegerea pozitiei bratelor este hazardata - un racursiu cu bratul stang parea nimerit, iar celalat...in consecinta - si ca pantalonii bufati la intrarea in cizme pot dauna formei, ghicite, a gambelor. Niste glutei... maiori ar fi dat un pic mai bine.

Uh...hm, in fine :) Ce pasare e...pasarea? E si acolo o pozitie hazardata...

Salutare din nou !
    Multumesc de analiza. Ce sa zic... fund mai mare merita, ce-i drept e drept !
    Mainile cam asa s-au nimerit, un raccourci ma gandesc ca ar fi dat bine daca era incadrata nitel mai strans, mai degraba am vrut sa redau senzatia ca e intr-un mediu strain, si ca se simte vanata/pandita din umbra, intorcandu-se in spate. Bine, deja cand incerci sa explici ce ai vrut sa faci intr-un desen, inseamna ca ai cam dat-o in bara :)
    Pasaroiul e un vultur. Albinos. Sau o corcitura intre un porumbel si o gaina ceva. De fapt e o gaina cu cap de vultur :D
    Merci pentru vizita !
    Salut,
    Raluca
    Edwin Hubble

Cu placere! (suna sadic)
    Sa am ce vizita, ca eu dau tarcoale pe-aici ;)

VA member Alien Ape Star's Avatar
    Hello!
    Foarte interesante lucrarile tale! Conceptele de toyz sunt demente rau, imi plac maxim! :)) Ai incercat sa produci vreuna din ele?
    Se vede asa, de-a lungul anilor evolutia ta la culoare, textura, etc. As zice ca una din cele mai faine lucrari e Fighting Autumn! Am o singura sugestie: poate ca ar fi dat mai bine cumva in compozitie daca acei doi copilasi ar fi iesit un pic mai mult in evidenta cumva. In rest, awesome :)! Keep it up!

Costin

Salutare !
    @AlienApeStar: Merci de vizita si sugestii ! Despre helltoyz... da, normal ca mi-ar fi placut sa le vad in carne si oase (adica scame, carpe si nasturi ca sa fim mai exacti) dar nu am avut timp sa ma ocup de ele din pacate. Poate dupa ce termin si alte proiecte neterminate de ani... sunt groaznica la management :D

Inca 2 doodle-uri... Un dragon supraponderal la regim care se bucura si el de un morcov... si un gandacel

Salut,
    Raluca
    Edwin Hubble

VA member MariusAndrei's Avatar
    Salu Raluca!
    Imi plac lucrarile tale pentru ca mie imi lasa un feeling de carti de povesti. Mi se pare ca alegi culorile potrivite si dai multa atmosfera. Ultimele doua mi-au atras atentia in mod special. Sunt faine si - pentru ca le-ai tinut simple, sunt mai eficiente in a transmite mesajul! Aia cu morcovul e haioasa rau! Mi-ar placea sa vad mai multe lucrari in directia asta - haioase, grotesti-amuzante si totodata inocente. Felul in care ai pus in valoare copilasul, cu lumina pe ea, e intr-un mare fel. O singura nelamurire am, mi se pare ca monstrul nu are greutate. Ai folosit tonuri mai neutre si se confunda usor cu mediul din jur. Poate o solutie ar fi fost sa il faci mai intunecat un pic, precum copacul. In rest, overall cromatica e tare! Mai baga!

Marius
    http://mariusandrei.wordpress.com/
    http://www.visualart.ro/forum/threads/25659-Schite-transumanism-si-bere

Salut !
    Merci frumos de feedback ! Da, cred ca ai dreptate cu dragonul supraponderal, se cam confunda cu peisajul, am tendinta asta sa "asortez" 85% din cromatica unui desen, ceea ce uneori il face cam plat.

Salut,
    Raluca
    Edwin Hubble

Page 24 of 24 FirstFirst ... 142324

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks