VisualART Forum - Powered by vBulletin
Results 1 to 2 of 2

Thread: Curios si ganditor

VA member rares c's Avatar

Curios si ganditor

Salut VisualArt, rasfoiesc de multa vreme forumurile acestea, de multe ori pentru relaxare, dar si pentru a-mi satisface nevoie ochisorilor mei pentru cate ceva frumos.

N-am stiut unde altundeva sa incadrez un post cu cateva intrebari, nelamuriri in afara de Generalitati.

Am 17 ani, sunt proaspat intrat in clasa a 12a. Nu sunt la un liceu de arte. Am descoperit ca s-ar putea sa fac lucruri frumoase cu o foaie si un creion acum aproximativ 2 ani cand am desenat dupa referinta de plictiseala. Bineinteles ca nu am muncit din greu sa vad unde as ajunge, ci am lenevit ca multi pustani de a 10a, doar ca anul trecut pe vremea asta am inceput niste pregatiri la Arhitectura, oarecum impins in directia asta (parinti blah blah). Profesorul care m-a primit ne-a pus sa desenam mai multe obiecte si la el la pregatire si acasa, nu numai proiecte de cladiri (cum probabil e si normal). Totusi de curand am decis sa urmez ce mi-as dori sa fac pe bune si sa dau la facultatea de Arte din Bucuresti.

As dori sa va intreb pe voi, cei mai experimentati (chit ca sunteti/ati fost profesori de desen sau va-ti gasit intr-o situatie similara): merita sa fac asa ceva?

Tin sa va spun ca n-am mai desenat de prin...iunie. Sunt dispus sa trag foarte tare, dar habar nu am daca as avea vreo sansa impotriva sa zicem, unor copilasi care au facut 4 ani la un liceu de arte in comparatie cu mine care am la activ cam 6 luni de desenat "la chef" + anul asta (excluzand ce mai trebuie sa invat pentru bac).

Nu am cine stie ce sa va arat din desenele facute mai demult, probabil daca as incerca sa imi dau jos lenea de pe mine sa sa fac ceva nou pentru a face o parere.

Momentan va cer doar putintel sfatul daca s-ar matura cu mine pe jos sau nu.
    Vreau cu ocazia asta sa ma documentez si despre facultatea de Arte, ce anume s-ar cere pentru sectia de:

Arte Plastice > Grafica
    Arte decorative si design > Design

Multumesc :)

VA member
    cand aflii ceva imi spui si mie:)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)