Eu o sa incalc o regula si anume, voi critica si penultima poza [scuzati, nu ma puteam abtine].

@BIzZare
Pare o fotografie spontana, iar tipul acesta de fotografii sunt rare, ar fi pacat sa n-o "gusti" pana la maxim. Ma mir cum de nu te-ai gandit s-o faci alb-negru si eventual un crop mai restrans sau un 1x1.
Daca poti, incearca sa scapi si de omul acela din dreapta, pare-mi-se-ca va creea un dezechilibru atunci cand o vei facei alb-negru... :)
Eu zic ca omul este suficient de expresiv, doar ca nu-mi prea da bine [cel putin mie] sa vad un om batran sarind [in cazul de fata] ca un copil. Vreau sa spun ca in opinia mea, nu ai ales bine felul in care ai vrut sa evidentiezi expresivitatea omului.

@nih
Ce ai vrut tu sa spui prin poza aceea, nu stiu.
Bad points.
Albul acela de jur imprejur combinat cu efectul acela de sepia. Cu siguranta, poza originala, e vai de capul ei. Nu cauta sa salvezi pozele prin efecte si dand explicatii precum: "asa am vrut sa fie".
Incearca teme mai interesante, nu precum un tip ce se da pe o bita. Fac pariu ca aparatul tau nici macar nu poate surprinde "viteza".

Am zis sa inviu topicu' asta. :)
Sa vedem, parerile altora.