VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: BMW series 3 WIP partial render

VA member

Inca un render ca tot e sectorul WIP

inca un render care mie imi place mult,poate si voua

VA member paul_e88's Avatar
    pai tu parca la inceput facusei un test de animatie cu particule, prin ultimele posturi ai facut un rig..nu trebuia sa faci un film din cate inteleg eu? ca daca ai muncit atat doar pentru poza asta..

VA member
    numai cred am timp pentru animatie pentru concurs
    filmuletul il fac si cind o sa fie gata o sa fie postat aici prima data merge greu cu renderul ,rigul e gata,dar mai sint si alte itemuri de facut pentru film

3D™........admin SHAKA's Avatar
    gandeste-te si la ceva care sa te ajute la concurs. Nu prea conteaza cat timp ai bagat in model, daca e doar un wallpaper cu o masina. Foloseste cumva avantajele modelului tau, si faptul ca te-ai chinuit sa-l realizezi 3D.

Stiu, te inteleg ca esti mandru cum a iesit, dar nu se incadreaza in tema concursului. Tot timpul imagineaza-ti ca scoti textul de pe imagine. Cu ce ramai? Imaginea in sine trebuie sa exprime Joy is BMW, chiar si fara slogan. Ar fi pacat de munca, nu?

Uite cum facem :) .Tu vii cu idei pt concurs, care sa includa masina ta, iar eu te voi ajuta pe final sa-ti iasa vopseaua mai realista si mai faina, etc. Orice idee iti vine, am sa te ajut cu sfaturi tehnice sa o realizezi. Valabil pt toti concurentii.

Spor.
    Quote Originally Posted by Qubic View Post
    Cel mai rapid spermatozoid esti chiar tu
    :no:

Vertex Shop

VA member
    multumesc pentru support SHAKA. I do that ,pozele nu reprezinta proiectul final la care ma gindesc dar daca tot am terminat modelul m-am gindit ca ar fi bine sa il expun criticii comunitatii.Daca e bine sau rau am sa aflu ideea e ca trebuia sa invat odata si segmentul asta al randarii si texturarii ca pina acum pe latura asta s-a ocupat altcineva .asa ca ... learning exercise.Cu masina vreau sa fac un clip nu neaparat pentru concurs ci mai mult pentru mine.asa ca poze, sint sigur ca se puteau face mult mai usor in PS cu referinte de pe net probabil ,dar nu munceam si nu invatam nimic din asta,daca nu il faceam de la 0 asa cum mi-am dorit eu,chestia ca a picat si concursul odata cu asta cu atit mai bine ,cind m-am apucat de treaba nu m-am gindit sa particip undeva decit cu clipul pe care il pregatesc.de aia initial threadul a fost pe sectorul 3d>wip si nu aici .
    anyway multumesc de aprecieri si de critici

VA member
    web

Al doilea set
    web
    Last edited by Sickbrush; 06-10-2009 at 06:11 PM.

VA member paul_e88's Avatar
    ai omorat siteul, nu avea rost sa postezi aici rezolutiile astea imense..
    si inca nu vad nici o diferenta fata de renderurile vechi de acum cateva zile, chiar nu inteleg de ce ai postat..

LE: insa vad ca sigla ta bmw de pe masina este foarte bombata..

VA member
    au fost puse in urma unui mail primit ,cine vede stie,pozele nu sint hostate aici sint in alta parte aici sint doar linkurile
    anyway thnx for the post

VA member apokalips's Avatar

Smile

este destul de frumoasa lucrarea, da am o mica intrebare: in ce program ai facut masina, sau ce program mi-ai reconda. eu am folosit blender, este un program free pe net, este destul de bun dar in acelasi timp si greut... astept un sfat:help:

VA member
    Masina este modelata is randata in XSI Softimage,ca render am folosit MentalRay ce vine default cu Softimage.Am auzit lucruri bune si despre blender (si daca nu ma insel este core platform pentru Modo).Din punctul meu de vedere te sfatuiesc sa incerci 3dMax Maya,softimage,cinema 4d,Modo sau Houdini sa vezi care workflow ti se portiveste cel mai bine tie pentru ca aceste softuri fac toate cam acelasi lucru.
    referitor la partea cu e greu ,pot sa spun ca trebuie sa iti aloci timp pentru invatat si depinde asta si la ce nivel de preformanta vrei sa ajungi.
    Daca vrei sa faci o cariera din asta atunci trebuie sa inveti softuri care au notorietate in studiorile de productie si astea sint cam Maya,3dmax, Softimage.
    Daca mai ai alte nelamurir nu ezita sa ma contactezi

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)