VisualART Forum - Powered by vBulletin
Results 1 to 9 of 9

Thread: Guadalcanal

VA member

Guadalcanal

Subiectul ales de mine pentru aceasta tema o constituie doua avioane din al doilea razboi mondial, un F4F wildcat avariat american, urmarit de un A6M Zero japonez deasupra regiunii Guadalcanal din insulele Solomon (Pacific).Imi propun ca obiectiv sa reusesc sa termin pana in deadline, intr-o forma sau alta, ceea ce mi-am propus.:crazypilot:

VA member Bogdan MRK's Avatar
    Scena de batalie presupune confruntarea a doua caractere!!! Cred ca ar trebui sa mai citesti odata cerintele concursului.

VA member
    Ups.Scuze de thread, si merci de observatie.

VA member Alien Ape Star's Avatar
    Stai putin! Poate nu e totul pierdut!
    Nu zice nimeni ca nu poti sa prezinti in backround unul din avioane fumegand prabusit intr-o mlastina si pilotii inclestati intr-un mudwrestle veritabil! Nu ai nimic de pierdut daca incerci! Nu da bir cu fugitii doar pt ca ai inteles gresit tema challenge-ului! Uite, iti pun cateva referinte, poate ti se face pofta de desenat! :vali:

VA member
    Salut vali si multumesc pentru incurajari.Dar din pacate la desen sunt praf, iar caracterele 3d nu sunt chiar punctul meu forte.Am observat ca nu prea merge sa ma indrept in mai multe directii (desi am incercat), cand pot sa ma axez pe vehicule si environment.Macar astea sa ajung sa la fac calumea...

Salut. Dar ma cheama Costin, nu Vali :lol:
    Pai.. poate tocmai pt ca nu stii sa desenezi ar trebui sa intri in challenge! poate mai inveti ceva, te motiveaza progresul celorlalti. :crazypilot:

Cauta tutoriale, e plin netul de ele. Totul e sa vrei :lazy:
    Ce ai de pierdut? Ai fi surprins dar multi dintre noi nu intra in challenge-uri neaparat pt a castiga premii. Multi intram "just for the ride" :drag:

VA member
    Salut Costin, si scuze pentru confuzie.Voiam sa fac ceva 3d.De regula particip cand vreau sa ma apuc de ceva , si sa fiu sigur ca il termin.Am o gramada de tutorilale dar merg pe 3d.Fac asta ca job.

Salut. Asta nu e challenge exclusiv de concept art sau ilustratie. Chiar scrie destul de clar Vali in reguli ca poti participa si cu 3d. Asta daca te incumeti la personaje :P

VA member
    Asta incercam sa-ti zic.Eu sunt cu 3d evironments si vehicule.Nu ma bag la caractere ca nu ma pricep.Cheers! :nice:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks