Salutare tuturor,

Eu sunt Dragos si sunt fan jocuri de aventura inca de pe vremea lui Loom. Acum ceva timp mi-a venit ideea de a demara un proiect pentru un joc si am inceput sa ma gandesc la o idee. Am reusit sa trasez ideea principala si acum scriu scenariul. Proiectul este foarte ambitios, jocul urmand sa fie de "lung metraj", o sa aiba cutscenes foarte bine realizate grafic iar povestea o sa fie una epica, cu personaje interesante si decoruri impresionante. Baza povestii o constituie dragostea dintre un un baiat si o fata (clasic, nu?) iar atmosfera o sa fie cvasi sci-fi cu influente de paranormal si profund psihologica. Jocul va atinge subiecte precum stiinta si religie, puse in opozitie. Povestea o sa se desfasoare intr-un spatiu 2.5d cu grafica fotorealista.

NU exista buget moementan pentru acest proeict iar toti cei care vor dori sa ni se alature trebuie sa ia in calcul acest aspect. Exista dorinta de a aborda case de productie intr-o faza mai avansata a proiectului, insa momentan singurele resurse pe care ne bazam sunt pasiunea, talentul si dorinta de a creea un joc epic.

Pentru inceput, am avea nevoie de un artist (au mai multi) cu care sa lucram la conceptul grafic, sa conturam personajele si locatiile principale. Cautam o persoana rabdatoare, talentata si dornica de munca.

Asteptam cu interes feed-back din partea celor interesati.

PS. Daca nu am postat mesajul in locul potrivit, imi cer scuze si rog un moderator sa il mute acolo unde ii e locul. Multumesc anticipat!