VisualART Forum - Powered by vBulletin
Results 1 to 4 of 4

Thread: Idee de design

VA member Keenox's Avatar

Idee de design

Salut! Mi-a dat cineva site-ul asta (daca se poate spune asa) si mi se pare chiar tare ideea :haha:
    Ce parere aveti?

http://snitel.ro/

Administrator FiveseveN's Avatar
    Da, e dragut si s-a mai facut. Mai bine.
    Probleme:
    1. Aparent ceva HTML stiu, devreme ce au scris acel document.
    2. Sunt tag-uri deprecated (center) si e folosit h1 de doua ori, deci din 9 linii au reusit sa scrie 4 gresite. Intentionat? :)
    3. Randarea implicita a documentului (nefiind stilizat) nu e nici atragatoare nici corect ierarhizata vizual (si echivalent, markup-ul nu e foarte semantic).
    4. Nici strict textual nu e corect: nu are diacritice, primul enunt se termina in ".." si al doilea in aer, prima propozitie trebuia terminata in punct sau macar punct si virgula.

Cand faci lucruri simple devin mai evidente greselile. Deci e cam confuza situatia.
    Acestea fiind spuse, consider ca poate fi clarificata in doua moduri:
    1. sa serveasca un document text. Astfel ar fi devenit adevarata ideea "nu stim HTML".
    2. sa faca un document minimal, dar corect, semantic si eventual nitel stilizat.

PS: sunt constient ca nici post-ul meu nu are diacritice :) , nu sunt la PC-ul meu acum.

VA member
    Ce nume haios are.
    Care e ideea de afacere?

VA member
    Salut!

Daca ai nevoie de ajutor privind proiecte de design grafic viziteaza-ne la www.vreaupliant.ro sau scrie-ne un e-mail la contact@vreaupliant.ro

Pentru proiecte de grafica publicitara precum pliante, flyere, afise etc si nu numai.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks