VisualART Forum - Powered by vBulletin
Results 1 to 4 of 4

Thread: cursuri 3ds max autorizate sau trainer personal

VA member

cursuri 3ds max autorizate sau trainer personal

Salut! (sper sa fi postat unde trebuie)

Nu am mai trecut de mult timp pe aici, as putea spune ca sunt nou, intre timp am terminat arhitectura in bucuresti iar acum as vrea sa ma apuc de 3ds max, la modul serios. Nu ma intrebati ce am facut prin facultate la capitolul 3ds max, mai bine nu...slabut, putin prin anul 2, apoi nu am mai avut timp de el, cel putin eu. M-am ajutat cu altele in ceea ce priveste proiectele de arhitectura.
    As vrea sa-mi spuneti totusi daca se merita sa urmez cursurile vreunei scoli de genul Promanagement, Prographics, nu vreau sa fac reclama pe aici, nu stiu daca este permis dar daca gresesc, scz. Sau alte scoli mai serioase care fac cursuri de training in sensul asta si de care eu nu stiu, in bucuresti, va rog sa mi le spuneti, eu doar pe astea le-am gasit prin net.ul romanesc.
    Sau sa incerc sa caut un trainer personal care sa fie dispus sa ma invete. Daca asta este varianta castigatoare, atunci este cineva de pe aici dispus sa faca acest lucru, sau face cineva deja asta?

Nu vreau sa ma apuc singur de invatat. Consider ca pt a asimila cunostintele corect, mai ales la un program atat de complex e nevoie de cineva care sa te "antreneze"...

Iarasi nu vreau sa arunc cu sute de euro pe vreo scoala unde se fac astfel de cursuri si unde vor sa-mi bage in cap in 12 saptamani ce se invata in 6 luni/1 an, dupa care, in cel mai fericit caz, sa pot lua certificare Autodesk (macar sa fiu capabil sa stapanesc cunostinte suficiente dupa curs astfel incat sa o pot lua) dar cu care sa ma sterg la c*r ulterior, scuzati-mi limbajul. Referitor la diplomele alea penibile emise de scolile astea si recunoscute de nu stiu ce ministere pline de semidocti din ro, cred ca e penibil, nu mai e cazul sa discutam, decat daca poate ma insel, va rog contraziceti-ma. Din cate am observat, singura scoala care in banii de taxa ofera si o diploma-certificare mai serioasa, pe langa aia penibila de care vorbeam mai sus, este Promanagement, care am vazut ca ofera certificare autodesk dar pt care trebuie sa dai examen din cunostintele acumulate, online probabil, nu stiu foarte multe informatii.
    Nu ma intereseaza diplome, neaparat! Vreau sa invat !

Sunt curios cati dintre userii de pe acest forum care se vede ca stapanesc max.ul super bine, au certificari Autodesk? Si la ce le foloseste, practic, ca teoretic se stie. As fi curios sa aflu, poate este cineva binevoitor sa-mi explice cum e cu certificarile astea.
    Poate ma veti intreba la ce vreau sa folosesc max. Ce anume vreau sa lucrez in el? Vreau sa stiu sa fac de toate cu el, nu numai arhitectura.
    Astept cu interes parerile voastre, pro si contra.
    Sper sa nu ofensez pe nimeni in ceea ce am scris mai sus.
    Multumesc.

WarDog Sanctuary's Avatar
    Sfatul meu ar fi sa mergi pe varianta trainer personal.

Gaseste un om al carui portofoliu te da pe spate, contacteaza-l, daca omul este de acord faceti 1-2-3 sedinte de proba pentru a verifica compatbilitatea ... sunt foarte multi oamenii extraordinar de buni ca artisti dar groaznici ca si didacti.
    organizing stuff & ppl... or ppl & stuff... or... brb

VA member

Remarkably! Thanks!

VA member

I consider, that you are mistaken. I can defend the position. Write to me in PM, we will communicate.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)