VisualART Forum - Powered by vBulletin
Results 1 to 6 of 6

Thread: Lucrari incepator

VA member

Lucrari incepator

Hey!!
    Diana ma numesc,am 21 de ani si intentionez sa intru la UNArte in toamna :D.Am vazut ca majoritatea au postat pentru admitere la arhitectura,dar am vazut multe comentarii de la oameni cu experienta si doritori sa ajute incepatorii ca mine ^.^.Sfaturile sunt binevenite din partea tuturor,doresc sa imi imbunatatesc constructia,tehnica,orice idee accept si doresc sa incerc :D.

natura statica inceputa,evident mai am de lucru la ea,toarta mi se pare dubioasa..aici am probleme evidente
    Name:  fail1_opt (1).jpg
Views: 1279
Size:  64.7 KB

uneori imi mai desenez mana sau piciorul:Name:  mk_opt.jpg
Views: 694
Size:  60.1 KB

ultima pictura in ulei,dupa un William GodwardName:  6666004_orig_opt.jpg
Views: 375
Size:  125.8 KB

VA member
    Buna Diana si bine ai venit!

Nu-i nici o problema cu interventia pe threadul meu. Ma bucur ca ti-ai deschis si tu unul si iti urez la cat mai multe lucrari postate si sa fie din ce in ce mai bune.
    Lucrarile postate sunt muncite, se simte studiul. Din punctul meu de vedere, un incepator nu ar putea stapani atatea detalii cat ai reusit tu in pictura in ulei. Dar eu iti vorbesc nu din punctul de vedere al unei persoane cu foarte multa experienta, sunt incepatoare la multe capitole si observatoare la altele. Dar un “bun venit” nu strica :)
    In lucrari sunt si mici scapari (de exemplu bratul ei stang care pare mai gros decat cel drept) dar numai dupa ce postezi mai multe lucrari o sa ne dam seama ce e accidental si ce inca nu ai apucat sa studiezi/experimentezi/insusesti ...
    Asa ca spor la muncit si la postat! :)

VA member
    Multumesc frumos de raspuns,apreciez :D
    O sa mai postez pe masura ce apuc sa mai lucrez si ceva studii mai serioase,nu joaca :D
    Nu am liceu de arte in spate,deci sunt constienta ca nu sunt nici pe departe la nivelul celor care au avut parte de pregatire cu profesori,dar ma straduiesc si sper sa reusesc :D

A[d]min Vali's Avatar
    sorry dar nu consider ca esti deloc incepatoare
    clar este de lucru, dar ai o baza foarte bine pusa la punct pana acum
    la pictura in ulei, diferenta dintre grosimile bratelor nu ma deranjeaza atat de tare cat pozitia dubioasa a sanului [ei] drept in relatie cu sanul stang si cu pozitia fewmeii si a bratelor in general....
    mai vad o chestie dubioasa la degetul mare de la mana din mijloc de pe plansa de deasupra....

VA member
    Da,degetul ala este chiar dubios,inca din constructie m-a enervat si pur si simplu nu imi iesea,l-am abandonat pentru ca nu imi dadeam seama de ce arata asa ciudat :))
    La pictura in ulei dupa ce trec de chip in general imi trece brusc interesul si nu mai sunt asa atenta la model/poza/ce am in fata,deci nu am mai masurat siiiii se vede :D.

Vali,multumesc frumos de raspuns,ma apuc sa corectez ca tot am timp acum -e vacanta- si spun ca sunt incepatoare pentru ca nu este destul in opinia mea sa desenezi de mic,fara pregatirea cu persoane specializate mi-a fost greu sa progresez,numai padurile stiu cate hartii am stricat zi de zi.

A[d]min Vali's Avatar
    sa sti ca si eu am invatat singur sa desenez
    am facut liceu mecanic asa ca nu am avut cursuri de specialitate
    asta nu m-a oprit
    si nu oi fi eu un desenator exceptional, dar cred ca nici incepator nu mai sunt :p
    Last edited by Vali; 11-07-2014 at 10:42 AM.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)