VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: schite idee

Artministrator Maxim's Avatar
    E foarte bine ca realizezi complexitatea.
    Te asteptam cu incercarile pe care le vei face, fie ele scenaristice, fie grafice ;)

Intre timp ne mai vedem si pe Facebook pe grupul BD, dar "atelierul" tot aici e, unde te astept, cum ziceam, cu alte incercari.
    Ai un scenariu scris?

VA member
    e doar in mintea mea, deocamdata.

de cate ori am auzit asta! (nu mai spune asa! "NU" era suficient :)
    scenariul in minte e doar o dorinta, nu un scenariu

VA member
    Nu vreau sa par cu nasul pe sus... ai putea sa ma ajuti? Recunosc ca nu prea pot sa ma adun, daca mi-ai da niste ~teme~ sa zicem, adica> pana saptamana viitoare sa incerccam sa facem asa sau... ceva de genul. Nu ca as fi prost, dar chiar nu am mai scris, inafara de povestioare scurte si nici nu cred ca e util sa merg singur prin balarii. Rezumatul ideii l-am enuntat la inceput, primul capitol e cam done, desi in schita si fara pic de text, o las asa deocamdata. As incepe in felul descris mai sus cu urmarea . Sa narez ideea ca pe o poveste si dupa imi spui cam cum sa facem scenariul? ce zici e bine? Poate ma misc si eu si ies din amortire. Multumesc.

Iti trimit ceva in Privat
    Nu ca ar fi prea Public pe aici :)

VA member
    asta am reusit sa fac, bun, rau.... asta-s eu. Fi dur, da tare, ma tin bine!
    Name:  1.JPG
Views: 43
Size:  88.7 KB
    Name:  2.JPG
Views: 44
Size:  80.6 KB
    Name:  3.JPG
Size:  100.1 KB
    Name:  4.JPG
Size:  87.0 KB
    Name:  5.JPG
Views: 44
Size:  76.0 KB

VA member
    incercare culoareName:  dance of forest.jpg
Views: 27
Size:  139.1 KB

VA member
    Labirintul prin care rătăcea de ceva timp, era format din pereți aproape drepți, de piatră cenușie. Nu erau netezi ci plini de denivelări, care datorită reflexiilor dădeau impresia unor valuri negre. Lățimea culuarului nu depășea un metru, în general fiind chiar mai strâmt.
    Frica, incertitudinea, întrebările, dar mai ales singurătatea presau cu putere nervii încordați, iar nopțile, sau mă rog, perioadele când lumina lipsea cu desăvârșire se transformau în căderi cărora doar ecourile suspinelor și vaietelor le dădeau răspuns.
    Într-un timp cineva se ițise de după un colț. Ținu minte privirea aceea de o secundă, ochii căscați de frică, frică pe care o simțea și el alergându-i încordarea prin trup. Se iscase un zgomot de prăvălitură și atunci văzu pentru o clipă acel unic tovarăș de suferință care țipă ”pe aici, vino pe aici”.... Nu-l mai zări, deși alergă după el, îi auzi doar glasul stingându-se lovit de pereții labirintului ” nu pe acolo, nu pe acolo....”
    Au trecut poate, 10... ani. Nimic nu s-a mai schimbat de atunci, doar zile și nopți. Nu mai stătea să se gândească unde s-o ia... la stânga, la dreapta, își urma instinctul, oricum culuarul acela cu pereți inaccesibili de, poate, 30 de metri înălțime, nu se sfârșea niciodată. Nu se mai întreba de ce trupul lui nu suferă de foame, de sete sau necesități fiziologice. Doar zile și nopți, timp. ”Dar atâta timp cât mai este timp mai este și speranță!”. Și probabil că doar piatra ce-l înconjura îi auzise cugetarea.
    Seamănă ăsta cu un scenariu? Nu puteam să dorm și mi-a trecut așa... prin cap, cu imagini cu tot. Scuze că o dau de-a dreptul. Doar în caz că vrea să deseneze cineva.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)