VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 3 of 3 FirstFirst ... 23
Results 31 to 34 of 34

Thread: Steel

Moderator pill's Avatar
    bai e misto .. in special faptu ca pe fiecare ne duce cu gandu la ceva din noi ... la ceva personal la care bernard nici nu se gandea (probabil) ... aici e mult din valoarea unei creatii, sa iti puna neuronii in miscare sa ii scoata la jogging si sa se infatuiasca miscarea roritelor pe care zice IMAGINATIE ....

personal imi exprima renastere (nu curentu' ci procesu' p'zis :D )

free your minds !!! alea alea ;)
    . . .. .. . . .. ... .. .
    be brave, clench fists

VALI
    Guest
    bernard...iarta-l pe ice....a postat si el ca sa se afle in treaba...
    sunt convins ca dupa ce se va maturiza si va intelege ce inseamna arta abstracta va rade de posturile sale de aceasta natura....
    anumiti useri de pe forum nu s-au maturizat suficient...asta reiese din anumite posturi ale lor....
    practic este lipsa de informatie sau lipsa de multilateralitate in gandire.....sunt si ei mici...ce sa le faci?

VA member RusuUrsu's Avatar
    Doresc sa imi spun si eu totusi parerea despre arta abstracta daca imi permiteti.
    Este o forma de exprimare dependenta de ideea care-i da nastere. Impresioneaza prin compozitie si imbinare de forme insa, spre deosebire de arta greciei antice sau baroc, ii lipseste viata si vibratia suprafetei.
    Ma uitam zilele trecute pe un album de sculptura si am cazut cu privirea peste pugilistul grec din secolul 1 B.C. Am stat si m-am uitat la lucratura piciorului sau 4 ore. Nu ca numai iti dadeai seama de fiecare tendon si fiecare muschi daca se afla in stare de incordare sau relaxare, dar puteai sa citesti pe acea suprafata viata personajului, efortul la care a fost supus... a fost o revelatie pentru mine si am inceput sa privesc altfel sculptura clasica. Parerea mea ca arta abstracta este lipsita de subtilitate din punct de vedere al reprezentarii artistice. Motiv pentru care nu ma voi apropia de acest gen. Artistul trebuie sa poata sa se exprime exceptional din toate punctele de vedere, creind corelatie intre ideea fondatoare a lucrarii si formele pline de viata care apar intr-o lucrare figurativa.

Mult noroc in continuare, lucrarea are o compozitie draguta si este impresionant totusi ca ai treminat-o in numai 2 saptamani.

3D™........admin SHAKA's Avatar
    duuuude. Inca un thread vechi de 6 ani. Stop It. Bate vantul peaici
    Quote Originally Posted by Qubic View Post
    Cel mai rapid spermatozoid esti chiar tu
    :no:

Vertex Shop

Page 3 of 3 FirstFirst ... 23

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks