VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Praslea cel voinic

akyra
    Guest

Praslea cel voinic

Am inceput cu niste schite de personaje
    Fratele cel mare din Praslea si merele de aur......
    Attached Images Attached Images  

VALI
    Guest
    hmmm.....ciorbitza de stiluri
    arata fain
    sa vedem continuarea....

akyra
    Guest

praslea arcash

asta e praslea care trage cu arcul dupa zmeii care au venit la furat de mere de aur...

akyra
    Guest
    nu stiu de ce dar nu a vrut sa-mi ia poza prima data..sa vedem acum...:D

akyra
    Guest
    iar acesta este castelul de aur al zmeului cel mic

Super Moderator Diesel's Avatar
    era de aur castelul ? era zmeul ceel mic ? tre sa ma apuc iar sa citesc basmele alea .. :D nu prea-mi place stilul de pe la ultimele desene.e prea ..in joaca.. eu o cinsider o "involutie" fatza de ce ai aratat la inceput... nu o zic cu suparare, dar daca tot poti mult mai bine, de ce sa nu le faci mult mai bine ?

VALI
    Guest
    mult mai bine......adica pentru adultzi?
    diesel....copiii vad altfel lucrurile astea....

Moderator mutley's Avatar
    de departe cele mai bune lucrari puse pana acum in aceasta competitzie.....a inteles exact ce inseamna ilustratzie pentru copii .......la un momendat ma intrebam daca concurentzi au citit ca este vorba de basme si nu de Lord Of The Rings sau la ce se mai uita ei acum....ca de citit vad ca nimeni nu mai citeste....
    Off Topic
    ...O profesoara arata la nishte critici de arta nishte desene .....critici ramashi masca au incercat sa ghiceasca ale cui apartzin crezand ca profesoara o sa spuna un nume celebru....dar profesoara spuse "de copii de 4 ani....totzi sunt Picasso, Matisse dar secretul e sa shti cand sa le iei foaia din mana".....deci....ce am vrut sa zic?....e ushor sa imaginezi personaje si scene prin metode clasice....cel mai greu e sa vezi asha cum vede un copil sa accentuezi elementele care sunt importante......sa desenezi un univers gandind ca un copil de 4 ani.....asta e greu....nu sa exersezi anatomie si alte prosti...

Moderator roLand's Avatar
    dreptate mare are Mutley!!!

dar nu cred sa se specificat ce "aer" sa aiba desenele si cui ar trebui sa fie adresate (carui segment de varsta)

cat despre desenele lui Akyra: BRAVO!!!

VA member Deeug's Avatar
    Bravo Akyra!!
    Imi plac mult desenele,dar mai ales stilul!!!!
    Am ras de m-am prapadit cand am vazut cum arata Praslea si zmeul....
    Jos palaria!

akyra
    Guest
    eu imi postez lucrarea finala maine mai pe seara...sper sa nu se supere nimeni..:D

akyra
    Guest
    stiu ca am zis ca o sa postez maine lucrarea finala dar nu mai aveam rabdare asa ca...tan tanim....:D va prezint o scena din renumitul basm românesc "Praslea cel voinic si merele de aur"

P.S. adica urmatoarele 2 desene sunt finale

akyra
    Guest

scena 1

...asa cum spuneam....praslea ajunge intr-un taram de care nu stia nimeni...asa cum nu s-a mai vazut pe lumea asta si de care nimeni nu a auzit vreodata sau si-a imaginat...oare ce o sa gaseasca acolo....suspans doamnelor si domnilor...copilashi si copilashe...catelusi si pisicutze....:D

akyra
    Guest

personaj

binenteles printre aventurile lui in aceasta lume eroul nostru se intalneste si cu o turma de zmei...printre care am onoarea de al prezenta pe zmeul cel mijlociu....care auzise ca Praslea l-a dovedit pe fratele lui mai mare si acum e suparat....sa-l vedem asadar pe acest razboinic crud si urat...brrrrrrrr

akyra
    Guest
    eeee...dragii moshului si-am incalecat pe-o sa si am terminat de postat asa....multumiri si succes celorlalti participanti la aceasta provocare....

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks