VisualART Forum - Powered by vBulletin
Results 1 to 5 of 5

Thread: the same elfwood

VA member

the same elfwood

prim plan...Bafta!
    Attached Images Attached Images  

VA member Bursuc's Avatar
    1. nu prea seamana a elf!!!
    2. fa-i si tu ochii verzi.. cred ca e mai simpatic asa...

:jump: (Copyright 2002 Sanctuary)

:)

VA member Bursuc's Avatar
    aaaaa...mda...ochi verzi... cred ca i-ar sta mai bine! :)
    @@

VA member

sa-l rebotezam...Mr. Goblin

hmm...am citit ceva despre un personaj haios gen Prepelix...ceva caricaturizat, m-am gandit eu ...un spiridus...am cautat cu google elf/sprite/goblin+cartoon/fantasy si am gasit personaje atat suprarealiste/fantasy ca in link-urile postate de tine cat si personaje cat de cat asemanatoare cu cel la care m-am gandit eu..asa... out of mind...poate era mai simplu daca il botezam "Spiridus/goblin zburator" si nu mai erau discutii legate de semantica.... astept in continuare critici/observatii , mai la obiect/mai precise (ex: mai tb. sa lucrezi la corp/cap ...arata ca un sac de cartofi suspendat in aer..incearca sa....schimba textura/culoarea/iluminarea ... e prea stridenta...try this..forma/postura e nenaturala chiar si ptr. un cartoon...etc).atunci cand te inscrii intr-un forum/concurs accepti si regulile, printre care acela de termen limita cat si de a fi criticat de altii (constructiv sper)...recunosc ca sunt un tip dezorganizat si uneori entuziast si ca mi-am supraevaluat posibilitatile mele si ale pc-ului meu si ca am inceput 4 personaje si nu am adus nici unul la o forma "comestibila" sau la care doream sa ajung...multi dintre voi sunteti profesionisti sau ati urmat cursuri de grafica/arhitectura/arte etc...sau autodidacti cu mai multa experienta si puteti da niste sfaturi avizate (anatomice/compozitie/culoare) pe care le astept ...pe viitor voi incerca sa le aduc la forma dorita si sa creez o scena/background pentru ele... (daca iepurasul imi aduce un upgrade)...

VA member undoz's Avatar
    era nevoie ca imaginea sa fie de 250K ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks