VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 1 of 5 12 ... LastLast
Results 1 to 15 of 71

Thread: D.O.M. [ team Dominus&Cryo]

witcher Dominus's Avatar

D.O.M. [ team Dominus&cine doreshte]

sper sa apara si bursucel altfel o las cui vrea sa o faca...

schitza
    Attached Images Attached Images  
    Don’t set your goals based on what you think you could achieve. Set your goals on what you wish you could achieve, and then believe you can.

witcher Dominus's Avatar
    si conceptu... daca am timp fac si din alte pozitii :p
    Don’t set your goals based on what you think you could achieve. Set your goals on what you wish you could achieve, and then believe you can.

VALI
    Guest
    pana acu arata ok!
    sa vedem mai incolo....!!!!:)

3D™........admin SHAKA's Avatar
    arata bine , dar nu prea imi dau seama de forma finala, trebuie mai multe uncghiuri
    Quote Originally Posted by Qubic View Post
    Cel mai rapid spermatozoid esti chiar tu
    :no:

Vertex Shop

Super Moderator Diesel's Avatar
    sa mor eu daca imi dauseama cum functioneaza dracia asta.. e completa macar ? cum zicea si shaka, mai multe unghiuri.. sa vedem sinoi exact cu ce se mananca

witcher Dominus's Avatar
    probabil ca sunteti derutati deoarece e desenat din lateral si am pus doar un picior si o mana... dar nu e chiar asa de greu sa va dati seama ce si cum... nu vedeti in 3D? :o

3D™........admin SHAKA's Avatar
    sorry, dar cockpitul numai tu intelegi cat de lat si cum e, trebuie si alte unghiuri, pt a fi facut 3D
    Quote Originally Posted by Qubic View Post
    Cel mai rapid spermatozoid esti chiar tu
    :no:

Vertex Shop

VA member sandu22's Avatar
    mie imi place cum arata, chiar daca e doar o vedere laterala..e adevarat ca pt a-l ajuta pe bursucel trebuie sa vina cu detalii,proiectii,schite pt. fiecare piesa.. dar asta EI decid..sincer notiunea de mecha e inca incerta pt mine, dar ceva de genul asta mi-l inchipui; are ceva din desenele japoneze in el. bafta multa.
    io'mi's ing.(rozit) de ing. :)...si am creion;):D
    ..ceva desene..

Super Moderator Diesel's Avatar
    o perspectiva izometrica ar fi tare de ajutor in momentul asta..ca oricatde 3d ash putea eu sa vad.. desenul tot nu prezinta destule informatzii in momentul de fatza pt a-l putea intzelege pe deplin

witcher Dominus's Avatar
    Mda, deci Bursucel se pare ca nu se mai ocupa deloc de 3D.... asa ca daca vrea cineva sa aplice conceptul asta in 3D sa imi spuna, altfel nu mai continui conceptul..... :(
    Last edited by Dominus; 30-06-2004 at 10:18 AM.

VA member sandu22's Avatar
    ar fi pacat sa nu continui conceptul dominus..plus ca odata ce pui mult mai multe detalii[proiectii 2d, sectiuni..] poti avea surpriza ca sa vina cineva cu proiectul tau facut in buna parte..asa ca nu renunta, pune macar vederea din fata si spate, poate si o perspectiva..
    io'mi's ing.(rozit) de ing. :)...si am creion;):D
    ..ceva desene..

VA member
    hmmm... cred ca ma prind putin cum sta treaba... dar puteai sa dai si tu o perspectiva... Ba nu! Mai bine hai sa vedem 3D ul :)
    Icey

VA member thee_avatar's Avatar
    eu spun asa. din moment ce nu e vina nimanui, pur si simplu bursucel nu se mai ocupa de 3d eu zici tu sa-ti faci partea ta. altfel spus fa cat poti face si daca cineva se ofera atunci excelent. dar macar stii ca ai facut tot ce ai putut din perspectiva 2d-ului. oricat de nasol, macar faci ceva. bine, trebuie sa arate acceptabil :P si arata FOARTE BINE. daca tu nu faci D.O.M.-ul din fata il fac eu dar nu cu aceeasi mana si cu aceeasi calitate.

daca nu se ofera nimeni, cauta tu un om care se ocupa de 3d aici pe forum si vorbeste cu el. asa mi-a spus shaka. nu toti viziteaza thread-ul asta.

VA member Cryo's Avatar
    hmm nice concept desi nu inteleg in totalitate cum ar trebui sa mearga dracia asta

anyway , daca nu e luata pozitia de 3d guy m-as baga eu , daca e ok cu dominus :P

daca esti interesat pm me
    -Cryo
    Kicking ass since 1984

witcher Dominus's Avatar
    scuze cryo ca pun asa tarziu, am fost ocupat cu altele si uite, am gasit ceva timp sa schitzez cate ceva.. :( sa-mi spui cam ce parte te-ar mai interesa.

Page 1 of 5 12 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks