VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 14 of 14 FirstFirst ... 41314
Results 196 to 198 of 198

Thread: POLEMICA: tema designer - art director in firme slabe/bune

Banned
    de unde fac rost de tutoriale photoshop¿¿

VA member

3 a.m. si maine am predare:((

am citit primele 3 pagini iar la ora asta chiar nu mai rezist. tin sa fac si eu o observatie pe tema culturii, si de ce un lucru frmos si bine gandit nu functioneaza in .ro. sunt la arhi si acu 2 sapt mergeam cu macheta de studiu la scoala50x70 si cu o plasa de machete suplimentare. la destinatie ma postez la usa busului(era gol) si vreau sa ies. cei din statie cand au vazut ca se deschid usile au navalit peste mine, nu conta ca imi rup macheta, sau ca eu stau in usa, important era ca ei sa intre(poate ca primii pe scaune primeau ciocolata de la sofer).:suicide: dupa care cu greu m-m abtinut sa nu renunt la faculta, ca in romania nu ai pentru cine face nici arhitectura, nici dizain. acum ca sa fiu extrem de rau creem ca si pentru animale, aici in tara lui "asta este". numa' bine:crazypilot:
    gandeste de noua ori si fa o data..

VA member
    Cum toata lumea a spus cateceva de rau sau de bine,as dori sa adaug si eu cateva cuvinte .
    Nu pot spune ca am citit chear tot ,si sper ca nu supar daca anumite lucruri au mai fost spuse.
    O mare parte dintre noi spun ca in Romania este rau si ca nu e respectata munca de creatie si mai ales ca nu este platita la adevarata ei valoare ca afara de ex,chestia asta imi aduce aminte de scumpirea benzinei care trebuia sa ajunga la pretul celei din uniunea europeana inainte ca noi sa fi intrat in uniune ,si nu ma refer aici la statut ci la salariul pe care il aveam ,deci proportia trebuie respectata
    Si mai este o problema ,in Romania este rau pt ca noi nu facem nimic pt ca sa rezolvam aceasta problema ,toata lumea crede ca daca pleaca rezolva problema ...in mare poate o rezolva dar nu rezolva si problemele care apar acolo :)
    Pe scurt ca sa nu facem romane ,nu iti convine ? ,realizeaza propria ta firma si rezolvi 2 sau chear 3 lucruri ,
    -vei fi platit la valoarea care trebuie (asta numai in cazul in care nasul nu depaseste linia orizontului )
    -vei face ca in Romania sa se traiasca mai bine(exclud ori ce asemanare cu un anumit slogan)
    -scapi de sefi CRETINI (aceasta rasa exista tot datorita noua)
    Asa ca momentan am trecut pe PFA :)

Page 14 of 14 FirstFirst ... 41314

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks