VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 3 of 3 FirstFirst ... 23
Results 31 to 40 of 40

Thread: WIP- Joaca compozitionala

Ricdee
    Guest
    Bai, sinteti fenomenali, romanul inteleg numai ce vrea, nu ce trebuie....

Florin a explicat clar, nu joaca tableta nici un rol importnat la asa o schita de layout!!! Mi bine o faceti intii pe hirtie, o schitati de mai multe ori si mai rapid pe HARTIE, si dupa ce ati gasit in DESEN compositia cea mai potrivita, va apucati sa o scanati si sa o colorati, cu tableta, cu mousul, nu conteaza, cu ce vreti, ina nu TABLETA joaca un rol foarte important la treaba asta.......

"imi mai lipseste o tableta grafic si ma apuc si eu de lucru! "

Nu iti lipseste "o tableta" ci antrenare, exercitiu si experiente de a desena cu CREIONUL PE HARTIE - LAYOUTURI, asta iti lipseste, nu tableta , mai Icey........

Sal, Eric

Moderator mutley's Avatar
    Eric tin sa te contrazic. De curand a aparut un Wacom model cu talentâ„¢ incorporat. :D
    Last edited by Mutley; 01-08-2004 at 02:40 AM.

VA member bliss's Avatar
    fraaate, ce mistoo

4 8 15 16 23 42

Moderator mutley's Avatar
    The message you have entered is too short. Please lenghten your message to at least 10 characters OOOOOKEEEEEY :D

Am revazut cu placere threadul asta, pe cand un peisaj colorat mestere faurar Florin? :)

VA member Messa's Avatar
    Florin, daca as purta palarie, acum nu numai ca era jos, dar o si calcam in picioare! Ai talent cu carul, zic. Mie mi-a placut desenul in toate stadiile lui... si nefinisarea are farmecul ei, cred.

Poate sunt puturoasa (si cam sunt) dar de cand am dat cu nasul de PS si AI... nici nu mai am hartie in casa. Nu am suficienta rabdare cu hartia - un singur motiv: NU POT sa dau UNDO (ca sa nu mai vorbim de undo-uri multiple...)!

vali
    Guest
    @ mutley
    am rezolvat cu cele minim 10 caractere...le-am scazut la 5
    @messa
    spunea florin intr-un post anterior sa incerci sa rupi multa hartie inainte sa te apuci de tableta.....shi zic eu ca are dreptate omu.....
    @florin
    superbe desenele....

VA member Messa's Avatar
    Asa o fi, VALI, dar depinde ce vrei sa faci si spre ce directie mergi... Au fost extrem de rare cazurile in care n-am avut la indemana o poza exact asa cum aveam nevoie pe care sa pot sa o photoshopui ca sa arate fix ca un desen de mana, in creion, tus, whatever. Iar tot ce lucrez eu e computer-work. De 4 ani n-am pus mana pe creion decat in joaca, asa, pentru mine. :shrug: Poate ca ar fi haios sa excelez si la asta, dar din pacate este nevoie de timp. Ori eu de-abia daca am timp sa mananc, sa dorm si sa ies din cand in cand din casa la o bere. ;)

Dar, evident, ii admir pe cei care pot desena de mana. Am vazut tot felul de schitze, care mai de care, aici pe forum - munca, dom'le, nu jucarie - si TIMP. :cry:

vali
    Guest
    nu cred ca ai mai putin timp decat mine sau eric sau florin......
    nu conteaza directia in care mergi....conteaza cat de complet[a] vrei sa fi....

VA member Messa's Avatar
    True.

Dar intr-un fel, tot de mana desenez, chiar daca o fac vectorial, in AI sau Corel. Mai rar in Photoshop, acolo "rafinez" desenul. Nu stiu ce va sa zica "complet" decat in masura in care imi este indispensabila "abilitatea" resopectiva pentru ceea ce fac. Dar trebuie sa recunosc ca azi noapte, cand m-am inscris si am browsat forumul, am avut un chef nebun sa ma apuc sa smangalesc :D

VA member cmk_ver's Avatar
    arata bine..doar barca aia la ultima ilustratie ii putin aiurea!

Page 3 of 3 FirstFirst ... 23

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks