VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 4 of 5 FirstFirst ... 345 LastLast
Results 46 to 60 of 64

Thread: not another female head

Super Moderator Diesel's Avatar
    hai ca am desenat in Paint ce vroiam sa zic... cu linia roshie am facut treaba cu fruntea de care ziceam.. in genul ala ma refeream eu ca ar fi mers marita partea aia... iar ce am facut cu liniutza mov e chestia care la personajul tau nu e.. adancitura aia de acolo care am sugerat-o eu.. la o fatza daca nu exista, iese fatza mai urâtzica (chestie dovedita ;))
    Attached Images Attached Images  

VA member Cryo's Avatar
    de ce sa fie prea tarziu , daca modific nu imi schimba prea mult unwrappul asa ca cu singuranta o sa modific macar sa vad cum arata
    la nas nu sunt de acord cu tine , adica stiu ca e bine sa ai adancitura aia dar la asiatice nu e asa (uita-te si la avatarul meu)
    Last edited by Cryo; 26-09-2004 at 02:50 AM.
    -Cryo
    Kicking ass since 1984

VA member Cryo's Avatar
    dupa cateva incercari de teste de iluminare si de skin shader m-am intors din nou la model si am mai facut mici modificari pe ici colo si sunt destul de multumit de rezultate , am bagat si un efect de SSS subtil la piele si mai vizibil la ureche
    Maine ma incep iar de teste pt par ca am decis sa schimb coafura
    -Cryo
    Kicking ass since 1984

VA member
    Mie imi placea foarte mult coafura asta... da' daca vrei sa o schimbi,.. oi stii tu de ce.
    Bafta!

VA member Cryo's Avatar
    nu-ti fa griji ca o schimb in bine :)
    si daca nu iese cum vreau o sa revin la asta si o sa o mai rafinez
    -Cryo
    Kicking ass since 1984

VA member
    Acum rasuflu usurat! :D

Vezi la pulloveru' ala ca mi se pare bumpu' prea mare... M-am gandit ca e de test s de aia nu am zis nimic prima oara. In plus, ar merge un falloff pe difuse.
    Succes!

VA member Cryo's Avatar
    pai e de test dar bineinteles ca o sa mai lucrez la el si o sa modelez mai mult din el , mersi mult pt sugestii :D
    pulloverul e facut asa ca test de vray displacement dar imi place cum ii sta la model cu el :P
    -Cryo
    Kicking ass since 1984

[radu]
    Guest
    nu stiu ce ai facut la par dar incepe sa-mi placa. abia astept sa vad si varianta imbunatatita.

witcher Dominus's Avatar
    - voiam sa zic ceva de par, daca schimbi...
    - mai lucreaza la sprancene
    - baga niste fard ;)
    - muta urechea aia mai bine
    - pulloverul parca e din piatra :o
    - baga mare ca si mie imi plac chinezoaicele :D
    Don’t set your goals based on what you think you could achieve. Set your goals on what you wish you could achieve, and then believe you can.

VA member Cryo's Avatar
    am avut chef sa modelez ceva azi :D
    -Cryo
    Kicking ass since 1984

VA member

kung-fu rulz

foarte frumoshi umeri. ca imbracaminte, eu as alege ceva mai cu tenta asiatica. mmm... lasa ca atasez o poza.

in orice caz, nu as opta pentru un plover 'pe gat'. acopera gatul prea mult si in acest fel ascunde una din zonele cele mai 'exotice' ale unei femei. :D

..e si o chestiune de 'preferintze'..

bafta in continuare
    vreau sa si dorm...

VA member Cryo's Avatar
    nah nu vreau sa-i dau imbracaminte din aia , adica o asiatica poate purta si haine normale :)
    umerii nu sunt mare lucru si nu arata chiar corect dar na , i-am modelat in 10 min cred
    si sunt de acord in privinta gatului, e intradervar o zona 'exotica' dar eu nu vreau sa fac o femeie frumoasa in sensul de 'exotica' ci mai mult as vrea sa o fac 'cute'
    daca as fi vrut sa o fac frumoasa as fi putut alege referinte mult mai la subiectul de miss (la inceput ma gandeam la salma hayek sau la ashley judd sau hmm... carmen elecrta :D )
    dupa cum ai zis si tu , e o chestie de preferinte :)
    -Cryo
    Kicking ass since 1984

3D™........admin SHAKA's Avatar
    dai o culoare mai umana la piele, chiar daca nu ai inca textura...pt ca vezi si ce haine stau mai bine,...vezi si cum se vad zonele mai "chele" de pe cap.......si mai ales pierzi senzatia de "morga" de pe thread :)
    -si alt sfat....la materialul de la bluza...eu zic sa dai un SelfI llumination cu fallof si sa fie cam pe la 20-30 intensitatea.....ehh te joci tu pacolo pina da bine,numai sa nu mai arate a plastilina :) ...poate ar merge si cu oleaca de fur", foarte scurt cat sa nu strice modelul.......................dar tot cu iluminarea zic ca e mai bine si usor
    Quote Originally Posted by Qubic View Post
    Cel mai rapid spermatozoid esti chiar tu
    :no:

Vertex Shop

VA member misu's Avatar
    Nici mie nu-mi place cum ai imbracat femeia ... da' este alegerea ta :) . Shi inca ceva : ridurile care pleaca de la nas pe obraz mi se par pozitionate cam sus .

VA member Cryo's Avatar
    imbracamintea nu e finala , poate o las asa si modific materialele sau poate o schimb total , inca nu stiu
    Ridurile alea sunt din cauza meshului dar intre timp le-am corectat si am miai lucrat mult meshul pt ca loop-urile nu erau corecte
    Nu stiu daca mai apuc sa termin ca de maine merg la facultate si nu o sa mai am acces la calculator decat in weekend :(
    -Cryo
    Kicking ass since 1984

Page 4 of 5 FirstFirst ... 345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks