VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 4 of 6 FirstFirst ... 345 ... LastLast
Results 46 to 60 of 77

Thread: Razbunarea lui SEI !!!

VA member bliss's Avatar
    Nu stiu ce stil aveai tu inainte, dar desenele astea imi plac foarte mult!

.. si ziiiiiiii, ala e animalul???, ca si mie mi se pare;)

Moderator mutley's Avatar
    Multumesc :)
    Nu e animalul, sunt diversi inamici pentru scena de lupta. Cum e si acesta de aici. Multzumesc lui Florin si Micutzu pentru suturi si sfaturi :).
    Attached Images Attached Images  

VA member
    hehe :)
    mutley, ai aceeasi problema ca aia pe care ti-a aratat-o florin cu cotul drept :)
    Icey

witcher Dominus's Avatar
    hehehe, hai ca a iesit misto pan` la urma ;)
    nu imi plac degetele alea de la picioare dar e doar o skitza...
    Don’t set your goals based on what you think you could achieve. Set your goals on what you wish you could achieve, and then believe you can.

VA member Florin's Avatar
    doar fusta imi place...in rest sunt o gramada de ciudatenii..linii care se duc aiurea si parca n-au nici o treaba cu volumul...picioarele sunt groaznice, gambele diforme, aparatorile la picioare ciudate...nu cred ca-si poate indoi genunchi, bratele ies din trunchi foarte ciudat si artificial...iti lipseste degetul mare la mana stanga...
    oricum esti pe drumul cel bun...dar ai de muncaaaaaaaaaaa
    My VisualArt Gallery
    "a large male takes a golfer from behind..."

witcher Dominus's Avatar
    ah, si inca o chestie, la cat de masiv e nenea de ce se straduieste asa de mult sa ridice cu doua maini firicelul ala de sabie?
    fa-i acolo un satar cat toate zilele! :D
    Don’t set your goals based on what you think you could achieve. Set your goals on what you wish you could achieve, and then believe you can.

VALI
    Guest
    buricul matey...!!!!!!!!!!!!!!!
    BURICUL!!!!!!!

V&V organizer Akyra Kazama's Avatar
    ACEST POST ARE TENDINTA DE A SPRIJINI LUPTA IMPOTRIVA PLAGIATURII....SI DE A ACORDA O SANSA CELOR CARE SE STRADUIESC SA ADUCA CEVA NOU; DEOSEBIT SI ORIGINAL...INTR-O PROVOCARE DE PE ACEST FORUM.....in caz ca nu am dreptate si dovezile aduse de mine nu au relevanta atunci va rog frumos domnilor admini sa-mi stergeti userul....ptr ca nu am ce cauta aici

in primul rand ar fi fost culmea obrazniciei ca domnul mutley sa-si puna asa zisele concepte ptr votul final....ptr care din cate stiu trebuie sa fie originale pe masura unei provocari...(am dreptate vali?)....si de ce zic asta deoarece....:

SEI: DEATH & LEGEND
    (W/A) Sho Murase
    FC 64pp $6.95 Graphic Novel
    In stores the week of November 12th.

THE CONCEPT:
    Set in the timeless world of Japanese Mythology, "SEI" tells the story of the uncertain origin of Sei , the Japanese equivalent of Death ,the female Grim Reaper. Sei , is an epic legend about love and betrayal taking place in a world of Gods, Godesses and Mythical creatures.

THIS ISSUE:
    Tsuchi, the fire godess tells the story of how her birth caused the death of her mother, Izanami . Izanagi is so distraught by his wife's death that he goes berserk. His desire to be reunited with Izanami brings him to the farthest reaches of the Netherworlds where no mortal may fear to tread. A battle of epic proportions ensures in which mythical Japan will never be the same…but was Sei formerly Izanami , the primordial goddess and personification of the Earth and darkness …?

COPYRIGHT:
    Sei is ™ and © Sho Murase, 2003. All right reserved.

in al doilea rand....votul meu a mers la dominus...

in al treilea rand ....o mica dovada ca sa nu tipe anumite persoane ca nu am dovezi....
    Attached Images Attached Images  

Registered user virusescu's Avatar
    daca avea ceva de ascuns.. probabil ca nu ar fi numit-o sei..
    Sei is a legend.. as you can see.
    De fapt.. spune tu matei.. sa nu zica cineva ca iti iau apararea :)

PS. Adevarul e ca ai cam copiat la par... si la pisica aia sau ce era. :D
    Daca nu te intelege nimeni... asta nu inseamna ca esti artist

pe de alta parte.. ca acum ma uit...eu nu il vad pe matei trecut in poll

adevarul este ca matei a mai trecut inca odata printr-o chestie asemanatoare si se stia foarte bine atata timp cat ii se face scandal lui dominus ca a pus niste schite inspirate de la alti artisti ..in sectiunea de concept art ...asa si aici...lucrurile trebuiau respectate...un fel de fair-play....ca a schimbat botul unei vulpite si la facut mai de pisica ...nu a adus nimic nou..este un concept copiat si atata tot...da normal ca se gasesc si alti care sa ii ia apararea si sa inchida ochii la anumite chestii doar asa ...faceti cum vreti....eu doar atrag atentia ...ca nu e frumos...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back"

norocul lui...in caz ca nu ai citit bine am si scris chestia asta.....
    poate se simtea vinovat si atunci a lasat de la el ..sa nu se puna in vot cine stie....(sadic nu?:D)
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back"

da ma.. s-a inspirat.. nu a fost 100% original.. nu o sa il votam.
    Multumim ca ne-ai atras atentia.

Pana la urma chestia asta cu inspiratia e interpretabila. Una e sa te inspiri la personaj si sa faci alte scene cu personajul in alte posturi... si alta e sa copiezi identic scena (cum gresise dominus atunci)
    Daca il faci pe superman, tre' neaparat sa il faci cu chilotii rosii peste pantalonasii albastri .. ca altfel nu il recunoaste lumea. Asa si el.. a facut-o cu zulufii aia rasuciti in vant pentru ca Sei era o legenda si trebuia recunoscuta.
    Un fel de BatMan revine dar fanart :D

Ricdee
    Guest
    1 - In primul rind Matei nu este bagat in Poll, dupa cum stiu de azi dimineatza, deoarece el insusi nu dorea sa participe, nefiind multzumit in total cu "adaptarea" ideii SEI, din mitologia japoneza.

2 - In al doilea rind, cu in jur de vreo trei, patru saptamini, Matei mia atras atentzia in momentul cind a postat prima schitza, ca sa inspirat din aceea carte de mai sus, o carte, pe care eu iam trimiso in urma cu citeva luni, impreuna si cu alte cartzi.

3 - In al treilea rind, nu lam atacat pe Matei de plagiasm, deoarece desenele lui si cele ale lui Sho Murase, difera in calitate, artwork si compozitzie. Atita timp cit "inspiratie" il face sa evolueze in desen, foarte bine. In cazul lui Dominus, deoarece Lex daduse exemplul, era un copiat desen cu desen, de "inspiratie" nu se putea vorbea.

4 - In al patrulea rind, nu scrie nicaieri ca cineva se poate inspira dintro mitologie reala, in cazul acesta SEI.

5 - Si in sfirsit, asa o propozitzie:

"....SI DE A ACORDA O SANSA CELOR CARE SE STRADUIESC SA ADUCA CEVA NOU; DEOSEBIT SI ORIGINAL...INTR-O PROVOCARE DE PE ACEST FORUM....."

...sa aud din gura ta, este tare deosebit de ciudat. Tu care nu ai adus nimika nou in provocarea ta de luni de zile, care nu ai dus un singur desen la un bun sfirsit colorat si in special, unde nu se vede nici o "straduintza" in provocare. Daca ai fii fost unul care ar fi bagat timp si efort mare in a posta multe schitze si lucrari, sau macar sa ne fii aratat evoluatzie tehnica si mentala in threadul de la provocare, asi fii intzeles sa sari poate si sa urli: PLAGIAT!

Insa in cazul tau, este doar mai departe o ocazie de a ne arata ce fel de om este "Akane Miura, aka Akira, aka Selene, aka "onoarea de samurai..", blablablabla..........

Eric
    Last edited by Ricdee; 15-11-2004 at 07:45 PM.

era de asteptat.....oky doky....nu mai zic nimic....ca daca vb pe mesenger nu se pune..daca zic pe forum iar nu e bine...
    auzi ...domnule ...i-a zis matei lui eric pe privat ca o sa se inspire...ce nasol...
    sti ceva eric putin imi pasa ce crezi tu despre mine...si nu trebuia sa pui in aceasi balanta cuvintele mele cu persoana mea...daca vroiam sa ma refer strict la mine...ziceam ca m-a deranjat pe mine...eu vorbeam de ceilalti sau hai sa zic la modul general....
    si sti daca stau bine sa-mi aduc aminte din spusele tael..: "ok se inspira..da de ce nu spune"...dar e mica mare diferenta intre prieteni si ceilalti useri..hai sa fim seriosi....ce legatura are faptul ca eu nu am terminat provocarea cu toata povestea asta...aaa stiu defapt tot forumul se-nvarte pe messenger..unde e mai usor de ignorat o persoana...bla bla bla bla si multe alte puncte......sa ne vedem sanatosi si la urmatoarele plagiaturi...aaaa pardon provocari....sau cum dreak se vor numi de acum incolo..mai bine facem o sectiune nou fan art cutare x-comic...si nu mai stiu eu ce altceva...asta in al saptelea rand....onoare..ce sti tu ce inseamna onoarea...hai ca imi este deja sila ...de ce se-ntampla aici...
    aka eu aka selene...aka cum vreti voi sa-mi ziceti....ce conteaza....

Page 4 of 6 FirstFirst ... 345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks