VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 4 of 4 FirstFirst ... 34
Results 46 to 54 of 54

Thread: Propuneri teme 2d

Moderator mutley's Avatar
    Suna twisted :D
    Si libertate totala de interpretare a lui Alba ca zapada si a celor 7 pitici. Corect?
    OK, luni incepe provocarea si la 2d.

witcher Dominus's Avatar
    asa sa fie! :thumbsup:
    Don’t set your goals based on what you think you could achieve. Set your goals on what you wish you could achieve, and then believe you can.

VA member Rhea's Avatar
    Hmmm, ba, io nu inteleg nimic din threadu asta. Sau din oricare altu de la categoria provocare. Mai incepe ceva? Ce dreaq incepe? Cand? Cum? Ce s-a intamplat cu zodiile? E o harababura totala. Seriously. Poata ca am lipsit eu prea mult si nu mai sunt in tema, da mi se pare aiurea ca atunci cand ma intorc sa nu ma pot descurca intre atatea discutii. De jumatate de ora ma tot uit prin threaduri si topicuri si nu inteleg nimic. Sunt pagini peste pagini de discutii off-topic. Seriously, ma pune si pe mine cineva in tema? Se mai face ceva? sau se sta si se freaca menta pana da luciu?
    homophobia is gay

Moderator mutley's Avatar
    Adica nu iti place cum organizez io sectiunea asta :D :twisted: ?

Tema la graphic-design e aia cu afishul ..... cea cu zodiile a fost o vreme si pentru ca avea asa mult succes am zis sa o inchid. @@
    De frecat menta™ nv se freaca decat la 3d.....seriously. lvmea lvcreaza si participa. check provocarea 2d ;)

VA member Rhea's Avatar
    ok. will check.
    homophobia is gay

VA member Mria's Avatar
    Am o noua idee de provocade 2d, dupa un text dintr-o carte pe care o citesc acum, Terry Pratchett-Lumina fantastica.

Textul:

"Intr-o alta parte a aceleiasi paduri, un tanar saman isi finaliza o parte esentiala a pregatirii. Gustase din ciuperca sacra, fumase radacina cea sfanta, isi pudrase cu grija si umpluse diversele orificii cu alte plante mistice, iar acum, asezat cu picioarele incrucisate sub un pin , se concentra in primul rand ca sa intre in contact cu straniile si miraculoasele taine ale Fiintei si , in al doilea rand , ca sa-si impiedice calota craniana sa se desurubeze si s-o ia din loc.
    Prin fata ochilor ii jucau triunghiuri albastre cu patru laturi. Din cand in cand zambea atotcunoscator la nimic anume si rostea lucruri de genul "uau" sau "cah".
    Apoi ceva se misca in aer si avu loc ceea ce mai tarziu samanul decrise drept "un fel de explozie, dar invers", dar acolo unde nu se aflase nimic aparu deodata o lada mare de lemn, cam uzata.
    Ateriza greoaie pe frunzisul muced, facu zeci de picioruse si se intoarse agale ca sa se uite la saman. Nu ca ar fi avut fata, dar chiar si prin ceata aceea micologica samanul era contient intr-un mod oribil ca lada se uita la el. Si nu avea o uitatura prea placuta. Uimitor cat de dispretuitoare izbuteau sa fie o gaura a cheii si niste balamale.
    Spre mare sa usurare obiectul dadu lemnos dintr-un soi de umeri si o lua la trap printre copaci."

Cam acesta ar fi textul. Ce ziceti, cum ar arata niste triunghiuri cu patru laturi, niste balamale si o gaura a cheii dispretuitor si cum ar da o lada din umeri?!
    Eu zic ca e phun. :D

VA member andy_art's Avatar
    :hmm: am shi eu o propunere ... crek ma mult tzine de de BD ... uhh fiecare sa se faca cum ar fi el superhero ...

vali
    Guest
    cum ar fi sa fiu io un supererou mai chel asha....:D
    mwhahahahahaha

VA member dady's Avatar
    vin si eu cu o propunere, parca mai era ceva cu zodiile, ma gandeam la reprezentarea fiecarei zodii din maxim 5 linii...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 34

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks