VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 3 of 23 FirstFirst ... 23413 ... LastLast
Results 31 to 45 of 335

Thread: --alex's-- working thread--

VALI
    Guest
    chia daca sunt vechi, eu zic ca arata bine....:)

Ricdee
    Guest
    Salut Acreion, bine ai venit la noi pe forum:)! Imi plac desenele alb/negru, vioaie, linie buna si frumoasa. Cele in culoare mi se par putzin cam prea "rapid facute" in special cu mult paste and copy in background si culori extrem de stralucitoare, ca "din tuba". Insa se vede talentul si cunostintzele.:)

salutari, Eric

Registered User --alex--'s Avatar
    salut eric, mersi, desenele erau toate facute rapid in general, nu prea am avut timp sa le lucrez mai mult, cateva ore doar (ma intreb daca e mult sau putin, dupa parerea celor cunoscatori) in photoshop, da intradevar exista copy-uri destul de multe pe ici colo, ce saaa.... dar trebuiau terminate, poate ma grabesc si eu cu ele un pic, cat despre culorile stralucitoare, cred ca am putina tendinta pentru astfel de culori din cauza BD-ului, faceam mult pe vremuri, dar incerc sa scap, mai ales ca imi bag si eu nasul in PAINT , cred ca o sa iasa ceva mai bun. mersi pentru parere si astept sugestii si critica, o sa mai pun si ceva ilustratii pentru carte de povesti in viitorul apropiat. :-)

VA member buzu's Avatar
    foarte frumos
    felicitari

tot de la warcards

salutare, imi pare rau ca nu am mai postat de mult, timpul, si mai era o problema tehnica pe care am rezolvat-o, dar iata ca sosise si momentul. postez ilustratii tot de la warcards( copyright) . :) sper sa va placa. la anatomie nu prea am evoluat, si am incercat sa mai scot din culorile stralucitoare ( subliniate de eric ). nu stiu ce am , ca ador sa lucrez cu pastel. cred ca nu prea mai simt nuantele si griurile colorate. :banghead: .
    Attached Images Attached Images      

si inca cateva. am uitat sa specific, am mai folosit ici colo copy and paste. :cry: ( recunosc eric) :D

hehe. am uitat de balosul asta. dar in varianta finala are limba rosie!! e portretul la thrower ( dam , am uitat sa le denumesc ilustratiile) in flip si imbunatatit. ii ala care arunca toporishka :)

vali
    Guest
    tipul pe fond roshu nu are adancime, sabia aia pare intrata in gat...in rest....frumos...ce sa zic?:)

Ricdee
    Guest
    Tare bune lucrarile. imim plac in special : 5/4/8 si 1. Keep postimng si te rog daca se poate ceva mai des)

Salutari, Eric

VA member Florin's Avatar
    ai ceva indemanare, insa cam toate au mici greseli de anatomie, stangacii de incadrare si de poza a personajelor, astfel ca, privind mai indeaproape si nu doar ca tumbnail, deranjeaza.
    Multe din el fug din pagina prin liniile de forta, cateva sunt centrate si au puncte focale bine definite prin pozitie dar scapate din mana prin coloristica si tratare... uneori se mai trezesc retezate de cadru la fel cum tvr! reteaza un film in format panoramic pt a incapea pe tv nostru. De exemplu nu pot sa nu ma intreb ce s-a intamplat cu ochiul drept al orcului....parca sta agatat dincolo de foaie.
    My VisualArt Gallery
    "a large male takes a golfer from behind..."

salut

vali - daca ma uit bine sabia chiar trece, wrrrrr. mersi .

eric - mersi mult, incerc sa ma tin. :)

florin - sper sa mai depasesc aceatsa faza, cat despre anatomie - voi lucra inca, sper sa am timp sa studiez anatomia, la varsta mea cam trist ca nu stau bine. incadrare - sa luat la cunostinta si sper sa-mi iasa. sunt cam aiurit, si se si vede pe desene, :)). orcul ala nu are un ochi,( vezi aruncatorul de toporishte), am crezut ca va da bine asa, dar m-am inselat.
    mesri pt. critica, m-am mai trezit, sper sa le si pot aplica. daca nu , imi tai mana dreapta si ma apuc cu cea stanga!!

si ca sa reactionez la incurajarea lui eric si vali, iata niste chestii diferite de singe si cavaleri luptanduse cu orcisori.

postez o imagine mai banala ca si impact vizual numit, cascaval.
    motivul pentru care postez ( vazand aceste tipuri de posturi si la altii) este tehnica prin care a fost realizata. totul este vectorial ( illustrator 9 colorat cu mesh-uri ) abandonat la un moment dat pentru ca era pregatit pentru ambalaj de chips cu aroma respectiva, si din acest motiv partea de coaja e mai putin finisata.
    sper sa va placa si sa fac chef de a experimenta illustratorul ( evidentcare cei care nu au incercat inca)

si iata ceva personalizari la niste produse cu arome diferite

m-am gandit sa pun si un wireframe la cascaval.

si offcourse si la arome

Page 3 of 23 FirstFirst ... 23413 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)