VisualART Forum - Powered by vBulletin
Page 5 of 23 FirstFirst ... 45615 ... LastLast
Results 61 to 75 of 335

Thread: --alex's-- working thread--

Registered User --alex--'s Avatar
    nu ne-am vazut de mult, adica prin post ca de trecut cu ochii am trecut pe aici sa vad ce mai e nou. am primit unda verde sa pun cateva din ilustratii de la warcards :) . vor urma si altele!! bine sau rau, voi imi spuneti, in caz ca aveti timp :D. in ordine ar fi: vrajitor, rhodon, morrk si stihie
    Attached Images Attached Images     

aaaa.... mai am o rugaminte, cu timpul v-ati mai obisnuit cu warcards, poate aveti o parere doua despre evolutia ilustratiilor mele astea mai noi de restul, tnx. :)
    Last edited by aCreion; 20-07-2005 at 09:11 AM.

mai postez inca doua, astea sunt cele mai recente: vanator de oameni si vanator de orci. sper sa va placa.

vali
    Guest
    prima e cam ciudata [prea cartoon]
    ultimele insa ... belea nene!
    ))

VA member Florin's Avatar
    bravoo....imi plaqca astea ultimele....ti-ai rafinat nitel stilul...gama de culori si compozitia.....
    si mie mi se pare cam pufoasa prima....ii lipseste parca realismul unor brusuri pe care celelalte le au...ai niste mici probleme de anatomie.....umarul drept al vanatoarei, glezna stanga......razboinica in saritura are torsul ciudat tare...
    ii place cum ti-a iesit dinozaurul....ce ziceai ca folosesti?
    painter?
    oricum tine-o tot asa
    My VisualArt Gallery
    "a large male takes a golfer from behind..."

Moderator [DAN]'s Avatar
    rinocerul vanatorul de orci si vanatorul de oameni imi plac mult si incep si culorile sa functioneze calumea :)
    " She could see things that were really there.
    Which is much harder than seeing things that aren't there. Everyone does that." Terry Pratchett - Thief of Time

"If you don't laugh, you didn't get it, but if you ONLY laugh, you didn't get it." - The Book of the SubGenius

ataraxia ataraxia's Avatar
    ultima mi se pare cea mai reusita/finisata.
    spor! arata bine.

wow, mersi pentru aprecieri si pentru critica.
    - vali ma bucur ca it place, sa stii ca ala carunt nu imi e favoritul nici mie, dar l-am pus ca...era o pista de trecere intre ilustratii. belea imi suna bine :thumbsup: tnx
    - florine mersi mult, insemana ca nu lucrez chiar in sens invers, incerc sa invat din ceea ce spuneti si voi, de aia si postez aici. cat despre anatomie, am reluat studiul asa ca sper ca voi face si mai bine constructia. :) Nu folosesc painter (inca), am incercat dar asa de incarcat mi-a fost timpul de lucru ca nu am avut timp sa experimentez si sa ma obisnuiesc cu el :banghead: . crede-ma naiba stie cum is cu brushurile alea si cu layerele. am folosit ps si am adaptat tehnici, si texturi, gasind asa multe posibilitati si la softul respectiv. dar in lucrarea terminata e cam gri, nu ies asaa din prima, le dau tot felul de filtere pana gasesc culorile si contrastul pe care il caut sau imi place. mersi mult again
    - ataraxiadesign, mersi pentru post si timpul acordat, pe gagica am lucrat cel mai mult, :D . mi-a placut ce sa zic.

Moderator [DAN]'s Avatar
    asa e cu Painterul , e very powerful dar trebuie sa iti faci timp sa te obisnuiesti cu el. Oricum la capitolul de amestecat culori e super tare o sa iti placa daca ai rabdare cu el.
    " She could see things that were really there.
    Which is much harder than seeing things that aren't there. Everyone does that." Terry Pratchett - Thief of Time

"If you don't laugh, you didn't get it, but if you ONLY laugh, you didn't get it." - The Book of the SubGenius

witcher Dominus's Avatar
    foarte misto astea Alex, ai evoluat ce mai... dar inca mai sunt mici probleme de anatomie. Photoshop ownz! :)
    Don’t set your goals based on what you think you could achieve. Set your goals on what you wish you could achieve, and then believe you can.

Salut Dan!! ai dreptate, de aia ma si enerveaza la culme, ca stiu acea calitate mai unica a painterului. Am testat eu ceva acolo darete nah na mers inca. Sper in viitorul apropiat - dupa ce termin desenele la setul de acum. Tutorials am ceva dar o sa mai caut, daca aveti link-uri mishto let me know. Sunt bine venite si macar castig putin timp. Ma mai uit si pe forum la tutorials. o fi si acolo.
    Bine te-am gasit Dominus, mersi pentru lauda, daca peste un an mai am mici probleme de anatomie, cineva sa ma impuste pleaseeee!!!! ( desi eu cred ca am putin mai mari momentan) :banghead: :banghead: :banghead:

M-am gandit aseara sa mai pun doua dupa ce am vazut aprecierea schitelor.
    Iata: "...individul care calareste bizonul turbat si cea cu ogrul in calduri care agita securea..." nu m-am putut abtine sa nu il citez pe manec :thumbsup:

vali
    Guest
    imaginile arata frumos....adica jos cu palaria...mi-ash dori sa pot colora atat de frumos...pe bune
    acuma
    la prima e o hiba
    animalul para ca sta shi calaretzul para ca se afla pe un animal care alearga
    practic ai reunit doua ipostaze intr-un singur desen
    oricum
    maxime felicitari pentru aceste ilustratzii))

mersi vali, coloritul cum ti-am spus e si un pic prin filtere de la ps, deci nu asa pun din prima culorile din pacate. Sper sa pot face asta direct din brush odata, ele sunt mai estompate si mai grizate, eu le prelucrez dupa, pana imi place atmosfera ( desi din cauza asta pierd mult din varietatea de culori, dar asta e. Aici mi s-a cerut atmosfera, si e vorba si de obisnuinta, poate daca as lua pensula si as mai face in ulei pe panza, s-a scap naibii de digitalul asta. cat despre cele doua pozitii :cry:. trebuia sa fie in miscare. Deci asta era, al naibii de animal si i-am zis sa alerge!!! dar nu oricine poate sa faca asta nu? hahahahahahaha.
    tnx mult vali, banuiam eu ceva acolo, nasol e ca nu mai pot schimba. Voi fi mai atent pe viitor.

vali
    Guest
    nu e nici o problema
    per total nu este chiar atat de dranjant...mai ales ca intzeleg ca vor fi de mici dimensiuni....
    sa sti ca ma ia shi pe mine cateodata un fior de a ma reapuca de pictura in ulei.....:)

Page 5 of 23 FirstFirst ... 45615 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)